Операція «Адаптація»: як налаштувати дитину на новий навчальний рік?

Головна: yorkdale

Початок нового навчального року – це завжди про нові виклики як для дітей, так і для батьків. Будьмо відверті, не кожна дитина відраховує дні до початку вересня, а тому батькам доводиться шукати нові способи заохочення до навчання. Крім цього, життя у період повномасштабної війни впливає на зниження концентрації, що є реакцією організму на регулярні стресові ситуації, а це також відбивається на дитячій психіці. Тож як допомогти своїм школярам краще адаптуватися до нового навчального року? Зібрали дієві поради, рекомендовані Міністерством охорони здоров’я України.

До чого варто бути готовими як батькам, так і вчителям?
  1. Важливо ставитися з розумінням і терпінням до можливих труднощів у навчанні, таких як знижена концентрація, відчуженість або погіршення пам’яті. Не слід поспішати з відновленням знань – з часом усе поступово згадається. Ваше завдання – пояснити дитині, що це нормально, аби вона не тривожилася.
  2. Під час навчання діти можуть тримати щось у руках або гойдатися на стільці – це не відволікання, а спосіб «відфільтрувати» зайві сигнали, що допомагає їм зосередитися. Не забороняйте такі дії, а навпаки, інтегруйте їх у навчальний процес.
  3. Переживання складних ситуацій або стресу впливає на самооцінку, тому діти зараз можуть очікувати невдачі. Їм потрібні моменти успіху та підтримка. Давайте їм невеликі завдання з швидким результатом і відзначайте їхні досягнення. Кожна критична заувага повинна супроводжуватися як мінімум трьома похвалами.
  4. Адаптація до нових умов та людей може виснажувати, тому школярі зараз можуть бути більш дратівливими і швидше втомлюватися.
завантаженняj
Як допомогти дитині розпочати новий навчальний рік?

Якщо дитина йде до школи вперше, то можна влаштувати зустріч (онлайн чи фізичну) з однокласниками та вчителем, щоб вони могли познайомитися. Варто придумати якісь цікаві активності для створення дружньої атмосфери та довіри між дітьми – квест, спільну гру, конкурси.

Забезпечте дитині чіткий розпорядок дня, це стосується й визначеного часу для їжі та сну. Регулярний відпочинок і передбачуваність у домашніх умовах сприяють легшій адаптації до шкільного режиму.

Якщо ваша дитина йде до першого класу, важливо пам’ятати, що коротке прощання вранці є найефективнішим. Зберігайте спокій і запевняйте дитину, що вона в безпеці, а ви – поруч. Обговоріть з дитиною, як буде проходити навчальний процес, щоб підготувати її до нових умов. Не забувайте, що під час повернення до школи дитині потрібна ваша підтримка.

Покращуємо концентрацію і когнітивні навички

Батькам старших школярів важливо допомогти дітям налагодити концентрацію. Для кожної людини працює свій спосіб. Але не здавайтеся, якщо все вийде не одразу, пробуйте знову і знову, щоби допомогти мозку працювати краще. Зрештою, така робота над собою потребує певного часу, тож дайте собі цей час. Зокрема, радимо робити наступні кроки:

  • Позбудьтеся багатозадачності. Виконуючи кілька завдань одночасно, ми почуваємося продуктивнішими. Але це не так, бо багатозадачність – швидкий шлях до вигорання.
  • Довге зосередження на чомусь одному протягом тривалого часу може призвести до погіршення уваги – так працює наш мозок. Тож важливо час від часу давати дитині фокусуватися на іншому виді діяльності або робити невелику розминку. Це допоможе повернути концентрацію і зберегти продуктивність.
  • Науковці доводять, що тренування мозку покращують когнітивні здібності, в тому числі й концентрацію. Купіть дитині пазли, розвʼязуйте разом кросворди й судоку, грайте в шахи. Це не лише тренуватиме мозок, а й сприятиме спільному часопроведенню.

Якою б не була успішність, памʼятайте, що всі ми зараз переживаємо складні випробування, тож головна увага має бути приділена близькості й здоровʼю: як фізичному, так і ментальному. Підтримуйте дитину і допомагайте робити шкільні роки щасливими.

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
432996481_434370_n
bride
Cookbook_cover3d_1оd
5
токсична
J94A6642 111111111111
GXSj0pUbgAA3-fI111111111
IMG_710411111111
TERRAKE7
STIMMA_Allure_141111111