Тандем сучасного дизайну та технік минулого: одеський бренд RUDA

За натхненням непотрібно вирушати далеко – знайомимося з дизайн-брендом RUDA Studio. Одеський бренд, що відновлює старовинні техніки та використовує натуральні матеріали з різних куточків України. Вироби, що живуть поза часом. В істинному моменті, де народжується непідробна краса. Бренд, який об’єднує ремісницькі техніки минулих епох із сучасним дизайном. Більше про наше, локальне та рідне – у матеріалі від Space.

ПРО НАЗВУ БРЕНДУ

Одеський дизайн-бренд RUDA Studio заснований Олександрою Руденко і Юрієм Вовнянко. Головний фокус студії – дизайн просторів і створення унікальних предметів інтер’єру. Свій професійний шлях Олександра почала з інтер’єрного дизайну, а Юрій – зі сфери меблевого виробництва. У 2017 році, об’єднавши свої сили, вони створили RUDA Studio. У перших студійних виробах був зроблений акцент на роботу з кольоровими металами, зокрема з міді та латуні. Власне звідси і пішла назва бренду. Руда – мінеральне утворення, з якого добувають мідні сплави. Назва студії показує шлях сирого матеріалу і взаємозв’язок природи з готовим інтер’єрним предметом.

РЕЧІ ЯК ОБ’ЄКТ МИСТЕЦТВА

Головний фокус студії — дизайн інтер’єрів та створення унікальних предметів побуту. Бренд прагне зробити кожен проєкт індивідуальним та особливим, акцентуючи увагу на відчуттях, кастомних предметах, на поєднанні історичного з сучасним.

Предмети натхненні природними матеріалами та старовинними ремісницькими техніками. Кожен виріб несе свою функцію, але більше нагадує об’єкт мистецтва, який торкає душу та спонукає до переосмислення нашої культурної спадщини. У своїх роботах дизайнери студії відновлюють знання про український фольклор та актуалізують соціально-важливі теми щодо екології, збереження природних ресурсів Землі та взаємодії людини з природою.

ПРО ПРОЦЕС

Студія складається зі студійного простору, майстерні та виробничого цеху. Все виробництво знаходиться в Одесі. У студії розробляють інтер’єрні проєкти і концепти предметів. У майстерні досліджують нові технології та матеріали. Ручна робота відбувається саме там: ткацтво, плетіння, фарбування та інкрустація предметів соломою, експерименти з локальними одеськими матеріалами, такими як водорості, приморський черепашник і глина. У цеху вже відбувається великогабаритна робота з деревом та металом.

АСОРТИМЕНТ БРЕНДУ

У майстерні створюють предмети з локальних матеріалів — латуні, міді, глини, соломи, водоростей, дерева та каменю. Сьогодні в асортименті студії є керамічні вироби, латунні світильники, стільці, гобелен та вироби з використанням старовинної техніки інкрустації соломи – маркетрі.

Більше про деякі предмети.

1. Комод Solomia – народжений з любові до нашого краю. Начебто застиглий між минулим та майбутнім, комод став прикладом позачасового предмета. У ньому поєднались стилізація вінтажного арт-деко та філософія сучасного українського дизайну. Виконаний з масиву дуба та інкрустований орнаментами з житньої соломи. Зародження комода починається на Західній Україні, де 80-річний дідусь Орест збирає солому для наших виробів. Він бережливо сортує її за довжиною та діаметром. У нашій майстерні солому фарбують, після чого нею інкрустують сам комод у старовинній техніці солом’яного маркетрі.

2. Гобелен «Ненька» представляє силу та славу української землі. Ми досліджували своє минуле, щоб відновити українські ремісничі прийоми та привернути увагу до захисту навколишнього середовища. Передусім, настінний гобелен – символ родючості, охоронець будинку та об’єкт сили. Гобелен зроблений вручну. Він ілюструє важливі ресурси нашої землі. Кожен матеріал ілюструє природний ресурс України – чорнозем, рудні копалини, море та пісок, пшеницю, ліси, дощ та сонце.

3. Серія кераміки The Roots натхненна первісною та непідробною природою. Ця колекція керамічних предметів символізує красу недосконалості, з’єднання крихкості та сили. Об’єкти є уособленням простоти, життя та витоку. Керамічні вироби можливо використовувати як блюдо, тацю або підставку для свічок та посуду. Вироби ручної роботи виконані з натуральних матеріалів, древніми технологіями. Після першого випалу посуд покривають авторською глазур’ю з додаванням природних глин, що дає неповторну зернистість. Після закінчення другого випалу, глазурований виріб готове до завершального етапу – «молочіння».

ПРО ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Ми знаходимося на етапі зародження такого поняття, як колекційний дизайн на пострадянському просторі. Зараз важливо транслювати нашу ідеологію не тільки в Україні, але і в усьому світі. Через свої роботи ми хочемо підіймати соціально-важливі теми, які торкаються проблем урбанізації, взаємозв’язку між людиною та природою, збереження історичної та культурної спадщини. Зараз ми розробляємо серію предметів інкрустованих соломою.

INSTAGRAMruda_studio

 

Фото:  Марта Сірко, Катерина Фелліні, Анастасія Потапова

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0