За гарною та здоровою посмішкою завжди стоїть правильний догляд за зубами. Важливо не тільки регулярно відвідувати стоматолога, а й правильно доглядати за зубами із самого дитинства. Проте багато дітей не люблять чистити зуби, що стає проблемою для батьків. Як правильно доглядати за молочними зубами – читайте у нашому матеріалі.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ДОГЛЯДАТИ ЗА ЗУБАМИ З РАННЬОГО ВІКУ?
Постійні зуби закладені в щелепу малюка від народження, а корені молочних зубів розташовані поруч із постійними. Дуже важливо доглядати за молочними зубами, бо якщо молочний зуб пошкодився карієсом, який потім перейшов нижче, і виник пульпіт, можуть бути заражені постійні зуби. Окрім цього, хворі зуби в роті є хронічним джерелом інфекцій, які можуть провокувати захворювання інших органів.
З ЯКОГО ВІКУ ПОТРІБНО ЧИСТИТИ ЗУБИ ДИТИНІ ТА ЯК ЦЕ ПРАВИЛЬНО РОБИТИ?
Зуби малюка необхідно чистити з моменту виникнення першого зуба. Коли в малюка ріжуться зуби, його турбує сильний свербіж, і він, навпаки, буде радий, якщо ви йому з цим допоможете. Для цього є спеціальні силіконові напальчники у формі зубної щітки, якими батьки можуть почухати ясна малюку та паралельно почистити зуби. Також можна використовувати спеціальні дитячі щітки із прогумованою голівкою та дуже м’якою щетиною.
Від трьох років ми вже дивимося на техніку очищення зубів. Правильно чистити зуби від ясен до краю, що ріже. Жувальні зуби треба чистити від найдальших до найближчих. Також важливо не забувати чистити внутрішню поверхню зубів.
ЯК ЗАОХОТИТИ ДИТИНУ ЧИСТИТИ ЗУБИ?
Діти часто повторюють за батьками, тому важливо давати приклад. Якщо з раннього віку дитина бачить, як батьки чистять зуби, якщо вони дають дитині погратися її зубною щіткою, чистять зуби разом – дитина привчається чистити зуби, а потім навіть захоче робити це самостійно. Також зараз є багато мультфільмів, які проговорюють, як важливо чистити зубки. У мультфільмах пояснюють, що якщо в зубах залишаються залишки їжі, виникають мікроби, які псують зуби.
ЯК ХАРЧУВАННЯ ВПЛИВАЄ НА ЗУБИ?
У харчуванні важливо, щоб малюк більше гриз. Тобто краще дати дитині не яблучне пюре, а яблуко зі шкіркою. Також добре гризти моркву. Варто надати перевагу шматку м’яса, а не котлеті. Тобто зуби постійно повинні жувати – тоді ясна будуть здоровішими, а зуби очищатимуться механічно. Є перелік продуктів, які найбільше псують дитячі зуби. Це цукерки, особливо льодяники, і чупа-чупси, бо що довше цукор перебуває в роті, то довше бактерії виділяють кислоту, яка псує зуби. Тоді зуби стають схильними до карієсу.