крафтовий шоколад

Від боба до плитки: крафтовий шоколад, який створюють лучанки

Чим би потішити другу половинку напередодні майже весняного свята любові та радості – дня усіх закоханих? Що цікавого подарувати, адже історія вашого кохання уже налічує надзвичайну кількість різноманітних подарунків, але щоразу хочеться вражати і дивувати, наче вперше. Насправді тих, хто не любить шоколад, на світі настільки мало, що ви точно не помилитеся з подарунком, навіть якщо зі своїм обранцем ви знайомі не так давно. Шоколад можна дарувати у будь-якій кількості, найголовніше – не прогадати з його якістю. Є можливість обрати смачну плитку шоколаду у супермаркеті, а можна замовити ексклюзивний шоколад від луцького бренду, аби точно бути певними у якості та ексклюзивності подарунка.

крафтовий шоколад

ПРО БРЕНД SISTER.A.CHOCO

Сестри Олександра й Олена створюють крафтовий шоколад під брендом SISTER.A.CHOCO. Вони щиро зізнаються у своїй любові до якісних продуктів: простих, справжніх, мінімально оброблених й максимально корисних.

«Шоколад для нас – це про любов до справи, якість, екологічність, можливість творити і створювати, ділитись позитивом і настроєм», – розповідають сестри. Смаколики виготовляють за унікальною технологією BEAN TO BAR.

 

ДОВІДКА. Bean to bar («від боба до плитки») – технологія, що передбачає контроль на усіх етапах виробництва: від вибору какао бобів до отримання готового продукту. Такий шоколад ще називають ремісничим, але не потрібно плутати його з шоколадом ручної роботи, виготовленим із какао тертого. Ми дбаємо про якість кожного компоненту нашого шоколаду, тому прискіпливо обираємо постачальників, ретельно контролюємо усі процеси.

Сестри Олександра й Олена
Сестри Олександра й Олена

З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ ПРОЦЕС ВИГОТОВЛЕННЯ ШОКОЛАДУ?

З вибору какао-бобів. Шоколад виготовляють із насіння плодів шоколадного дерева Theobroma Cacao, яке росте на субекваторіальних плантаціях. Для нашого шоколаду ми відбираємо лише сортові боби какао з найкращих плантацій світу: Венесуела, Домінікана, Мадагаскар тощо. Визначальним для смаку шоколаду є саме р е г і о н вирощування какао, а не сорт. Наприклад, боби з Домініканської Республіки (Hispaniola) мають виразні ягідні та фруктові нотки, вишневий післясмак, легку кислинку. Какао-боби з Венесуели (регіон Barlovento) містять таніни, які надають шоколаду помірної терпкості, медового присмаку, гіркоти. Какао боби з Мадагаскару, а це менше ніж 1% від світового об’єму какао, мають неповторний цитрусовий смак. Клімат, тип ґрунту, місцевість, вологість, метод ферментації визначають майбутній смак шоколаду.

Далі боби какао потрібно обсмажити, подробити й перетерти. Для розкриття смакового профілю ми обсмажуємо какао-боби за особливою авторською технологією.

крафтовий шоколад
крафтовий шоколад
крафтовий шоколад

Від технології обсмажування багато в чому залежить смак майбутнього шоколаду. Необхідно визначити ідеальний час й температуру. Якісні какао-боби обсмажують за нижчої температури, щоб какао не втратило свій смак й аромат. Після обсмажування ядро втрачає багато вологи й легко дробиться. Це покращує смак шоколаду, зменшує кількість танінів.

Після обсмажування й дроблення какао-боби перетираються в меланжері на кам’яних жорнах упродовж 48-72 год. Меланжери використовують близько 100 років для перетирання какао-крупки. Два гранітних жорна перемішують какао-масу до 72-х годин. Какао терте отримують завдяки перетиранню крупки до розмірів твердих частинок не більше 30-ти мікрон. Чим довше тертя, тим краще. Найніжніша текстура з’являється під час подрібнення, менше ніж 17-20 мікрон. Для того, щоб отримати найкращий смак, текстуру, в’язкість та аромат – какао-масу потрібно постійно помішувати – коншувати. Так маса позбавляється гіркоти та зайвої вологи. Темперування – найцікавіший етап у приготуванні шоколаду – процес нагрівання й охолодження шоколадної маси до певних температур, після якого шоколад набуває блиску й хрускоту під час відламування.

СКЛАДНИКИ ШОКОЛАДУ

Наш шоколад містить мінімум компонентів: боби-какао, какао-масло й зовсім трішки кокосового цукру. Деякі плитки містять горіхи й фрукти. Для підсолоджування ми обрали саме кокосовий цукор, оскільки він має низький глікемічний індекс (35) й надає шоколаду особливого смаку.

крафтовий шоколад

ЧИ НЕОБХІДНА ШОКОЛАДУ ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ ЦУКРУ, ГОРІХІВ, ФРУКТІВ?

Оригінальний смак якісних продуктів не потрібно перебивати іншими додатками. Наприклад, якщо хороше вино розбавити соком/солодкою водою, то чи буде мати значення сорт винограду й скільки років воно витримувалось у бочках? Шоколад, до речі, теж витримується. Тому ми лише трішки доповнюємо смак чорного шоколаду кокосовим цукром. Якщо ж цукру або додатків буде забагато, ви просто не відчуєте власне смаковий профіль какао-бобів.

АСОРТИМЕНТ

Зараз в асортименті у дівчат є 10 плиток шоколаду.

ЛІНІЙКА ORIGIN

(чистий чорний шоколад із мінімальним підсолоджуванням, без додатків – у ньому найкраще розкривається справжній смак какао).

 

✔ Чорний шоколад 85% Hispaniola Dominicana. Смаковий профіль: червоні фрукти, вишня, кислинка, легка терпкість.

✔ Чорний шоколад 81% Venezuela Sur del Lago.

Смаковий профіль: терпкість, капучино, горіховий післясмак.

✔ Чорний шоколад 100% Venezuela Barlovento (couverture).

Терпкий, насичений чорний шоколад, але завдяки вмісту какао-масла відчувається легка кремовість.

ЛІНІЙКА ORIGIN З ДОДАТКАМИ

✔ Чорний шоколад 71% з фундуком Venezuela Barlovento

✔ Чорний 81% Venezuela Barlovento з какао-бобами й сіллю

✔ Чорний 81% Venezuela Barlovento зі спеціями (кардамон, кориця, чилі)

крафтовий шоколад
крафтовий шоколад
крафтовий шоколад
ЛІНІЙКА МОЛОЧНОГО БЕЗЛАКТОЗНОГО ШОКОЛАДУ

(не містить молока, а м’якого молочного смаку шоколаду надає кеш’ю і вівсяне толокно):

 

✔ Молочний шоколад з цільним мигдалем Venezuela Barlovento (Vegan)

✔ Молочний шоколад з квітковим пилком Venezuela Barlovento

✔ Молочний шоколад з кокосом Venezuela Barlovento (Vegan)

✔ Білий шоколад з манго (Vegan). Це авторська рецептура «молочного» шоколаду, який не містить молока. М’якість плиткам надає вівсяне толокно й горіх кеш’ю.

 

Поступово асортимент буде доповнюватись цукерками й іншими какао-продуктами.

крафтовий шоколад
крафтовий шоколад

Якісна сировина, простий склад, чесність – головні принципи у виробництві SISTER.A.CHOCO.

 

SPACE разом із брендом SISTER.A.CHOCO нагадує, що хороший шоколад та хороший настрій – ось найкращий рецепт гарного свята. Нехай ваша закоханість подарує вам щастя, а ви подаруйте своїм половинці щирість та… шоколад, звісно ж!

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР