Прості радощі, які роблять життя кращим: практичні поради з позитивного мислення

Сьогодні кожного з нас можуть переповнювати негативні думки, адже мислити позитивно в сьогоднішніх реаліях вкрай важко. Але позитивне мислення здатне змінити вас та ваше життя: зменшує стрес, знижує тривожність та дратівливість, допомагає повірити у свої можливості та легше досягнути бажаного.

Як навчитись позитивного мислення та як це вплине на ваше життя – розповідає психологиня Олена Будько.

У психології є правило: де твій фокус уваги, там твоя енергія. Обираючи (свідомо чи несвідомо) думку, на якій фокусуєтесь, ви її продовжуєте підсилювати вашою внутрішньою енергією, створюючи намір, а намір буде шукати підтвердження «важливих» (тривожних) думок в реальності.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як розуміти зміни власної психіки та жити в умовах довгострокової війни – відповідає психологиня Олена Будько

Без сумніву, більшість людей хотіли б наповнити власне життя позитивом і досягнути успіху, бути впевненими та щасливими. Вчені довели, що люди, які мислять оптимістично живуть на 11-15% довше, аніж ті, кому це не характерно.

Позитивне мислення – не магія, а цілком реальна навичка, яку можна і варто розвивати. Це стан розуму і частина емоційного інтелекту, це особливе ставлення до себе та подій, що відбуваються. Ми не пригнічуємо погані думки, не «закриваємо очі», а вчимось з ними працювати.

 

То як допомогти собі розвинути та впровадити позитивне мислення у своє щоденне життя?
  1. Збільште кількість позитивних емоцій у кожному дні через прості речі: жартуйте, спілкуйтесь з цікавими для вас людьми, час з домашніми улюбленцями, обійміть близьких, дивіться хороші фільми тощо. Усі ці доступні речі сприяють виробленню гормонів радості і щастя, а вони і є нашими природними антидепресантами.
  2. Фіксуйте (помічайте) приємні моменти у вашому житті, навіть якщо вони вам видаються незначними. Просто почніть це робити.
  3. Практикуйте вдячність (собі, людям, Богу), хоча б раз на день. Це сприяє відчуттю спокою та підіймає рівень оптимізму.
  4. Коли є страх і погані думки, спробуйте уявити, як вам буде добре, коли ви позбавитесь цього негативу, розвивайте позитивний сценарій наскільки дозволяє вам ваша уява.
  5. Намагайтесь уникати людей, які постійно на щось жаліються або ж чимось не задоволені.
  6. Дбайте про власне тіло та розум. Адже здоров’я має великий вплив на наше самопочуття. Окрім того, фізичні вправи є чудовим природним способом вивільнення гормонів стресу. Практикуйте релаксацію: йога, медитація, масаж. Усе це сприятиме вашому позитивному настрою.

 

Позитивне мислення – це процес, який потребує ваших зусиль та практики, спочатку потрібно свідомо обирати і направляти думки, але згодом це стане вашим способом мислення і стилем життя.

INSTAGRAM: @olena.budko

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Психолог чи психіатр: до кого звернутися і яка між ними різниця?

Як відрізнити панічну атаку від тривожності – відповідає психологиня Олена Будько

Депресія: як розпізнати та допомогти – розповідає психологиня Олена Будько

Синдром самозванця: що це і як його подолати – розповідає психологиня Олена Будько

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
1 (2)
Instagram post - 92 (2)
-сайт-new (2)
USUAL_16111
photo_2024-11-22_09-58-01111111
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
lipseглв111
19
 дроп Rooted in Nature (1)