Як варять пиво у Дніпрі: проєкт пивної індустрії MOVA brewing co

Пивовари, що не лише варять пиво, а й змінюють культуру його споживання в Україні. Безліч смаків та мільйони підкорених сердець – це все про дніпровський бренд пива MOVA brewing co. Знайомимо вас з провідниками у світ пива: як з’явився цей бренд, яку філософію сповідує та які плани у нього на майбутнє – читайте у нашому матеріалі.

ПРО НАРОДЖЕННЯ БРЕНДУ

Створення пивоварні MOVA brewing co. стало закономірним етапом розвитку інтересів її засновників — пивоварів Богдана Точки та Бориса Гільдіна.

Багато років вони працювали над розвитком власного пивного паба у Дніпрі, поряд з яким відкрили боттл-бар — єдиний в Україні заклад з подібною концепцією. Працюючи над асортиментом, у 2017 році Богдан та Борис вирішили провести фестиваль українського крафтового пива, на якому зібрали представників 15 брендів. Коли побачили позитивний відгук від пивоварів та жителів міста, задумалися над власним виробництвом.

Розпочали, звісно, з навчання: вступили до школи пивоваріння та одночасно розпочали роботу над створенням бренду. Наприкінці 2017 року у MOVA brewing co. з’явився перший сорт.

ПРО ПРОЦЕС ВИГОТОВЛЕННЯ ПИВА

Наразі MOVA brewing co. — контрактна пивоварня: ми варимо наші сорти на орендних виробничих потужностях. Але вже найближчим часом відкриваємо власний завод у Дніпрі. Це буде міні пивний всесвіт під склом: ми зможемо не тільки варити пиво на своєму виробництві, а й показувати його.

З власним виробництвом плануємо представляти Україну у світі. Адже пиво MOVA brewing co. — це традиційні світові сорти з українським підходом.

ПРО АСОРТИМЕНТ І НАЙБІЛЬШУ ГОРДІСТЬ

Наразі пропонуємо шість постійних сортів, всі вони є в пляшковій версії: Stout I, Stout V, Candy Pale Ale, C.C.Citra IPA, Blanche Du Melon та Hercules Porter. З відкриттям заводу до пляшкового асортименту додамо також Lager C11.

Окрім цих сортів кожного місяця ми варимо експерименти, що також полюбляють наші споживачі.

Важко виділити найулюбленіший сорт, оскільки на кожному з них ми присвячуємо багато уваги та старанно працюємо над рецептами. Нашою найбільшою гордістю є Stout V: минулого року він отримав бронзу на Barcelona Beer Festival в категорії Dark British Beer.

«ЗВАРИТИ ПИВО ЛЕГШЕ, НІЖ ЙОГО ПРОДАТИ»

Якщо жартувати, то зварити пиво легше, ніж його продати.

А насправді найскладнішим процесом на виробництві є підтримання високого рівня санітарії, адже пиво повинно бути найкращої якості, а це потребує і сил, і уваги. Та навіть за таких умов всі процеси у виробництві доволі ресурсозатратні. Тому найприємніше та найлегше у нашій праці — це бачити посмішки людей, що споживають наше пиво.

ПРО НАЗВУ

Ми перебрали десятки варіантів, та зупинилися на MOVA brewing co. Що таке пиво? Міжнародна мова спілкування. З давніх-давен пиво у пабах спонукає до розмов. Ми знайшли власний спосіб спілкування зі світом — пиво, що говорить саме за себе.

А вже після перших місяців роботи над філософією та концепцією придумали гумористичне розшифрування:

M-my
O-other
V-view on
A-alcohol

ЧОМУ ВАРТО ОБРАТИ ПИВО «MOVA»

По-перше, ми завжди відповідально ставимося до самого процесу пивоваріння: дотримуємося усіх технологічних вимог, використовуємо натуральні інгредієнти, довго працюємо над рецептурами та підбираємо сировину.

По-друге, ми варимо максимально збалансоване пиво: випиваючи келих MOVA точно розумієш, що не хочеш нічого змінювати у смаку.

По-третє, ми дуже пишаємося своїм українським походженням і прагнемо вивести національне пивоваріння на світовий рівень.

ПРО ФІЛОСОФІЮ БРЕНДУ

У своїй роботі ми дотримуємося трьох головних принципів:

•  використовуємо винятково натуральні інгредієнти
•  варимо тільки власні оригінальні рецепти пива
•  піклуємось про репутацію компанії, її імідж і естетику

Ми прагнемо популяризувати пиво національного виробництва у країні та за її межами.

Наша місія – це підвищення репутації напою, допомогу кожному у пошуках свого улюбленого смаку, прищеплення культури споживання.

Мета нашої команди — представляти Україну на європейському ринку. Ми віримо, що станемо флагманом серед українських виробників на міжнародному ринку.

ПРО ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Найближчий план — це відкриття інноваційного за своїми характеристиками заводу у Дніпрі. Завдяки практично космічному європейському обладнанню ми зможемо щомісяця виробляти до 100 тонн пива.

Ми постійно працюємо над тим, щоб бути максимально представленими в усіх куточках рідної країни. Окрім постачання у заклади та магазини, ми постійно проводимо та відвідуємо різні пивні заходи, даючи усім охочим змогу спробувати наші сорти.

Звичайно, ми плануємо вихід на міжнародний ринок: в колаборації зі світовими виробниками та з власним продуктом.

 

 

MOVA brewing co.

INSTAGRAM: mova.beer

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР