фільми

П’янкий винний вечір: фільми про вино, які має подивитися кожен

Розслабтеся, забудьте про весняну негоду та телепортуйтеся на залиті сонцем виноградники Італії чи Каліфорнії. Оберіть пляшку вина відповідно до свого настрою або скуштуйте щось зовсім нове – якщо не знаєте, чим потішити свої смакові рецептори, то радимо скористатися шпаргалкою від нашої редакції.

Увімкніть фільм з ароматом стиглого винограду, романтичним або дотепним сюжетом. А якщо вам знайома проблема вибору фільму на вечір, як і нашому експерту найп’янкішої рубрики, то вітаємо у клубі. Жанрів у кіно існує безліч, але скільки ви бачили фільмів на винну тематику?

Пропонуємо підбірку фільмів про вино від героя постійної рубрики, сомельє мережі Basilic, Дмитра Лаушкіна.

ДМИТРО ЛАУШКІН

UNCORKED/«ВІДКОРКОВАНІ»

Розпочинати топ фільмів про вино випала нагода популярному жанру сьогодення – серіал. Винна індустрія набрала таких шалених обертів, що одних лише кінострічок замало, адже за дві години важко розкрити усю суть, дрібниці i деталі світу вина.

Серіал «Відкорковані» – історія про складні взаємовідносини батьків і дітей. Головний герой Елайджа добре розуміється на винах і мріє стати сомельє. Але щоб скласти іспит на елітне звання майстра-сомельє, йому доводиться присвячувати багато часу навчанню, тому він подає заявку на курс у Париж. Тато Елайджи не зовсім задоволений його вибором. Він очікував, що син згодом візьме під керівництво сімейний бізнес, ресторан-барбекю, який започаткував ще його дід. Але через умови навчання, Елайджа повинен відкинути сімейні справи. Здавалося б, конфлікт вирішити неможливо, хоч і напрямок роботи дещо схожий. З одного боку, це простенький сервіс закладу громадського харчування, де подають реберця, а з другої – вишуканий світ благородних вин, у яких тямлять тільки обрані. «Відкорковані» – це сучасний серіал з незаїждженим гумором, свіжим баченням винної індустрії та купою цікавих епізодів.

відкорковані

A GOOD YEAR/«ХОРОШИЙ РІК»

Це романтична комедія про енергійного та щасливого трейдера Макса Скіннера. В юності Макс проводить літні шкільні канікули у Провансі, на виноробному господарстві свого дядька, який вчив його любити прості радості буття і прищеплював важливі життєві цінності.

Але занурившись в світ бізнесу, Макс забув все, чого його колись учили в дитинстві. Після смерті дядька, він приїжджає в маєток, щоб продати виноградники та поступово розуміє, що до цього моменту жив неправильно і колишнє існування його більше не приваблює.

Це кіно – занурення у розслаблену атмосферу літнього Провансу. Маленькі містечка, смачні ресторанчики, виноградники, прекрасне вино, романтика та французький шарм.

Цей фільм створений видатним кінорежисером Рідлі Скоттом, а вишенька на торті – Рассел Кроу, який і зіграв головного героя.

SIDEWAYS/ «НА УЗБІЧЧІ»

Ця комедія – про численні пригоди і абсурдні ситуації, в які потрапляють двоє друзів, подорожуючи виноградниками Каліфорнії. Нещасливий письменник і знавець вин Майлз страждає від рутини свого життя і поступово спивається. Він запрошує свого приятеля Джека, майже такого ж невдаху, аби здійснити подорож знаменитою «країною вин». У Джека через тиждень весілля і він погоджується провести останні дні холостяцького життя весело й цікаво. Джек у подорожі відривається на повну і Майлзу постійно доводиться рятувати його з найнесподіваніших ситуацій. У фільмі відмінно освітлена тема дегустації вина і особливостей деяких основних сортів винограду. Кажуть, після виходу фільму продажу сорту винограду Мерло, який не любив головний герой, серйозно впали, а ось улюбленого Піно Нуару – значно зросли.

Цей фільм отримав визнання рядових кіноглядачів і критиків та викликав в США хвилю Піно-філії, відгомони якої відчуваються і донині.

BOTTLE SHOCK/«УДАР ПЛЯШКОЮ»

Власник маленького винного магазинчика в Парижі Стівен Спурр – справжній винний експерт, але його в професійному колі ніхто не знає. І магазин його не надто популярний: туди ніхто не заходить.

І ось настав момент, коли Стівен вирішив змінити своє життя та вирушає до Каліфорнії, щоб знайти вино, яке складе гідну конкуренцію французьким винам. Він має намір привезти його в Париж, влаштувати для винних експертів «сліпу дегустацію» і довести свою професійну спроможність знавця вин. І йому все вдається.

Фільм заснований на реальних подіях. У 1976 році невелика американська виноробня викликала фурор на конкурсі вин у Франції, де в ході «сліпих дегустацій» її вино перемогло і зробило тим самим Каліфорнію відомим світовим постачальником вин.

Також зауважу, що український переклад назви фільму – «Удар пляшкою –  став звичним глядачам, не зовсім правильний. Насправді «Bottle Shock» – це термін, що позначає тимчасову втрату вином свого смаку в результаті впливу зовнішніх факторів, наприклад, під час розливу з бочок в пляшки або під час перевезення. Увесь фільм пронизаний любов’ю до  вина та свободою сімдесятих.

УДАР ПЛЯШКОЮ
УДАР ПЛЯШКОЮ

Дмитро впевнений, що ці кінострічки принесуть вам задоволення і ви весело проведете свій вечір з келихом вина. Насолоджуйтесь якісним вином та споживайте відповідально.

 

INSTAGRAM: dimalaushkin

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
POST A COMMENT