У чому різниця між пребіотиками та пробіотиками

Активний темп життя сучасної людини не дає можливості правильно харчуватися. На це банально не вистачає часу. Нам залишається тільки швидко перекушувати під час перерви бутербродами або, що ще гірше, фаст-фудом. У результаті ми часто отримуємо дискомфорт, втому, погане самопочуття і розлад кишківника. Зокрема, погане харчування може привести до виразки шлунка, гастриту, дисбактеріозу, панкреатиту та інших проблем шлунково-кишкового тракту. Саме тому так важливо харчуватися регулярно і повноцінно, включаючи в раціон важливі компоненти, зокрема пробіотики та пребіотики. Часто ці поняття плутають, проте вони абсолютно різні за своєю природою. Розберемося, чим вони відрізняються і в яких стравах їх можна знайти.

ЩО ТАКЕ ПРОБІОТИКИ

Пробіотики — живі мікроорганізми, які забезпечують корисну дію на організм споживача, нормалізуючи склад та функції мікрофлори шлунково-кишкового тракту.

Ці мікроорганізми відіграють роль імунної системи в слизовій оболонці кишківника. Вони не дозволяють патогенам чи шкідливим мікроорганізмам рости й розвиватися. Пробіотики допомагають стимулювати шлункові соки та натуральні ферменти, необхідні для правильного травлення, зменшують кількість і виразність побічних ефектів антибіотиків, сприяють розщепленню солей жовчних кислот і нормалізації ліпідного обміну.

Вони просто необхідні для гарного травлення і відмінного самопочуття. І отримати їх досить просто. Введіть у свій раціон такі продукти, як сир, йогурт, кефір. Крім них також існують лікарські засоби та харчові добавки, які допомагають заповнити недолік мікроорганізмів.

Поряд із поліпшенням травлення пробіотики приносять і іншу користь:

  • оздоровлюють шкіру;
  • зміцнюють імунну систему;
  • освіжають подих;
  • додають енергійності завдяки вітаміну В12;
  • дозволяють позбутися від неприємних відчуттів у кишківнику, пов’язаних із запаленням;
  • допомагають підтримати мікрофлору кишківника під час застуди та грипу;
  • сприяють зниженню ваги;
  • полегшують наслідки після курсу лікування антибіотиками.

Пробіотики також рекомендують вживати під час відновлення інтимного здоров’я у жінок. Бактерії нормалізують вагінальну мікрофлору і допомагають боротися з різними інфекціями або навіть запобігати їхньому розвитку.

Натуральні пробіотики в більшій кількості трапляються в кисломолочних продуктах, тому вони обов’язково повинні бути присутніми в раціоні. Якщо з певної причини ви не можете так отримувати бактерії, значить потрібно проконсультуватися з лікарем і вибрати відповідні харчові добавки.

ЩО ТАКЕ ПРЕБІОТИКИ І В ЧОМУ ЇХНЯ КОРИСТЬ

Пребіотики – харчові добавки, які не перетравлюються і покращують здоров’я споживача вибірковим стимулюванням росту й активності корисної мікрофлори кишківника.

Пребіотики є типовим вуглеводом, який є основою для пробіотиків. Корисна дія пребіотиків починається безпосередньо в товстому кишківнику, де стимулюється ріст і активність корисних живих мікроорганізмів (пробіотиків), забезпечуючи їх стійкість і захищаючи організм від шкідливих речовин. Пробіотики та пребіотики можуть споживатись окремо, але разом вони дають швидший позитивний ефект.

Вони призначені для того, щоб стимулювати імунну систему, сприяючи розвитку корисних бактерій в кишківнику, а також перешкоджаючи росту патогенних мікроорганізмів. Пребіотики перешкоджають утворенню закрепу і запальних захворювань кишківника, вони допомагають зменшити газоутворення і сприяють кишковому потоку, відновлюють нормальну мікрофлору кишківника, стимулюють синтез вітамінів групи B і К, а також допомагають поглинати деякі мінерали, наприклад, кальцій і магній.

До корисних властивостей пребіотиків належать такі:

  • нормалізація мікрофлори кишківника;
  • запобігання запорів і розвитку запальних процесів;
  • зниження газоутворення;
  • стимулювання вироблення вітамінів групи K і В;
  • поглинання мінералів (наприклад, магній і кальцій).

До групи пребіотиків входять полі-, оліго- і моносахариди, які є в складі харчових продуктів (у свіжому молоці, хлібі, кукурудзі, горосі, цибулі, бананах і так далі), у висівках і клітковині, в харчових добавках і препаратах. Кожен з нас сам визначає, в якому вигляді йому простіше вживати пребіотики, з урахуванням індивідуальних особливостей.

Варто розуміти, що для профілактики краще вживати природні пробіотики та пребіотики в продуктах. Однак якщо ці компоненти потрібні з лікувальною метою, більш ефективним рішенням будуть БАДи та лікарські засоби за призначенням лікаря.

Зловживати пребіотиками та пробіотиками не потрібно, позаяк можуть виникнути побічні симптоми, зокрема біль в животі, метеоризм, діарея та інші. Важливо, щоб організм регулярно отримував потрібну кількість необхідних мікроорганізмів.

ПРОДУКТИ З ПРОБІОТИКАМИ

Розберемось детальніше, в яких продуктах містяться пробіотики, які з них найбільш корисні й що вони дають організму.

Йогурт. Вважають, що цей продукт містить максимальну кількість пробіотиків. Для виготовлення йогурту застосовують кисломолочні бактерії та біфідобактерії. Він покращує травлення, зміцнює імунну систему, нормалізує роботу серця.

Квашена капуста. Цей продукт є невіддільною частиною здорового раціону. Крім пробіотиків, у його складі є вітаміни К, С, В, залізо, клітковина, натрій тощо. Це ферментована страва, що полегшує процес засвоєння їжі.

Кефір. Популярний кисломолочний продукт, який корисний і дорослим, і дітям. Нормалізує мікрофлору кишківника, зміцнює імунітет та захищає організм від інфекцій.

Солоні огірки. Улюблена багатьма закуска і кращий інгредієнт для салатів. Містить вітамін К і пробіотики, які корисні для кишкової флори. Добре впливає на травлення, допомагає засвоювати жирну їжу. Однак важливо пам’ятати, що огірки, мариновані з оцтом, не мають в складі живих мікроорганізмів.

Яблучний оцет. Часто використовують в кулінарії для салатів і приготування інших кулінарних виробів, що вимагають пікантного соусу. Містить пробіотики і вітаміни. Нормалізує рівень холестерину, контролює тиск, сприяє зниженню ваги, завдяки прискоренню метаболізму.

Квас. Смачний напій, який швидко втамовує спрагу. Він також містить корисні мікроорганізми, які зберігають нормальну мікрофлору. Напій готують з солоду і борошна способом бродіння. Іноді в нього додають й інші компоненти: буряк, мед, фрукти.

Пробіотики та пребіотики в нормальній кількості покращують самопочуття і зміцнюють здоров’я. Тому якщо перераховані вище продукти ви практично не вживаєте, саме час додати їх у свій раціон. А ще будь-яка зміна в харчуванні вимагає попередньої консультації з лікарем і проходження огляду.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”15865, 14672, 14376″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”13475, 10034, 7530″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”10859, 15230, 15303″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2
F7ykwглв11111111
gattorre-jef-claesп
-сайт-new (2)11111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111