Війна продовжує вносити корективи у наше життя, у наш побут, у наші взаємини з найближчими. Багато пар зіштовхнулися з викликом стосунків на відстані у цей складний час. Сім’ї змушені жити нарізно: одні захищають країну на фронті, інші намагаються забезпечити життя в тилу. Відтак, знаходячись далеко один від одного, буває складно підтримати близькість та інтерес.
Але як би не складався ваш день, у ньому завжди має бути час для вашого партнера. Сучасний світ дозволяє це робити через відеозвʼязок, дзвінок або ж просто повідомлення. Запитуйте, надсилайте фото чи слова підтримки. Розповідайте приємні моменти, цікаві історії про друзів або ж досягнення дітей, діліться враженнями про день, плануйте майбутнє.
Коли ви виділяєте час у вашій рутині для спілкування з коханою людиною, ви показуєте цінність партнера у вашому житті. Розмовляйте про усе, навіть про найдрібніше, ніби ви знаходитесь зовсім поруч. Це дозволить підтримати вашу інтимність, дасть відчуття стабільності та хоча б певного контролю ситуації, що відбувається навколо.
Відкиньте безпідставні підозри та ревнощі. Постійні допити та недовіра, сльози та скигління не лише погіршать ваші стосунки, але й можуть призвести до їх розриву. Уникайте зайвої драматизації та емоційності. Проговорюйте власні страхи. Допомагайте один одному шукати ресурс і будьте підтримкою.
Одним з важливих факторів збереження стосунків є фізична близькість. Тому навіть найкоротші зустрічі в реальності допоможуть зберегти вогник у ваших відносинах. Вчені довели, що обійми протягом 20 секунд підвищують рівень окситоцину, завдяки чому людина заспокоюється, відчуває довіру, безпеку та спокій, знижується рівень стресу.
Вигадайте власні ритуали: спільна ранкова кава онлайн, перегляд того ж фільму або чи приготування їжі разом. Домовтесь надсилати теплі слова: «Я люблю тебе», «Я сумую за тобою», «Вірю у тебе», коли немає змоги поговорити.
Головне – не ставити життя на паузу. Продовжуйте будувати і розвивати власні інтереси, приймати рішення, піклуватися про себе та отримувати нові враження. Знайдіть хобі чи покращіть кваліфікацію. Це все додатково наповнить вас і ви зможете поділитись з партнером приємними емоціями.
Даруйте подарунки, надсилайте смайлики або романтичні наліпки, робіть сюрпризи, наприклад, надішліть доставкою подарунок або квіти, вигадайте милі прізвиська один для одного, або ж власні слова-коди, які будете розуміти лише ви. Живіть тут і зараз, у кожному дні, у кожному моменті.
Війна – це складне випробовування для кожного. Тим паче для пар, що перебувають у стосунках. Відстань може стати кризою для партнерів, але й може допомогти переосмислити цінності, краще пізнати один одного, поглянути з іншого боку на проблеми та вивести стосунки на новий рівень почуттів та близькості.
Олена Будько, психологиня
Instagram: @olena.budko
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як підтримати близьку людину, яка зараз на війні?
Втома від війни: як стійко очікувати на перемогу?
Емоційні гойдалки в умовах війни – розповідає психологиня Олена Будько