Шкіряна куртка – це мастхев, який повинен бути в будь-якому гардеробі: і у жіночому, і у чоловічому. Цей верхній одяг досить універсальний, поєднується з будь-яким стилем та елементом гардеробу. Проте часте використання цього одягу призводить до утворення бруду, непривабливих плям, а також неприємного запаху.
Цей верхній одяг потребує ретельного і регулярного догляду навіть тоді, коли ви його не носите. А все тому, що шкіра реагує на зовнішні фактори набагато сильніше, ніж шерсть або бавовна.
І вже зовсім скоро температура на термометрі дозволить нам дістати нашу улюблену шкірянку з шафи та насолоджуватись різноманітністю весняних образів. Щоб ваша шкіряна куртка завжди залишалась у чудовому вигляді, за нею потрібно правильно доглядати. Як це робити, – дізнавайтесь у нашому матеріалі.
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗБЕРІГАТИ ШКІРЯНУ КУРТКУ?
Почнемо з очевидного: куртка обов’язково повинна висіти на вішалці в шафі. Якщо джинсовку або пуховик ви ще можете скласти і прибрати в коробку, то зі шкірянкою краще так не робити. Інакше на ній з’являться заломи, які прибрати буде не просто. Цю куртку потрібно зберігати на широких плечах, без зайвих речей у кишенях. Якщо у вашій моделі є пояс, то його потрібно витягнути й повісити поряд або згорнути в тугий клубок.
Після цього куртку варто прибрати в чохол з натуральної тканини, який буде добре пропускати повітря. Уникайте варіантів із пластику: за умови такого зберіганні на куртці може з’явитися цвіль. Також не забудьте покласти в шкірянку засіб від молі, адже ці паразити живуть навіть у нових меблях.
ЯК ОЧИЩАТИ КУРТКУ ВІД БРУДУ?
Думаємо, ви розумієте, що краще за все зі складними плямами впораються працівники хімчистки. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно видалити забруднення за допомогою спирту, ацетону або бензину: ці речовини можуть нашкодити делікатному матеріалу. Крім того, не намагайтесь засунути речі зі шкіри в пральну машинку: ви залишитеся і без одягу, і без побутової техніки.
Сухий бруд, а також сольові відкладення – білуватий наліт, викликаний дорожніми хімікатами, – можна прибрати за допомогою ганчірки та мильного розчину з очищувальним засобом для натуральних матеріалів. Але перед цим перевірте, чи вбирає шкірянка воду. Якщо так, то краще використовувати суху щітку з м’якою щетиною, яка точно не зашкодить.
ЯК ПРАВИЛЬНО СУШИТИ ШКІРЯНУ КУРТКУ?
У цій ситуації є кілька правил. По-перше, не кладіть річ на батарею або опалювальні прилади. По-друге, витягніть все з кишень, інакше шкіра деформується. По-третє, не забудьте застебнути блискавки або ґудзики, інакше на куртці з’являться заломи або хвилі. По-четверте, вішайте шкірянку на вішалку з широкими наплічниками та дайте їй висохнути за кімнатної температури.
ЯК І ЧИМ ОБРОБЛЯТИ ШКІРЯНУ КУРТКУ?
Згодом на такий моделі можуть з’являтися потертості, заломи, тріщини. Так відбувається через те, що шкіра старіє і висихає. Саме тому її потрібно регулярно обробляти зволожувальними засобами. Продукти можуть бути в формі кремів, спреїв, пінок: вони зроблені на основі рідини, масел і водонепроникних компонентів, які не дають волозі випаровуватися з матеріалу. Засоби створюють також із фарбувальними пігментами, які можуть замаскувати тріщини і заломи.
Щоб повернути шкірянці колишній блиск, її варто періодично полірувати. Найкраще з цим впораються креми. Найчастіше вони продаються з тюбиками з губками для шліфування. Після полірування куртку варто обробити водовідштовхувальними засобами, яка допоможе зберегти сяйво і м’якість шкіри ще на кілька сезонів. Вибирайте продукти в формі аерозолів, вони найефективніше захищають матеріал.
До речі, ці поради ви можете використовувати у догляді не тільки за курткою зі шкіри, але і за плащами, піджаками, дублянками з цього ж делікатного матеріалу.