Метод боротьби зі стресом, доступний кожному. Що таке «тиха ходьба» і кому вона потрібна

Ми всі чули поради про те, що пробіжка очищає думки, перебування на свіжому повітрі допоможе по-новому поглянути на своє життя, знайти рішення для проблем тощо. І це справді дієві способи розслаблення і розвантаження думок. Розповідаємо про ще один простий, проте не менш дієвий метод боротьби зі стресом, який регулярно набирає популярності у TikTok і серед прихильників практик усвідомленості – «тиху/мовчазну» ходьбу або ж silent walking.

Що таке silent walking?

Тиха ходьба (silent walking) – це практика, яка передбачає прогулянки без сторонніх відволікань, таких як музика, подкасти чи розмови. Основна мета – сконцентруватися на своїх відчуттях, природі або навколишньому середовищі, що сприяє розслабленню та заспокоєнню розуму.

«Мовчазна» ходьба стала трендом після того, як користувачка TikTok Меді Майо опублікувала пораду свого дієтолога ходити 30 хвилин на день, «замість того, щоб робити божевільні кардіотренування». Цією порадою також скористалась інша дівчина, хлопець якої закликав її не слухати подкасти, музику чи будь-що інше, поки вона гуляє. Після цього в соціальних мережах з’явилася ціла орда людей, які ділилися власним досвідом щоденних прогулянок, не відволікаючись на прослуховування музики, подкастів абощо. Хоча відео Майо започаткувало нинішнє зростання популярності руху мовчазної ходьби, сама концепція не є новою. Монахи дзен-буддизму вже давно практикують мовчазну ходьбу під іншою назвою, яку вони називають «walking meditation».

По суті, мовчазна ходьба – це очищення розуму і прогулянка на самоті, без відволікаючих чинників. Якщо прибрати всі фактори, що відволікають, мовчазна ходьба дозволяє людині краще усвідомити свій внутрішній стан. Недавні дослідження показали, що рівень тривоги і депресії різко зріс з початку пандемії аж до сьогодні. А у наших реаліях ситуація ще складніша. Саме тому люди шукають природні, інтегративні підходи для поліпшення свого психічного здоров’я.

З чого почати?

Хоча ідея прогулянки без відволікаючих факторів може здатися привабливою, фани silent walking попереджають, що це легше сказати, ніж зробити. Практика мовчазної ходьби може виявитися складним завданням, враховуючи, що ми живемо у світі, який перенасичений інформацією, багатозадачністю та вічним потоком повідомлень у месенджерах.

Варто починати з простого:

Гуляйте в тихому місці поблизу, бажано десь на природі або на свіжому повітрі. Також краще вибрати час, коли ви знаєте, що навколо буде мінімальна кількість людей або активності, яка вас відволікатиме. Заздалегідь подбайте про базові фізичні потреби, такі як спрага та голод, щоб вони не відволікали вас.

Переконайтеся, що є тільки ви і ваші думки. Жодного телефону, приятеля на прогулянці чи собаки.

Зосередьтеся на своїх відчуттях, диханні та навколишній красі. Пам’ятайте про кожен подих і кожен крок, слухайте звуки природи навколо, відчувайте вдячність за те, що сонце цілує вашу шкіру, використовуйте час для роздумів.

Якщо ви не можете ходити далеко або не маєте доступу до природи, знайте, що ви можете зробити мовчазну прогулянку будь-де.

Які переваги мовчазної ходьби?
  1. Заземлення: ходьба в тиші дозволяє «заземлитися», фокусуючись на теперішньому моменті. Це схоже на медитацію, що знижує рівень кортизолу (гормону стресу).
  2. Підвищення усвідомленості: тиша дає змогу уважніше слухати своє тіло, дихання та оточення, що сприяє розвитку усвідомленості – ефективного способу зниження тривожності.
  3. Зниження сенсорного перевантаження: сучасний ритм життя супроводжується постійним шумом (музика, новини, розмови). Відсутність цих стимулів під час прогулянки зменшує навантаження на нервову систему.
  4. Покращення настрою: тихі прогулянки серед природи (наприклад, у парку чи лісі) сприяють підвищенню рівня ендорфінів, покращуючи настрій.
  5. Підтримка фізичного здоров’я: ходьба знижує кров’яний тиск і покращує кровообіг, що також позитивно впливає на загальне самопочуття.

Тиха ходьба може стати легкою та доступною практикою для відновлення психічного стану, допомагаючи знайти гармонію між тілом і розумом навіть у напружені дні.

Фото: Krisztian Eder / Courtesy of Co

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Книги про психологію, які допоможуть краще зрозуміти свої емоції та почуття

Занотувати все: 5 брендів планерів з турботою про ментальне здоров’я і не тільки

Не лише вітамін D. Лікар Катерина Толстікова – про головні саплементи на зиму

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
000618460018-PRINT-в
LITKOVSKA_PS25_CAMPAIGN_011111
unnamed33
f7953a23d22061
f5200e04996e82293511111
IMG_8719 (1)
3af36f01c2dd9e02fc1f4ce73ff939c2111111
photo_2024-12-03_22-46-34а
головна картинка
Sept 19, 2020 - Instagram