Торт на 3D-принтері та геометричні пироги: унікальні тістечка від української майстрині Дінари Касько

Про неї говорять відомі світові медіа. Її хобі – на периферії ІТ, архітектури та кондитерського мистецтва. На її сторінці в Instagram – 664 тисячі підписників.

Дінара Касько, українська кондитерка з Харкова, створює неперевершені торти та тістечка незвичної геометричної форми за допомогою 3D-принтера. Ці смаколики підкорили багатьох поціновувачів, які люблять посмакувати шедеврами мистецтва. Більше про Дінару та її унікальні торти та форми для випікання – у матеріалі Space.

Математичні методи та тривимірне моделювання, що лежать в основі пресформи для випікання, – це інструменти з основної професії Дінари, яка за освітою є архітекторкою. Прагнення створити щось несхоже на інші артоб’єкт привели її до сфери гастрономічного дизайну, яку вона вважає своїм хобі. Після закінчення університету Дінара працювала упродовж восьми років в архітектурній сфері. У процесі почала займатися випіканням, а потім захоплення переросло в роботу. Зараз вона має власну кондитерську студію в Харкові, створює рецепти та розроблює форми. Її десерти можна скуштувати у закладах, з якими вона співпрацює: у Москві, в Бостоні, в Туреччині.  В інтерв’ю для ALMAMAT. IT Faces Дінара  розповіла, що в одному з готелі Єгипту був шведський стіл, де вона помітила там торт, зроблений у її формі. Тобто, люди з усього світу використовують її рецепти та продають десерти на замовлення, у власних кафе та ресторанах.

ПРО КОНЦЕПЦІЮ

У своїх кулінарних експериментах Дінара використовує інноваційні технології: 3D-моделювання і 3D-друк пресформа для випічки. Створення кожного виробу розпочинається з комп’ютерного проєктування, яке містить у собі кілька етапів – ідею, розробку та визначення стилю. Найчастіше команда Дінари працює у програмі 3D Max. У Rhinoceros і Houdini створювали кілька форм, щось робили у SolidWorks. У Cura будують моделі для 3D-принтера. Особисто Дінара працює у 3D Max, Photoshop, ArchiCAD, Cura. А ще інколи працює із дизайном в Adobe Illustrator. Свою концепцію вона називає «Геометрією». Коли проєкт придуманий повністю, починається етап реалізації. Майстриня вважає, що кінцевий продукт повинен не лише володіти смаковими властивостями, але мати досконалу форму, об’єм, пропорції та текстуру. Потім модель друкують на 3D-принтері.

ПРО ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ

Якщо ви думаєте, що надрукувати форму можна дуже швидко, то це зовсім не так. Насправді одна дрібничка може зайняти від 6-ти годин, а більш серйозні форми – до 60-ти годин! Буває, що навіть три доби може друкуватися. Спочатку команда друкує тести. Інколи місяцями створюють варіанти, перед друком основного. Так виходить пластикова форма, яку використовують, щоб створити силіконову. Для цього розмішують спеціальний силікон, потім його вакуумують і відливають форму. Потім вона висихає та стабілізується. Для нових силіконових форм Дінара розробляє рецепти й готує десерти для зйомки. Кожен торт заморожують, дістають з силіконової форми, покривають кондитерським «велюром» або глазур’ю, знову ставлять в холодильник, а також знову заморожують. Лише після цього ми створюємо фото та відео. Згодом монтуємо, редагуємо фото, пишемо тексти та публікуємо фото в Instagram.

«Я закохалася в цю форму. Гострі краї, вишуканий стиль – все, що мені подобається. Склад: легкий бісквіт з цукатами грейпфрута, мус-безе, шматочки грейпфрута в сиропі та мус з білим шоколадом. Дуже легкий та смачний торт, незвичний та повітряний, наче хмаринка».

ПРО ДОСЯГНЕННЯ ДІНАРИ

Дінару часто кличуть зйомки шоу в Італії, Австралії та Америки, вона часто отримує багато комерційних пропозицій і запрошень на конференціях з 3D-принтингу та кондитерських виставках.

Серйозним досягненням жінка вважає зйомки обкладинки журналу So Good. Вона була третім російськомовним шефом у цьому авторитетному виданні. До цього там були лише Марія Селяніна та Тетяна Вербицька. Журнал розмістив дуже велику статтю на 18 (!) сторінок та обкладинку. «Багато хто навіть не мріє про таке – і для мене це було також щось надприродне», – розповідає Дінара.  Після публікації їй написали багато престижних видань, а через три місяці у соцмережі Instagram до неї долучилося понад 300 000 підписників.

Другим досягненням був проєкт, у якому чотири шефи першими створили четвертий вид шоколаду – Ruby, «рубіновий» шоколад. Він має рожевий колір та квітково-ягідний смак. Зараз він уже продається. Компанія Barry Callebaut розробляла рецептуру десять років і презентували цей шоколад в Шанхаї. Окрім чорного, молочного та білого, існує ще шоколад «Ґрубі». Дінара саме для цього проєкту отримала запрошення створити композицію з тістечок для презентації.  А ще її команда зробила торт на обкладинку фірмового журналу Land Rover. Команда святкувала 70 років, це був великий проєкт. Спеціальні форми також створили для презентації ювелірного бренду. Недавно зробили проєкт для окулярів Dita. Впевнені, що у планах Дінари ще багато цікавих колаборацій з відомими брендами.

Купити силікові форми від Дінари Касько можна на її сайті та платформі Amazon.

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”8379, 10019, 9578″ offset=””]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”9689, 9802, 9592″]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
JUNA131111111111111111
rosabellaa
lidiyasmetana
Queenfluence_campaign2 copy
plashky-sajt-new-2-kopiya
img_8476-copy-copy
job_13762-kopyya-copy-copy
gunia2043-copy-copy
alizeegamberini-scaled-e1711013700888
diadia_men10-copy-copy