Як легше переносити спеку: поради від ЦГЗ України

Синоптики б’ють на сполох і прогнозують, що цього тижня в Україну прийде небувала спека, через яку показник термометра перевищуватиме позначку +37°C. Відтак, важливо знати, як уберегти себе від негативного впливу спеки та легше її переносити. Далі – поради від Центру громадського здоров’я України.

Дотримуючись простих рекомендацій фахівців, можна запобігти негативному впливу спекотної погоди на здоров’я.

Зберігайте прохолоду. Це допоможе вам уникнути негативного впливу спеки на здоров’я.

Уникайте спеки. За можливості не виходьте на вулицю та уникайте виконання напруженої роботи у найбільш спекотний час доби (пік активності сонця припадає на 11:00-16:00). Перебувайте в тіні, не залишайте дітей та тварин у припаркованому транспорті, який може швидко нагрітися. Проводьте 2-3 години протягом дня у прохолодному місці.

Підтримуйте прохолоду в домі. Намагайтеся вночі, коли стовпчики термометрів опускаються, охолодити своє помешкання. Вдень зменште теплове навантаження на житло, використовуючи штори, жалюзі та вимкнувши якомога більше електроприладів, які сприяють нагріванню повітря.

Дбайте, щоб тілу було комфортно у спеку. Віддавайте перевагу легкому та вільному одягу, обирайте натуральну постільну білизну. Приймайте прохолодний душ або ванну. Не забувайте про сонцезахисні засоби та головний убір.

Регулярно пийте воду. Важливо підтримувати оптимальний водний баланс, не чекаючи відчуття спраги. Та уникайте солодких, алкогольних або напоїв з кофеїном, адже вони сприяють втраті більшої кількості рідини.

Уникайте жирної та гарячої їжі. Такі продукти створюють додаткове теплове навантаження на ваш організм. Поступово збільшуйте споживання фруктів та овочів, адже в них міститься високий відсоток рідини.

Основні фактори, які впливають на здатність вашого тіла охолоджуватися під час спеки:

Підвищена вологість. Коли вологість висока, піт не випаровується так швидко. Це не дає вашому тілу виділяти тепло так швидко, коли це потрібно, повідомляє CDC.

Особисті фактори. Вік, ожиріння, лихоманка, зневоднення, хвороби серця, психічні захворювання, поганий кровообіг, сонячні опіки та вживання ліків, що відпускаються за рецептом, й алкоголю – все це може відігравати важливу роль у тому, чи зможе людина достатньо охолодитися в дуже спекотну погоду.

Фахівці CDC зазначають, що до групи найбільшого ризику під час високої температури повітря входять люди віком від 65 років, діти віком до двох років, а також люди з хронічними або психічними захворюваннями.

Сонячний та тепловий удар

Тривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним. Проте не менш небезпечним може бути перебування у спекотних приміщеннях.

Сонячний удар — це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту капелюхом голову.

Тепловий удар — це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини, після впливу екстремальних температур.

Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.

Ознаки теплового та сонячного удару:

  • теплові висипання: скупчення червоних прищиків або маленьких пухирців;
  • м’язові спазми в руках, ногах або животі;
  • короткочасна втрата свідомості;
  • підвищення температури тіла;
  • нудота;
  • блювота;
  • втома;
  • слабкість;
  • головний біль;
  • запаморочення;
  • відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;
  • швидкий пульс;
  • утруднене дихання;
  • галюцинації;
  • дезорієнтація.

ВАЖЛИВО! У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103) за підозри на тепловий чи сонячний удар.

Фото: Isabel Marant Resort 2022

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Охолонь! Ефективні методи боротьби зі спекою

Добірка для спекотного літа: речі, які вам точно знадобляться в цьому сезоні

Як правильно харчуватись, аби легше переносити спеку?

Як легше заснути в спеку: прості поради

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
morandi
Fashionista_Pre-Fall_24_37
9a4d7d8333100d7fc53fc2af69999dbe
 меню
11амбітна1111
UFW_SS_25_ANDREAS-MOSKIN-ca (4)
mriya bride
majesta gol
-сайт-new-_2_
IMG_91601111111111