Фітнес-батончик

Ласий шматочок: як обрати правильний фітнес-батончик?

Ви й самі здогадуєтеся, що вибір фітнес-батончика – дуже непростий процес. І вибір правильного «бара» залежить не лише від ваших потреб, але і від правил, яких варто дотримуватися. І так, на зворотній стороні етикетки, як не крути, доведеться читати інформацію. Інакше ви ризикуєте з’їсти продукт, який за складом фактично наближається до тієї ж випічки або набагато гірше – до фаст-фуду. Розбираємося разом, яким повинен бути правильний фітнес-батончик.

Якщо хочете спалити жир – обирайте співвідношення вуглеводів та протеїнів у пропорціях 1:2. А для відновлення м’язів (після тренування) навпаки – обирайте більше вуглеводів, менше протеїну і зовсім без жирів. Якщо купуєте батончик для заміни повноцінного прийому їжі, то обирайте такий, у якому понад 15 грамів білка. Також важливо, щоб у батончиках була присутня клітковина, вітаміни та мінерали. Зазвичай, такі смаколики набагато більші за розмірами, мають високий рівень вмісту вуглеводів, жирів та білка.

Батончик не повинен містити: маргарин, мальтит, гліцерин, казеїнат натрію, кукурудзяний сироп з вмістом фруктози, гідрогенізовану олію (соєва, ріпакова, пальмова, кукурудзяна),барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку.

Фітнес-батончик

ЩО ШУКАТИ У СКЛАДІ?

Насіння – містить корисні жирні кислоти, наприклад, Омега-3. Їхнє вживання допомагає зміцнити імунітет, прискорити обмін речовин і зберегти природну красу. Особливо корисні жирні кислоти для жінок в період ПМС.

Цільні зерна – джерело складних вуглеводів і клітковини. Вони дають заряд енергії, покращують роботу кишківника і сприяють зниженню ваги.

Горіхи – однозначно корисні, попри високу калорійність. У них є селен, цинк, кальцій та йод. Також горіхи незамінні за умови великого розумового та фізичного навантаження. Завдяки високому вмісту поліненасичених жирних кислот горіхи допомагають швидше відновити сили після тренування.

Кількість калорій у батончику залежить від вашої активності. Оптимальна кількість калорій – 150-200 ккал. Це дуже важливо, коли ви стежите за своєю вагою. Максимальна кількість не має перевищувати 400 ккал.

Найбільш досконалий склад – це поєднання зернових культур із сухофруктами, з можливими добавками протеїну, приправ, насіння тощо. Дієтологи рекомендують взяти до уваги той факт, що якщо ви вживаєте кілька штук на день, то переконайтеся, що не отримуєте разом з ними мінералів та вітамінів більше, аніж потрібно вживати на добу. Так, наприклад, збагачений мінералами батончик може забезпечувати 50% від рекомендованої норми для цинку. Якщо ви вживаєте кілька штук на день, а також якщо ви ще п’єте БАДи, то висока ймовірність того, що ваш організм отримує більше цинку, аніж йому потрібно. А це може призвести до зворотного ефекту – наприклад, ослабити вашу імунну систему. Дієтологи не забороняють їсти батончики та не примушують вас відмовлятися від них, як, наприклад, від випічки, у якій немає нічого корисного для організму. Але однозначно варто обирати батончики з розумом, а не так, як ми звикли.

Горіхи
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР