Посічені кінчики – актуальна проблема кожної дівчини, яка намагається відростити довге здорове волосся. Втомилися витрачати кошти на маски та шампуні, які не вирішують цієї проблеми? Рекомендуємо для початку розібратися, чому з’являються посічені кінчики, як їх позбутися та що потрібно робити для того, щоб мати здорове й густе волосся без посічених кінчиків.
ЧОМУ СІЧЕТЬСЯ ВОЛОССЯ?
Посічені кінці – це результат агресивного догляду, високих температур та укладки. До факторів, які можуть травмувати волосся та спричиняти його розщеплення на кінцях, належать:
- використання термоприладів (фенів, випрямлячів, стайлерів) на високих температурах;
- фарбування волосся агресивними барвниками;
- агресивні хімічні завивки та випрямлення;
- механічні ушкодження від інтенсивного розчісування та розплутування;
- постійне тертя волосся об комірці й капюшони;
- активне розтирання волосся рушником, особливо махровим.
МОЖНА ВРЯТУВАТИ ПОСІЧЕНІ КІНЧИКИ ЛИШЕ ДОГЛЯДОМ?
Якщо волосся плутається, стоншується й має тьмяний вигляд, самим доглядом йому вже не допоможеш. Якщо ж загальний стан непоганий, можна спробувати підтримати волосся салонним і домашнім доглядом.
Але треба пам’ятати, що жоден догляд не «склеїть» посічені кінчики – тільки тимчасово надасть їм доглянутого вигляду.
Щоби надати посіченим кінцям охайного вигляду в перерві між стрижками, використовуйте розгладжувальні флюїди, сироватки, олії та незмивні кондиціонери. Наносити їх краще на вологі, злегка підсушені рушником пасма.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ВІДРІЗАТИ ПОСІЧЕНІ КІНЦІ?
Посічені кінці – наслідок механічного пошкодження волосся. Щоб запобігти подальшому посіченню, пошкоджені кінці треба зістригати. Звісно, якщо у вас немає на це часу, ви можете продовжувати доглядати за волоссям і вкладати його у звичний спосіб. Але зволікати зі стрижкою все ж не варто, адже з часом волосся буде розшаровуватися не тільки на кінчиках, а й вище. Відповідно, що довше ви відкладаєте це рішення, то більше волосся майстру доведеться відстригти.
ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ВОЛОССЯМ ІЗ ПОСІЧЕНИМИ КІНЧИКАМИ?
Посічені кінці вимагають такого ж дбайливого ставлення, як і решта волосся. Щоби не травмувати його ще більше, дотримуйтеся базових правил догляду та укладки.
- Мийте голову помірно теплою водою, а наприкінці споліскуйте прохолодною.
- Не зловживайте шампунями для глибокого очищення.
- Використовуйте кондиціонер.
- Не розтирайте волосся рушником. М’яко віджати воду з волосся можна за допомогою мікрофібрового рушника чи старої футболки.
- Обов’язково застосовуйте термозахист у зручному для вас форматі. Це може бути спрей, олія чи крем.
- Перед термоукладкою, дайте волоссю підсохнути у природним способом на 60–80%. Якщо укладку треба зробити щонайшвидше, просушіть його феном на низькій температурі.
- Не притискайте ґаджети для укладки занадто близько до пасма й не тримайте занадто довго.
- Якщо волосся заплуталося на кінцях, не намагайтеся різко «вичесати» вузлики щіткою. Використовуйте спрей для полегшення розчісування.
- Для інтенсивної терапії сухого й ламкого волосся підсилюйте догляд живильними масками та салонними процедурами.