«Я народився для музики», – інтерв’ю з музикантом SHUMEI

Голос цього виконавця лунав усією Україною і відбивався у серцях кожного від початку повномасштабного вторгнення. І багатьом завжди було важко стримати сльози від почутого, адже так харизматично і проникливо передати те, що болить у душах українців, вдається не кожному. Його музика – це не «байрактарщина». І саме тому він став таким популярним. Вашій увазі інтерв’ю з молодим українським музикантом SHUMEI. Про внутрішні зміни, майбутній альбом, Луцьк і мистецтво – читайте далі.

 

2022-й рік змінив нас усіх. І окрім болю і страждань подарував нам багато молодих талантів, зокрема, таких, як ви. Розкажіть, які внутрішні зміни відбулися з вами за цей час? Чи очікували ви такої хвилі популярності?

Відчувається, що змінився. Здебільшого,  ментально, напевно. Оскільки у всіх, життя поділилося на «до» і «після» 24 числа. Такої  популярності, звісно, що не очікував. Але я завжди розумів, що я народився для музики, для того, аби дарувати цю музику людям! Тому, попри все просто робив те, що маю робити. І це приносить мені величезне задоволення. Так і продовжую рухатися, працювати і розвиватися. Підкорюю нові «Еверести», власне.

Ви вже декілька разів бували у Луцьку. Чи встигли познайомитися з нашим містом?

Луцьк – дуже гарне місто, але, на жаль, не часто встигаю у вас прогулятися. До речі, у мене тут живе друг, з яким я прожив кілька років разом в гуртожитку, у Львові. Кожен концерт у вашому місті – це особливий спогад.

 

Який з ваших виступів вас вразив найбільше за минулий рік?

Всі. Якийсь більше, якийсь менше. У кожного виступу завжди своя атмосфера, тим більше у такі часи, в які ми зараз живемо.

 

Коли слухачі почують ваш альбом?

Над альбомом ми плідно працюємо. Не буду казати наперед, що і як, але ми вже сильно просунулись у роботі над ним. Скажу лише, що плануємо його вихід навесні-влітку, а перша пісня з цього альбому буде дуже скоро!

Чому мистецтво не може бути поза політикою?

На це питання вже відповідали всі, і кожен відповідав краще за іншого. Тому просто скажу, що мистецтво, культура і мова, це, по суті, величезна частина самої політики. Росіяни це теж добре розуміють, тому й як тільки вони тимчасово захопили Маріуполь, то відразу почали насаджувати свою культуру, пісні, мову, навіть змінили кам’яні літери перед в’їздом у місто з «Маріуполь», на «МарИуполь», перефарбувавши в триколор. Тому, як казала Ліна Костенко, спочатку вони хочуть відібрати мову. А за нею культуру, пісні тощо… Згадайте скільки наших поетів і композиторів було репресовано і вбито лише через українську пісню чи мову.

 

Як ви пов’язуєте власну творчість з волонтерською діяльністю? Чи плануєте виступати на лінії фронту?

Багато благодійних концертів у нас було в Європі, на початку війни. Зараз у нас починається ще один тур Україною, там ми також збираємо кошти на допомогу ЗСУ, роблячи аукціони. Гроші передаємо у благодійні фонди або відразу якійсь бригаді з міста, з якими ми зв’язуємося.

 

Чого чекати від SHUMEI у 2023 році?

Дуже багато чого! Альбому, великих концертів і розвитку. Виводимо українську музику на світовий рівень!

INSTAGRAM: @shumei.music

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Мода – це лише підказка, а стиль – це особистий вибір!», – інтерв’ю зі стилісткою Маргаритою Мурадовою

«Коли кайфуєш від того, що робиш – це дає ще крутіший результат!», – інтерв’ю з блогеркою Діаною Баранською

«Вас продає контент»: інтерв’ю з блогеркою та фріланс-моделлю Єлизаветою Демчук

«Я не хочу спонсорувати військових русні», – блогерка Даша Майорова про вплив війни, страх засудження та створення яскравих мейкапів