На літературному ринку до категорії жіночої літератури належать не тільки романи про кохання, але й безліч цікавих книг про життя жінки в сучасному суспільстві. Деякі з них присвячені досягненню кар’єрних висот, натомість інші охоплюють й інші сфери життя і містять чимало корисних порад для тих, хто хоче досягти успіху не тільки в професійній сфері, але і в особистому житті.
Space mag. спільно з видавництвом «Vivat» підібрали для вас 5 книг, які варто прочитати кожній жінці.
ЕЛІНОР БАРКЕТ «ҐОЛДА»
Ґолда Меїр була першою жінкою прем’єр-міністеркою Ізраїлю, успішною політикинею, справжньою «залізною леді». Ще вона була автентичною киянкою.
Її відданість створенню й захисту єврейської батьківщини від лютих ворогів та підступних союзників сформувала політику Близького Сходу наступних десятиліть. Вона стала «аномальним явищем» для тодішньої патріархальної влади, зокрема через свою залізну рішучість у поєднанні з шармом, доброзичливістю, безкомпромісністю та цілковитою відданістю своїй країні.
У цій захопливій біографії авторка знайомить читача з маловідомими фактами життя Ґолди Меїр, пояснюючи її складну мотивацію та ідеали, розповідаючи про особисті перемоги та розчарування цієї легендарної персони. Ґолда була справжньою супержінкою: дещиця від Емми Ґолдман, щось від Нельсона Мандели.
МЕЙ МАСК «ЖІНКА, ЯКА МАЄ ПЛАН»
Мей Маск, вишуканій, чарівній і непосидючій супермоделі, уже за сімдесят. Її життя не завжди було таким простим і гламурним, як тепер. У тридцять один вона стала матір’ю-одиначкою, відтак тяжко працювала, щоб поставити на ноги дітей, Ілона, Кімбала й Тоску. А ще боролася із зайвою вагою, стала моделлю plus size і навіть подолала ейджизм у модельному бізнесі. Дієтолог-нутриціолог за фахом, Мей понад сорок п’ять років пропрацювала в цій галузі, розпочинаючи практику з нуля у восьми містах, трьох країнах і на двох материках. Нині вона на піку популярності і як лекторка-дієтологиня, і як модель. І все це завдяки бунтарському духу та завзятості – саме вони принесли їй світову славу у віці, який сама Мей називає «розквітом свого життя».
ФРАН ГАУЗЕР «МІФ ПРО МИЛУ ДІВЧИНКУ»
У світовому бестселері «Міф про милу дівчинку» авторка спростовує чимало кар’єрних стереотипів і руйнує міф про те, що успіху на роботі досягають лише «залізні леді». Фран Гаузер позиціонує риси милої дівчинки як ефективну стратегію досягнення успіху, створюючи новий образ жінки-лідерки. Вона доводить, що у деяких рисах, зокрема в емпатії, доброті та милосерді, що недооцінюють у світі бізнесу, криється справжня сила. «Міф про милу дівчинку» навчить переконливо вести переговори, викликати довіру в бізнес-партнерів, самостійно ухвалювати рішення та розв’язувати конфлікти, не перетворюючись на чудовисько. Пора запустити невикористаний потенціал сили і доброти, амбітності і привабливості, чуйності і рішучості. З ним вам під силу змінити усталений спосіб сприйняття жінок на роботі і побудувати блискучу кар’єру.
АЛЬОНА ВОРОБЙОВА «МИСТЕЦТВО ЖИТИ ПІД ЧАС ХІМІОТЕРАПІЇ»
«Мистецтво жити під час хіміотерапії» – історія боротьби з хворобою й водночас історія пошуку нової радості й глибоких сенсів, що охопила понад піврічний період життя культурної діячки, артдиректорки культурного центру «ART AREA ДК» Альони Воробйової. В артбуку зафіксовані її роздуми, щоденникові записи, нотатки й щемкі й відверті розмови з друзями з артсередовища, а також коментарі психотерапевта. Візуальну частину артбуку складають фотографії, які розповідають про внутрішні й зовнішні зміни, які сталися з авторкою.
У книжці є фото Альони, відзняті різними відомими фотографами, серед яких Валентин Кузан, Катерина Переверзева, Ігор Чекачков, Вікторія Агуреєва, Марго Колобова, Каміла Давлятшіна, Владислав Краснощок. Книжка охоплює 7 місяців лікування авторки та її переживання впродовж цього періоду.
ПАТТІ СМІТ «ПРОСТО ДІТИ»
Середовище Нью-Йорка 1960-х років у мемуарах Патті Сміт постає як галактика зірок різних барв і яскравості, об’єднаних прагненням нести у світ потужну енергію мистецтва. У центрі цієї галактики – авторка з її творчими пошуками, епатажний фотограф та її друг Роберт Мепплторп і ті люди, з ким вона перетиналась на творчих дорогах між хмарочосів. Сторінки цієї книжки – наче фоє легендарного готелю «Челсі», якому присвячено чимало ліричних епізодів. І там прогулюються яскраві й харизматичні, а водночас близькі авторці Джимі Гендрікс, Дженіс Джоплін, Боб Ділан та багато інших.