Перезавантаження: види відпочинку, про які ви не знали

У кожного з нас настає той момент, коли життєва «батарейка» все ближче до нуля, енергії не вистачає, з’являється підступна апатія і бажання «рестартнути» самого себе. Однак чи достатньо ми робимо для того, аби відпочивати? Погодьтеся, енергії не додається навіть після найбільш «лінивих» вихідних. Якщо вам це знайомо, пропонуємо ознайомитися з концепцією 7 видів відпочинку, про які ви не знали до цього.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Relax, take it easy: як розрізняти панічну атаку та тривожність?

Звідки взялася концепція 7 типів відпочинку?

Понад 10 років тому докторка й дослідниця інтеграції роботи та життя Сандра Далтон-Сміт усвідомила, що життя в ритмі «нон-стоп» довело її до абсолютного вигорання і перестало приносити задоволення. Після цього вона почала детальніше досліджувати стан виснаження і вигорання, що згодом переросло Restorasis – агенцію професійного розвитку, яка займається відновленням добробуту на робочому місці. Все це працює завдяки концепції Сандри Далтон-Сміт про 7 типів відпочинку, яка допомагає компаніям підтримувати своїх співробітників у питаннях поєднання робочого та особистого життя та запобігання вигоранню.

 

1/ Фізичний відпочинок

«Так це ж очевидно!», – подумаєте ви. Однак це справді один з найважливіших видів відпочинку, особливо, коли ви починаєте гірше почуватися фізично. Такий відпочинок може бути як активним (фітнес, йога, пілатес), так і пасивним (сон, дрімання), а найкраще – поєднувати обидва з них. Так ви допоможете відновитися вашому тілу.

 

2/ Ментальний відпочинок

Дефіцит розумового відпочинку може призвести до проблем зі сном, тому що вам стає складно відключити свій розум і розслабитися. Згодом це переростає у проблеми з концентрацією уваги та запам’ятовуванням. Відтак, дозвольте собі більше розумового відпочинку: заплануйте невелику перерву кожні дві години під час роботи, тримайте блокнот і ручку біля ліжка і записуйте все, що турбує ваш розум перед сном тощо.

3/ Емоційний відпочинок

Дайте собі чесну відповідь на запитання: «Як справи?». Якщо ви відчуваєте, що завжди повинні тримати свої реальні емоції під контролем, можливо, у вас дефіцит емоційного відпочинку. У такому випадку, потрібно вчитися, аби ставити власні потреби на перше місце, вміти говорити «ні» і не ховати власні емоції, аби догодити іншим.

 

4/ Соціальний відпочинок

Цей відпочинок – найкращий друг емоційного відпочинку. Він дає відновлювальний, чудовий заряд енергії, який ми отримуємо, коли проводимо час з людьми, які позитивно налаштовані і підтримують нас. Вони наповнюють нас енергією. Багато хто з нас проводить занадто багато часу з людьми, які впливають на нас протилежно. Тому варто проводити більше часу лише з тими, хто дарує вам позитивні емоції й енергію, а не навпаки.

 

5/ Духовний відпочинок

Потреби в духовному відпочинку різняться залежно від системи переконань кожної людини. В основі цього лежить потреба відчувати свою приналежність. Ми відчуваємо її через нашу роботу і наші зусилля, спрямовані на досягнення більшого.

Той, хто може страждати від дефіциту духовного відпочинку, страждає від вигорання (особливо професійного) і не відчуває, що його робота приносить користь. Знайдіть спосіб задовольнити своє прагнення до сенсу – в оточенні, робочій культурі, завдяки релігії чи духовним практикам.

6/ Сенсорний відпочинок

Так само як наша голова втомлюється від кількості думок, наші органи чуття страждають від надмірної кількості збудників: яскравого світла, монітора комп’ютера, надмірного шуму чи метушні. Найкращий спосіб відновитися – дати собі трішки часу без всіх цих речей і людей. Прогулянка на природі на самоті, гаряча ванна з ефірними оліями чи просто медитування – ключ до сенсорного відпочинку.

 

7/ Творчий відпочинок

За словами Далтон-Сміт, творчість – це більше, ніж просто мистецтво, це будь-який тип інновацій. І коли ми почуваємося недостатньо креативними, нам бракує свіжих ідей, а «мозковий штурм» не рятує – це тривожний дзвіночок. Відтак, творчий відпочинок – це час, коли ми дозволяємо собі цінувати красу в будь-якій формі. Хай то буде природна краса, як-от озера, гори чи дерева, або ж створена краса, як-от мистецтво, музика чи танець.

 

Перш ніж осягнути всі ці види відпочинку, визначте для себе кілька тих, які будуть пріоритетними. І згодом, завдяки маленьким крокам і праці над собою, ви справді перезавантажитеся.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Ностальгія в око потрапила»: чому ми згадуємо минуле?

Без табу: як вибрати першу секс-іграшку?

Як налагодити харчування і не «заїдати» стрес – відповідає нутриціологиня Вікторія Радісна

Як піклуватись про себе, щоб бути здоровим? Поради з власного досвіду від лікаря-дієтолога – Катерини Толстікової

 

 

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
8450f9a7c117ea0d3ad1ebb8da104a5c111111
IMG_4526в
110b7916ad15efe7d50efd595377add61111
photo_2025-01-27_11-04-21j
e006d2ec454b5c1111
IMG_8001й
get-a-job-in-fashionf
завантаження (6)
e0fa64fd1217432e175450cf31548a06x
3718f4799cc111