Помічали, як змінюється ваш настрій і самопочуття залежно від порядку чи безладу вдома? А чи було у вас відчуття дискомфорту в оселі, в якій відсутній затишок? Чи з’являлася апатія тоді, коли в кімнату не потрапляло сонячне світло? Ці та багато інших, на перший погляд, неочевидних факторів прямо впливають на наш ментальний і фізичний стан. Як облаштувати інтер’єр оселі, аби він був сприятливим для здоров’я і настрою – далі.
7 неочевидних факторів, від яких залежить комфорт дому
Кажемо одразу – цей процес безболісний і не потребує незапланованих фінансових витрат. Найголовнішим ресурсом у цьому питанні буде ваш час та увага до деталей. Отож, з чого розпочати переоблаштування простору навколо себе?
Організація
Одна з найбільш очевидних і водночас найбільш дієвих порад. Застелена постіль, вимитий посуд, складені речі, чистий холодильник – ці та інші подібні речі позитивно впливають на наш стан. Не доводьте домівку до захаращеного стану, виділяйте час на регулярне прибирання та організацію, адже у чистому домі – чисті думки.
Природні кольори і текстури
Доведено, що кольори, натхненні природою, допомагають заспокоювати тіло і розум. Звісно, індивідуальні смаки мають значення, проте дизайнери рекомендують звертати увагу на природні відтінки:
Синій: заспокоює, знижує тиск, сприяє концентрації.
Зелений: створює відчуття спокою, пов’язаний із природою, покращує зосередженість.
Червоний: підвищує енергію, але може викликати тривожність, якщо його буде забагато.
Жовтий: покращує настрій, але також може бути стресовим, якщо підібрати надто різкі тони.
Нейтральні відтінки (бежевий, білий, сірий): забезпечують баланс і не викликають перевантаження.
Найкраще рішення – обрати за основу нейтральні й спокійні відтінки, однак додавати вкраплення яскравих. Це можуть бути кольорові подушки, яскрава картина, екстравагантний світильник – будь-який елемент, який гармоніюватиме з вашим простором.
Більше світла
Світло впливає на рівень енергії, настрій і навіть на вироблення гормонів. Відомо, що люди, які мають вдома великі вікна, часто мають кращу якість сну та менш схильні до депресії. Тому не забувайте вчасно відхиляти штори чи жалюзі, аби впускати у свою домівку більше сонячного світла. Також дизайнери радять облаштовувати кімнати дзеркалами, аби додатково відбивати світло, якщо у вас надто темна кімната чи малі вікна.
Домашній оазис
Останні дослідження ботаніків довели, що кімнатні рослини справді мають позитивний вплив на загальний стан людини. Вони піклуються про наше ментальне здоров’я: підвищують настрій, заспокоюють, знижують рівень стресу; підвищують концентрацію та продуктивність на роботі; є джерелом комфорту. Крім цього вони покращують якість повітря і вдало доповнюють загальний інтер’єр, тому ваша справа лише обрати ті рослини, які вам найбільше до душі – від монстери до кактуса.
Мистецтво!
Ще одним джерелом комфорту, заспокоєння, затишку і естетичної насолоди є різне мистецтво. Це можуть бути як картини, так і домашня бібліотека, вініловий програвач з платівками або вироби з глини чи скла. А ще краще – щось, що ви зробили власноруч. Такі речі неодмінно даруватимуть приємні спогади та емоції, створюватимуть особливу атмосферу і підкреслюватимуть вашу особистість у домашньому просторі.
Інтерактивні елементи
Динамічні середовища підвищують емоційну стійкість. Якщо у вас достатньо місця, облаштуйте вдома окремі місця для творчості, роботи з ґаджетами чи читання. Це сприятиме креативності й дозволятиме не ототожнювати певну кімнату суто з якимось видом діяльності, як-от роботою. До речі, меблі на колесах або трансформери дозволяють змінювати простір, адаптуючи його до потреб кожного, що також буде вдалим рішенням.
Ароматерапія
Не варто недооцінювати силу запахів, які панують у вашому домі. Фірмовий аромат може стати останнім штрихом, який завершить декор. Для кухонь зверніть увагу на ноти цитрусових, м’яти, базиліка, маракуї, томатів. Аромати лаванди, бергамоту, лемонграсу, сандалового дерева і неролі вважають антистресовими, тому вони ідеально підійдуть для заспокоєння і розслаблення у спальні чи вітальні.
Як бачимо, існує безліч простих способів облаштувати й оновити свій дім, які можуть позитивно вплинути на психічне здоров’я і на стильний вигляд оселі, аби вона справді була вашою головною зоною комфорту.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Українські бренди свічок, з якими світло не лише в оселі, а й у душі
Дух Різдва: чим прикрасити оселю до свят?
Wellness-звички для здоров’я тіла й розуму, з якими вдасться почати рік усвідомлено