Поради: як підготувати автомобіль до весни

Після зими варто провести ревізію свого авто та вирішити низку питань, аби ігнорування проблем не призвело до тяжких наслідків. Від цього залежить цілісність та сума усіх наступних ремонтів. На що ж потрібно звернути особливу увагу перед весною? Розповідаємо у нашому матеріалі.

НАВІЩО ПОТРІБНА ПІДГОТОВКА АВТО ДО ВЕСНИ?

Навіть в ідеальних умовах механізми зношуються і виходять з ладу, а взимку ситуація ускладнюється. Ось перелік основних причин, чому варто зробити тотальну перевірку свого авто.

ВОЛОГА. Мокрий сніг, сльота на дорозі, бризки з-під коліс завдають шкоди кузову, днищу, склу, фарам, двірникам та іншим запчастинам.

ПІСОК З СІЛЛЮ. Це смертельна суміш для будь-якого механізму, тому після поїздок по піску з сіллю точно варто переглянути свої автівки.

КОЛИВАННЯ ТЕМПЕРАТУР. Перепад температури повільно, але впевнено робить свою руйнівну дію. Взимку під удар потрапляють найважливіші елементи автомобіля: підвіска, кузов і днище, колісні диски, гальмівна система та кермове керування.

ЗОВНІШНЯ ПІДГОТОВКА МАШИНИ ДО ВЕСНИ 

«ПЕРЕВЗУВАННЯ» ВІДПОВІДНО ДО СЕЗОНУ

Не поспішайте змінювати шини одразу після перших сонячних промінчиків і після танення снігу, адже різка зміна погоди може зіграти з вами злий жарт. Літні шини не призначені для експлуатації в умовах низьких температур. Гумова суміш будь-яких літніх шин твердне на холоді і не працює так, як повинна. Тому навіть сухий на вигляд асфальт може виявитися небезпечним катком.

Перевіряйте прогноз погоди на найближчі дні і плануйте зміну шин лише за умови, якщо середньодобова температура підніметься вище позначки в +7°C, а вночі перестане падати до нуля.

ПОЧИСТЬТЕ ДНИЩЕ І КУЗОВ

За довгі місяці зими тут накопичився не тільки дорожній бруд, але й агресивні хімічні речовини. Тому з настанням весни машині пряма дорога на автомийку, де її добре почистять і доведуть до ладу. Якщо хочете заощадити, беріть з собою жорстку щітку, ефективний мийний засіб і почніть миття самостійно. Відмитий повинен бути не тільки кузов, але й днище, надколісні дуги і диски. Дочекайтеся повного висихання машини та перевірте, чи немає дефектів лакофарбового покриття. Якщо побачите сліди окислення, потрібно обов’язково обробити ці місця спеціальним засобом антикорозійного захисту.

ОЧИСТЬТЕ СКЛО І ФАРИ

Лобовому склу варто присвятити особливу увагу, позаяк воно бере основний брудний «удар» на себе. За час зимової їзди скло покривається мікротріщинами, в яких накопичується бруд, сіль і хімічні реагенти. Якщо його добре не почистити, експлуатаційний ресурс швидко вичерпається. Для миття скла використовуй спеціальні засоби глибокого очищення. Вони згладять нерівності та на 100% приберуть забруднення з поверхонь.

Мити фари можна тими ж засобами, що й скло. Якщо фари виконані з сучасного полікарбонату, варто полірувати їх спеціальною сумішшю для усунення подряпин з автомобільного кузова.

ПРОВЕДІТЬ РЕВІЗІЮ ЩІТОК СКЛООЧИСНИКА

Через морози і активну експлуатацію під час снігопаду гума втрачає свої головні експлуатаційні характеристики. Якщо закралися хоч найменші сумніви з приводу якості щіток, замініть їх на нові – це недорого.

НАВЕДІТЬ ПОРЯДОК В САЛОНІ

Насамперед варто добре помити килимки, де за зиму скупчилися бруд і сольові розводи. Потім – почистьте саму підлогу. Щоб прибрати плями від солі, використовуйте засіб для очищення килимів. Після вологого прибирання обов’язково посушіть салон.

ВНУТРІШНЯ ПІДГОТОВКА АВТОМОБІЛЯ

ПОМИЙТЕ ДВИГУН

Таку відважну місію варто довіряти лише професіоналам. Якісне миття прибере забруднення і рештки масла, а невдалі чищення можуть лише завдати шкоди.

ПОМІНЯЙТЕ МАСТИЛО

Якщо вам важлива ваша автівка, то змінюйте мастило кожні 10-15 тисяч кілометрів. Не забувайте і про зміну фільтрів. Раптом ви не поціновувач всесезонного мастила, то замініть зимове масло.

ПРОТЕСТУЙТЕ ГАЛЬМІВНУ СИСТЕМУ

За зиму гальмівна рідина поглинає вологу, відтак вона накопичує в собі досить велику кількість води і її температура кипіння стає близько 100 градусів. Так авто може просто не загальмувати у відповідальний момент. Змінюйте її двічі на рік.

ЗАРЯДІТЬ АКУМУЛЯТОР

У теплий сезон місткість акумулятора підвищується, розрядження відбувається не так інтенсивно, як у період морозів. Обов’язково перевірте клеми, позаяк за зиму вони можуть окислюватися.

ПРОМИЙТЕ ПАЛИВНИЙ БАК

Взимку волога активно конденсується і осідає в паливному баці, а збільшена кількість води призводить до дефектів і накопичення забруднень. Якщо миття не входить у ваші найближчі плани – змініть паливний фільтр.

Матеріали за темою

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”15241, 17444, 17455″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”4617, 15274, 17676″]

Топ-3 публікації

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”17864, 17882, 17555″ offset=””]

Вибір редакції

[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Frame 280
200211111111111111
JUNA131111111111111111
rosabellaa
lidiyasmetana
Queenfluence_campaign2 copy
plashky-sajt-new-2-kopiya
img_8476-copy-copy
job_13762-kopyya-copy-copy
gunia2043-copy-copy