Від першого зуба: що треба знати батькам про догляд за зубами — луцький ортодонт

ІСТОРІЯ ЗАСНОВНИЦІ «ОРТОДОНТИЧНОГО ЦЕНТРУ» У ЛУЦЬКУ

Кваліфікований лікар-ортодонт із 40-літнім досвідом, прекрасна мама та бабуся, засновниця «Ортодонтичного центру», який уже понад 12 років дарує лучанам ідеальні посмішки та здорові зуби і надає не лише ортодонтичні послуги, а й лікування, протезування, відбілювання зубів дорослих та дітей – Марія Макаричева – поділилася зі Space mag подробицями у царині стоматології. Пані Марія розповіла про закордонний досвід, домашній догляд за зубами та страх стоматолога у дітей та… дорослих.

ЧОМУ СТОМАТОЛОГІЯ?

Після школи Марія Макаричева не відчувала особливої любові до стоматології, однак ще з дитинства плекала мрії стати лікарем. «Тепер молодь прагне пов’язати своє життя зі стоматологією, помилково вважаючи, що такий фахівець може багато заробляти. Коли я вступала до вишу у Харкові, то такого стереотипу ще не було, адже стоматологи отримували невелику зарплатню. А документи подала на стоматологічний факультет тому, що черга туди виявилася меншою та був менший конкурс. Доля зробила так, що тоді я відмінно склала іспити, а сьогодні я дякую Всевишньому, що опинилася саме у цій сфері. Не через заробіток – моя робота мені не набридає, а навпаки неабияк подобається, особливо сфера ортодонтії, адже я створюю красиві усмішки та виправляю зуби», – зазначає Марія Юхимівна.

ПРО ЗАКОРДОННУ ПРАКТИКУ

Лікарка стверджує, що курси та лекції від провідних ортодонтів України та закордонних кваліфікованих фахівців відвідує щонайменше раз на пів року. «Наразі і в Україні є чимало можливостей не лише навчатися, а й користуватися усіма світовими технологіями, зокрема й сучасною американською та європейською апаратурою. Єдиний мінус – Україна не виготовляє матеріалів для практики. Бодай не щодня з’являється щось нове, за трендами у сфері стоматології варто стежити і мати бажання розвиватися», – розповідає пані Марія. Регулярно вона відвідує і з’їзди лікарів-ортодонтів, куди злітаються фахівці з усього світу, виступають видатні лектори і презентують ортодонтичні виставки.

ЧИ ГОТОВІ ЛУЧАНИ ПЛАТИТИ ЗА ЯКІСНІ СТОМАТОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ?

Марія Юхимівна переконана, що лучани готові оплачувати стоматологічні послуги, адже вони відрізняються за бюджетними витратами. Можна обрати найбільш оптимальний варіант, однак варто пам’ятати, що ціна відповідає якості. У нас не надто захмарні ціни на стоматологічні послуги. У Німеччині, наприклад, імплант коштує 2500 євро, а у нас – 450 євро. Саме тому люди з інших країн їдуть лікувати зуби у нас. Якщо лікар кваліфікований і досвідчений, то лікування нічим не відрізняється від закордонного, подекуди наші фахівці виконують роботу навіть більш якісно.

ПРО ДОМАШНІЙ ДОГЛЯД ЗА ЗУБАМИ

Щітка повинна ідеально вам підходити. Якщо складно обрати, то можна звернутися до лікаря. Є дешеві пасти, які не очищають зуби повністю. Щітку необхідно змінювати раз у 2-3 місяці. Можна додавати до догляду зубні нитки. Пані Марія рекомендує іригатори, зокрема для тих, хто носить брекети. Іригатором може користуватися вся сім’я, оскільки він має змінні насадки.

З ЯКОГО ВІКУ ПРИВЧАТИ ДІТЕЙ ДО ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ?

Як тільки з’являються перші зуби. Мама може чистити зуби дитині за допомогою марлі. Зараз є великий вибір дитячих щіток саме для раннього віку: флуоресцентні, зі звуковими сигналами, різнокольорові тощо. І звісно ж, смачні й ароматні зубні пасти! Тепер немає обмежень, варто мати лише бажання! До слова, за молочними зубами у дітей треба також доглядати і лікувати їх, оскільки проблеми з ними можуть спровокувати неправильний розвиток постійних зубів.

СТРАХ СТОМАТОЛОГА У ДІТЕЙ ТА… ДОРОСЛИХ

Марія Юхимівна переконана, що до кожної дитини підхід індивідуальний. «За поведінкою дитини я можу визначити, як до неї наблизитися. Інколи її треба покатати в кріслі, а інколи – просто поговорити, поцікавитися її життям. Під час першого візиту можна просто оглянути зубки. Є й дорослі, які бояться стоматологів. Страх до стоматолога у дорослих – це відсутність культури людини. Їм варто усвідомити, що лікування зубів – це ваше здоров’я і краса!»

ПОРАДИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ЗУБАМИ

Марія Макаричева закликає не забувати перевіряти зуби у фахівця. З її слів, за зубами потрібно слідкувати ще під час вагітності та з перших днів життя у немовляти. Для правильного розвитку зубів необхідно дотримуватися збалансованого харчування, режиму дня та займатися хоча б мінімальними фізичними навантаженнями. Варто займатися ортодонтичним лікуванням ще з раннього віку. Існує помилкове твердження, що необхідно чекати, поки у дітей виростуть всі зуби, а лише тоді їх лікувати. Марія Юхимівна спростовує цю тезу та зазначає, що ортодонтією варто займатися ще з малечку, аби пізніше не створити великих проблем.

КОНТАКТИ:  Ортодонтичний центр

АДРЕСА:  «ОРТОДОНТИЧНИЙ ЦЕНТР», м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 24

 

FACEBOOK:  Мария Макаричева

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР