інтим

5 незручних питань про секс

Питання про секс та сексуальність досі можуть викликати сором та пригнічення, втім їх не уникнути, якщо ви справді хочете вирішити певні проблеми зі своїм партнером або розібратися в собі. Разом з Анастасією Забелою, українським секс-педагогом, ми займатимемося сексуальною освітою, а в цьому матеріалі дізнаємося відповіді на питання, які досі незручні для багатьох.

Анастасія Зебела

ЧИ МОЖНА ПОЗБУТИСЬ ЦНОТИ ПІД ЧАС МАСТУРБАЦІЇ?

Цнота, дівоцтво, незайманість – це все описує стан людини до першого сексу. Цнотливим може бути і чоловік, і жінка, адже цей термін більше стосується психологічного стану людини, а не її фізіологічних особливостей. Раніше під словом «секс» зазвичай мали на увазі винятково пенісо-вагінальний контакт. Зараз же погляди на секс розширились, адже почали більш вільно говорити про анальний, оральний секс та інші сексуальні практики (лесбійки, наприклад, можуть не практикувати вагінальне проникнення, але ж їхній контакт називають також сексом).

Тому чи позбудеться людина цноти під час мастурбації, орального, анального чи іншого виду сексу залежить від того, як людина ставиться до цієї практики і чи вважає саме цей досвід сексом.

Якщо ж говорити про гімен (дівочу пліву), то під час мастурбації з проникненням до вагіни, його дійсно можна пошкодити, але трапляється це досить рідко, адже у більшості жінок гімен має таку форму, що не заважає введенню тампону, мастурбації чи вагінальному сексу.

інтим
жіноче тіло

ЧИ МОЖЕ ГІНЕКОЛОГ ПОБАЧИТИ, ЩО ЛЮДИНА МАСТУРБУЄ?

 Гінеколога загалом мало цікавить мастурбує жінка чи ні. Для нього головним завданням є оцінювання стану її здоров’я і виявити хвороби. Але хвилюватись через те, що лікар дізнається про інтимні розваги, не варто. Гінеколог не може побачити, чи займається жінка мастурбацією.

Звичайно, якщо мастурбувати широкими, гострими чи шершавими предметами, що можуть пошкодити внутрішні стінки вагіни, гінеколог може поцікавитись, як ви отримали подряпину всередині вагіни. І до речі, гінеколог не може встановити, були у жінки статеві контакти чи ні. Лікар бачить гімен, може оцінити його стан, але робити висновок з приводу статевих контактів може тільки судово-медичний експерт. Це не є компетенцією звичайного лікаря-гінеколога

лимон

НАВІЩО ЖІНЦІ МІСЯЧНІ?

Якщо відповісти на питання одним реченням, то відповідь буде така: «Місячні – це розплата за великий і розвинутий мозок». Багато людей причину місячних у жінки пояснюють досить просто: «Щоб вивести з організму незапліднену яйцеклітину і очистити організм». Але якби це було дійсно так, то місячні були б характерні для всіх тварин, наприклад для домашньої кішки, яку на час тічки не випускали з дому. Однак місячні є лише у людини, деяких приматів, кажанів та стрибунців.

Під час виходу яйцеклітини з яєчника, матка у тварин і людини починає готуватись до вагітності – внутрішні стінки стають м’якшими, ніби пухкими, щоб ембріон міг прикріпитись до стінки матки. Підтримувати організм постійно у такому стані досить енергозатратно, тож якщо запліднення не відбувається, внутрішній шар відшаровується і у більшості тварин просто розсмоктується в організмі.

Але у людини, приматів, кажанів та стрибунців шар матки, який «розпушується» занадто великий, щоб просто розсмоктатись в організмі, тож частина виходить у вигляді менструальної кровотечі. Тепер головне питання: навіщо цим тваринам така «пухка» матка? Вся справа у плаценті та мозку. Плацента – це унікальний тимчасовий орган, основним завданням якого є забезпечення дитини всім необхідним. У людини, та тварин, у яких спостерігаються місячні, формується високо прониклива (високо інвазійна) плацента. Вона тісно облітає судини матері, може підвищити їй рівень цукру в крові чи гормонів, перенаправляє кровообіг, щоб дитина отримувала більше кисню. У звичайних тварин плацента не така «самостійна», судини матері і плоду контактують не так тісно.

Мозок, становлячи 2% від загальної ваги тіла, потребує 20% ресурсів, зокрема кисню та глюкози. Під час внутрішньоутробного розвитку мозок найбільше потребує ресурсів. У людини та приматів гарно розвинені лобні долі, багато сірої речовини, натомість у кажанів та стрибунців унікальна сенсорна система, що забезпечується діяльністю мозку. І саме високо прониклива плацента дає можливість розвинутись такому мозку за відносно короткий період вагітності.

У світі є й інші тварини, що мають досить високий інтелект і розвинений мозок, але вагітність у них триває куди довше. Якби у жінки не було такої плаценти, відповідно не було б і місячних, але тоді вагітність тривала довше, ніж 9 місяців і плід доростав до таких розмірів, що народити його природним способом було б неможливо. Тому природа все продумала!

місячні

ЧИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ СЛИНУ ЗАМІСТЬ ЛУБРИКАНТА?

Під час сексу варто використовувати тільки спеціальні змазки. Оскільки слину у ролі змазки часто використовують в порно, у багатьох склалось враження, що це цілком безпечно. Однак це зовсім не так.

По-перше, через слину можуть передаватись деякі інфекції. Це найчастіший спосіб передачі генітального герпесу, в слині може бути збудник гонореї, хламідіозу, сифілісу чи ВПЛ. Саме тому оральний секс повинен відбуватися з використанням захисту – презервативів або латексних серветок.

По-друге, бактеріальний склад слини дуже відрізняється від бактерій, що притаманні вагіні. Харчові ферменти можуть порушувати вагінальну мікрофлору, а карієс чи кровоточивість ясен можуть стати додатковою загрозою.

Окрім слини, замість змазки не можна використовувати дитячу чи масажну олійку, різноманітні креми чи лосьйони, рідке мило чи вазелін. Краще обирати спеціальні змазки, окремо для вагінального, орального чи анального сексу. Не забувайте, що змазки на масляній основі не можна використовувати разом із латексними презервативами.

язик

ЧИ ПРАВДА, ЩО РОЗМІР ВАЖЛИВИЙ?

Жіноча вагіна – відносно малочутливий орган у порівнянні з клітором, особливо його головкою. У вагіні найбільше скупчення нервових закінчень розташоване біля входу, а чим далі в глибину – тим менш чутливою є вагіна. Така ситуація є біологічно виправданою, адже під час народження дитини вагіна є частиною родових шляхів, а якби вона була дуже чутливою, пологи були ще більш болісними.

Більшість жінок можуть без проблем користуватись тампонами, не відчуваючи їх постійно всередині, що також було б не можливими, якби там було багато нервових закінчень.

Тому кожна жінка може віддавати перевагу різним розмірам, але сам розмір не відіграє основу роль для отримання задоволення від сексу.

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР