Індивідуальні схеми догляду, типові помилки у виборі засобів і принцип less is more: знайомимося з простором PORADA

Скільки разів під час шопінгу онлайн чи офлайн у вашому кошику з’являлося +5 нових позицій для б’юті-рутини, які ви побачили у TikTok чи почули від подруги? А скільки разів такі імпульсивні покупки не давали бажаного результату і виявлялися черговим розпареним «пшиком»? Усі провідні дерматологи й косметологи в один голос стверджують, що шкіра кожного має індивідуальні потреби, а тому вирішувати всі ці проблеми варто лише після консультації у спеціаліста.

Тетяна Курінна – дерматолог-косметолог, засновниця простору розумного догляду PORADA, де надають професійні консультації й створюють індивідуальні схеми догляду за шкірою для кожного. Про те, як виникла ідея створення і як зараз функціонує PORADA, правила вибору брендів, поради стосовно того, як зрозуміти, що догляд вам не підходить, типові помилки у догляді, а також особливості власного простору – читайте в інтерв’ю для Space mag.

Як зявився простір PORADA?

Моя історія відносин зі шкірою почалася на 5-му курсі медуніверситету. Я вчилася, працювала нянею й на вихідних відвідувала курси з косметології. Було складно і виснажливо це поєднувати, ще й грошей на них треба було назбирати. Однак, як кажуть, очі бояться, а руки роблять.

Вже на 6-му курсі я знайшла роботу косметолога, виконувала чистки, пілінги, різні доглядові процедури. Звісно, я розуміла, що без знання дерматології мені не досягнути бажаного та безпечного результату.

Далі на інтернатурі було багато практики, попри пандемію. Тоді я вчилася й лікувала різні захворювання шкіри, такі як: псоріаз, себорейний дерматит, атопія, екзема… Також вивчала анатомію й інʼєкційні методики. Моя практика розпочалася незадовго до початку війни. Вже більше двох років кожного дня на моєму прийомі як дівчата, так і хлопці приходять з різними дерматозами. Зокрема, найбільш поширені – акне й розацеа.

Ідея створення простору була давно, але саме два роки тому я чітко відчула потребу. Дуже часто на прийомі я стикалася з неправильними схемами догляду або випадками, коли дівчата купували засоби за порадою подруги/блогера із зовсім іншим типом шкіри й запитом. Також підґрунтям для створення простору стали безліч особистих історій моїх з пацієнтів з акне, розацеа та підвищеною чутливістю шкіри. Експертність базується не тільки на особистому досвіді, а й на історіях багатьох дівчат й моєму вмінні аналізувати як лікар.

Ми створили PORADA у лютому 2023 року без страху чи сумнівів. І кожного дня отримуємо зворотний зв’язок від наших клієнтів, що це найкращий індивідуальний підбір. Без води, зайвих та непотрібних засобів. Ми працюємо на результат, тому до нас повертаються й радять своїм найдорожчим.

Якими є базові правила під час вибору догляду для ваших клієнтів? На що потрібно звертати увагу, коли ми самостійно обираємо засоби?

Я дуже прискіплива та педантична у підборі догляду. Але точно можу сказати, що першочергово у догляді мають бути позиції, які забезпечують базові потреби шкіри: очищення, зволоження, сонцезахист. Далі вже ми доповнюємо його іншими засобами, відштовхуючись від стану та потреб шкіри, а також запиту клієнта. Мені важливо почути людину, ось цей субʼєктивізм у цьому випадку є ключовим пунктом.

Якщо ви самотужки обираєте засоби, то маєте точно знати свій тип шкіри (маємо про це допис), потреби вашої шкіри. Обирайте прості за складом позиції, не женіться за великою кількістю баночок, бо це «заплутує» вашу шкіру й призводить до непрогнозованих наслідків.

Прислухайтеся до себе. Засоби мають бути для вас комфортними за текстурою, ароматом і способом нанесення. Догляд – це ритуал прояву любові та турботи до себе, своєрідна медитація.

Як зрозуміти, що мої засоби мені не підходять і моя доглядова косметичка підібрана неправильно?

Вас не влаштовує стан шкіри. Або маєте багато засобів, проте не розумієте, коли й що використовувати. Після нанесення якихось засобів відчуваєте дискомфорт (свербіж, збільшення жирності, сухість, поколювання, почервоніння, стянутість). Ваші засоби не дають того результату, який обіцяє виробник.

Розкажіть детальніше про ваші улюблені бренди, які ви представляєте. Чому радите обирати саме їх?

Я дослідник. Довго приглядаюся до космецевтичних брендів. Тестую щось на собі, щось віддаю нашій фокус-групі (це жінки та чоловіки з різними типами й станами шкіри).

На початку нашої роботи мені було важливо, аби бренд був давно на ринку. Про нього має бути багато інформації, позитивне враження колег, пацієнтів та клінічні дослідження, тобто перевірка роками. Також мають бути дієві компоненти в складі, хороша якісна сировина, правильне пакування. Важливо, щоб засоби не тестувалися на тваринах.

У нас представлені бренди таких країн як: США, Іспанія, Південна Корея, Британія, Швейцарія та Австралія. У них дуже високі стандарти якості, безліч світових нагород та прихильників. Я постійно у пошуці нових, перспективних і дієвих засобів. Це частина моєї щоденної роботи. Також вкрай важлива адекватна політика брендів і прозорість умов співпраці.

Чи можете порадити або виділити українські косметологічні бренди? Чому більше довіри викликає закордонна продукція?

Я дуже хочу в цьому році розшити асортимент українськими брендами. Сподіваюся, все вийде. Зазвичай бренди пишуть нам самостійно, надсилають тестові засоби, а ми вже тестуємо, після чого вирішуємо чи будемо працювати разом.

Я хочу додати круті, якісні засоби з потужним складом. Тому ми відкриті до нових співпраць, але у нас суровий відбір.

Ви консультуєте лише стосовно догляду за обличчям, чи також за тілом, волоссям?

Скажімо так, обличчя – це найчастіший запит у direct. Але також ми підбираємо догляд для волосся й незабаром плануємо додати засоби для тіла. Моя мета, аби кожен міг знайти те, що шукає. Ми залюбки допоможемо, щоб кожне наше призначення виконувало свою функцію у догляді. У майбутньому PORADA «закриватиме» усі питання стосовно догляду за шкірою, волосся та тілом. Будуть засоби для дітей, чоловіків. Речі, які полегшуватимуть рутину й додадуть затишку.

Які найпоширеніші помилки у догляді більшості людей?
  1. Велика кількість засобів у догляді. Коли намішано все, бо так сказали в соцмережах.
  2. Натуральна косметика – нічого не маю проти, але натуральна буває не завжди якісна. Тому, якщо це натуральна косметика, яку робить (умовно кажучи) пані Наталя й продає її, то це табу
  3. Нехтування SPF-захистом. Повірте, це важливо. Звісно, без фанатизму. Я не прихильник того, щоб кожні дві години змивати все з обличчя й наносити знову. По-перше, це недобре для шкіри та її барʼєру, по-друге, важливо не тільки наносити SPF, а й використовувати інші засоби захисту (капелюхи, сорочки) й просто бути в тіні.
  4. Багато людей думають, що догляд потрібен вже у віці 35+ або, коли є якась проблема. А насправді, догляд – це як чистити зуби, має бути завжди. Необов’язково засобів має бути багато, достатньо декілька, щоб шкірі й вам було добре.
  5. Не мають хорошого відновлення, а тільки агресивні засоби, бо хочуть швидкий результат. Знову ж, активи – це добре, кислоти, ретинол. Але ваша шкіра не робот, існує безліч факторів зовнішнього середовища, які теж впливають на неї. Не поспішайте отримати результат тут і зараз. Бо зараз дуже багато людей з підвищеною чутливістю шкіри та зневодненням.
У той час, коли багато конкурентів радять доглядати за шкірою за багатоступеневою системою, ви є прихильниками мінімалізму. Тобто не обов’язково мати безліч різних засобів і баночок? Що із засобів має бути у базовому догляді кожного?

Один із наших лозунгів – «Less is more». Тут вирішальну роль відіграє мій досвід у дерматології та розуміння фізіології шкіри. Так, я адепт мінімалізму, хоча у самої багато засобів (тестую багато чого). Чому мінімалізм? Бо шкіра – це орган, який теж адаптується до тих чи інших молекул.  Всі засоби, які ми наносимо, потребують часу, щоб дати результат. Тому важливо дати час шкірі, щоб вона «зрозуміла», що саме під неї хочуть.

Також це про любов до себе. Не вимагайте від шкіри результату тут і негайно. Просто дійте більш мʼяко, й приємні наслідки вас здивують. Звісно, я прислухаюся до кожного. Дехто бажає мати мінімум засобів, щоб просто підтримувати шкіру в гарному стані. Комусь важлива покрокова рутина, щоб розслабитися, приділити собі час у ванній кімнаті, проявити таким способом турботу та любов, відпочити. Тоді ми будуємо схему так, щоб це було комфортно для шкіри й релаксом для вас.

Розкажіть про ваші індивідуальні схеми догляду.

Це наша фішка! Такої прискіпливості в аналізі наявного догляду та підборі, ви не зустрічали ще ніде. У нас зараз є дві анкети (обличчя та волосся), відповіді на які дають мені змогу провести  правильний аналіз та запропонувати потрібні засоби й правильно включити їх в рутину.

Ми дуже багато часу приділяємо аналізу, пояснюємо, які засоби можемо залишити, а які краще замінити. Також складаємо план дій та подальші рекомендації. Майже завжди працюємо поступово, додаючи той чи інший актив, велику увагу приділяємо відновленню шкіри та мікробіому.

У нас завжди звʼязок 24/7. Ми підбираємо засоби, які максимально ефективні та комфортні для шкіри, корегуємо схеми догляду у разі потреби. Зараз я кожну анкету аналізую й прописую сама, але в подальшому це буде команда людей виключно з вищою медичною освітою, які пройдуть навчання під моїм керівництвом. Кожного дня отримуємо все більше запитів і красивих результатів.

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0