Фото: Photographed by Piczo
Видавництво Vivat підготували для Space довершену добірку книжок про те, як додати собі впевненості й рішучості у різних аспектах життя та подолати внутрішні страхи.
Трішки раніше ми писали про те, як можна порадувати себе книжковими новинками для найкращих ранків та вечорів.
А.Мельниченко. «Зрозуміти (і здолати) булінг» (передзамовлення).
Ми звикли розглядати булінг як проблему протистояння двох сторін: «агресивного» булера і «затюканої» жертви. Але булінг – це ціла екосистема, на яку впливають не лише відносини дітей, а й відносини дітей і батьків, батьків і вчителів, шкільні правила й норми, атмосфера школи, традиції, сучасні історичні події тощо. Тому, щоб зрозуміти природу булінгу, треба зрозуміти, як функціонує група та що є внутрішнім рушієм для учасників цькування. Авторка детально розписує причини й види булінгу, роль кожного учасника групи, а також ролі дорослих, які є модераторами соціальної взаємодії між дітьми. Як учителям працювати з учнями, що мають поведінково-емоційні розлади? Як батькам говорити з дітьми, які є булерами або зазнають булінгу? Чому і яким чином батьки та школа мають співпрацювати, щоб мінімізувати негативний вплив булінгу на життя і здоров’я дітей? Якою має стати школа, аби бути вільною від булінгу? Відповіді та покрокові інструкції – на сторінках книжки, яка назавжди змінить ваше ставлення до цієї проблеми.
М.Соколов. «Практика усвідомленості»
Блукання – ось чим постійно займається мозок. Нами керують звички та інстинкти. І ми навіть не усвідомлюємо, що постійно існуємо на межі минулого й майбутнього, коли б мали бути присутні тут і зараз. Жити в моменті щомиті. Навіщо? Щоб вільно й нестандартно мислити, підвищувати свою самоцінність та цінність інших людей, не послуговуючись оціночними судженнями чи стереотипами. Залишатися врівноваженими у складних обставинах. Не ігнорувати некомфортні емоції та почуття. Давати раду стресу, тривожності, панічним атакам, фізичному болю, залежностям. Медитативна практика усвідомленості повертає свободу обирати, як реагувати на все, що відбувається. Для цього потрібно трохи часу, терпіння й довіри до себе.
В. Халанський. «Запал без вигоряння. Як завершити цикл стресу, працювати до сподоби й жити щасливо»
Існує хибна думка, що вигоряння — це «хвороба» лінивих і неуспішних людей. Натомість вигоряють керівники великих компаній, топменеджери, бізнесмени, лікарі, зірки світового масштабу. Виснажує надмір робочих обов’язків, які вони виконують упродовж ненормованого робочого дня. Як зрозуміти, що ви (ваші підлеглі) емоційно вигоріли? Чому нормально зраджувати начальникові надії та прохати про допомогу? Де шукати мотивації та щастя під час війни? Відповіді – на цих сторінках. А ваш піковий рівень стресостійкості та психологічного добробуту вже не за горами.
О.Моренцова-Шулик. «Смак свободи»
Варя мріє стати шеф-кухаркою, творити та вийти на новий рівень. Мама каже їй, що можна просто вийти заміж – за хлопця з їхнього містечка. Та Варя так утомилася щось доводити людям, які її не розуміють, що вирішує: настав час шукати власний смак свободи. Дівчина вирушає до Львова з наміром підкорювати вершини ресторанної кухні. Проте досягнути свого виявляється не так легко: невдачі й випробування чекають на кожному кроці. Та коли Варя несподівано знаходить книгу легендарної української кулінарки минулого століття Ольги-Марії Франко, її мрії отримують шанс здійснитися…
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Що почитати: книжкові новинки січня у видавництві Vivat
Час без телефона. Як зміниться ваша буденність без постійного користування ґаджетами?
Для стосунків потрібні двоє: що почитати про психологію взаємин?
Книга під ялинку: рекомендації видавництва Vivat