Як не переїдати під час ПМС

Чи не кожна жінка знає, що таке компульсивна пристрасть до їжі перед місячними. Але чому бажання їсти шоколадки та нездорову їжу таке сильне саме в період ПМС? Дізнаємося разом у нашому матеріалі.

Про тренування під час критичних днів ми розповідали тут разом із луцьким тренером Антоном Яловиком.

СИМПТОМИ КОМПУЛЬСИВНОГО ПЕРЕЇДАННЯ

Сюди належить і бажання їсти тоді, коли ви зовсім не голодні, а згодом сором та те, що ви з’їли або випили. За словами вчених, перед менструальне компульсивне переїдання має гормональну причину.

Згідно з дослідженнями, підвищення рівня прогестерону (гормон другої фази менструального циклу та вагітності) під час перед менструальної фази може призвести до компульсивного переїдання і незадоволення своїм тілом. Цей гормон може стати причиною тривожності під час ПМС. Окрім того, за зниження апетиту в організмі відповідає естроген. Свого піку він досягає під час овуляції, а перед менструацією його кількість в організмі знижується.

Передменструальне переїдання триває кілька днів після початку менструації. Якщо компульсивне переїдання продовжується поза менструальним циклом, то звертайтеся до лікаря.

ЯК ПОБОРОТИ ПЕРЕЇДАННЯ ПІД ЧАС ПМС?

Перший крок – це усвідомити, що проблема існує. Визначте, в які моменти ви переїдаєте, а також акцентуйте на тому, що частіше вас спонукає до цього. А ще не забувайте дотримуватися наших рекомендацій.

  • Ведіть щоденник харчування, щоб відстежувати все, що ви їсте, особливо якщо ви переїдаєте. Старайтеся упродовж місяця харчуватися здоровою їжею та уникайте продуктів, які містять рафінований цукор.
  • Не купуйте нездорові продукти. Ви не переїдатимете, якщо їх не буде у вашому холодильнику. Замість цього купуйте інгредієнти для здорових страв.
  • Ведіть здоровий спосіб життя.
  • Стрес може також призвести до емоційного переїдання під час ПМС. Спорт, техніки релаксації, медитації, регулярний сон і підтримання позитивного настрою допомагає боротися зі стресом.
  • Їжте продукти з високим вмістом клітковини, зокрема фрукти, овочі, боби та цільнозернові продукти. Клітковина допомагає довше відчувати ситість.
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР