ТАТУАЖ

Як безпечно видалити невдалий татуаж

Історія татуажу завжди супроводжується історією його видалення. «Змастити йодом», «нанести чистотіл», «натерти сіллю» – якщо вірити інтернету, то позбутися татуажу так же просто, як і зробити його. Лікарі говорять про небезпеку подібних методів, а як альтернативу пропонують косметологію. Про те, як позбутися від татуажу, дізнаємося від Уляни Валецької, лікарки-дерматологині, косметологині.

Уляна Валецька

ЩО ТАКЕ ТАТУАЖ?

Перманентний макіяж або татуаж – це введення спеціального пігменту у верхні шари дерми за допомогою голки для отримання стійкого малюнка на обличчі або на тілі. Зазвичай, глибина проколу голки становить 0,3-0,5 мм.

За допомогою татуажу можна зробити макіяж брів, губ, повік. Цю процедуру найчастіше застосовують для камуфляжу опіків, вітиліго, а також створюють малюнок під час алопеції брів чи інших ділянок. Пігмент, який проникає в шкіру під час процедури, наш організм сприймає як чужорідний. Тому фізіологічним способом частинки, які менші за розміром, будуть виводитись імунною системою. Саме через це після першої маніпуляції потрібно повторно коригувати тату.

МЕТОДИ ВИДАЛЕННЯ ТАТУАЖУ

Приблизно 17% пацієнтів із плином часу хочуть забрати свої старі тату на тілі, а 70% незадоволені кольором перманентного макіяжу через декілька років. Це спонукає їх до пошуків ефективних методів видалення. Насправді існує багато апаратів для видалення тату, але є лазери старого покоління, наприклад, q-switch laser, який часто виводить пігмент із ризиком опіку або рубцювання.

Є апарати нового покоління, пікосекундні технології. Вони мають ультракороткі імпульси, які оптимізують фотоакустичні ефекти на пігмент і руйнують частинки фарби із найменшою кількістю виділеного тепла. Це запобігає сильній травматизації, утворенню рубців і опіків.

Видаляти повторно татуаж після лазерів старого покоління важче або і взагалі неможливо. Тому бажано відразу шукати якісний лазер і виконувати процедуру на одному апараті для максимально прогнозованого результату. Кількість сеансів визначається індивідуально і залежить від багатьох факторів: якості фарби, її кольору, кількості кольорів, діаметра голки, глибини нанесення, щільності розпилення пігменту, фототипу шкіри та наявності старих опіків чи рубців. У середньому, це 3-6 процедур.

ЯК ДІЄ ПІКОСЕКУНДНИЙ ЛАЗЕР?

Лазер розбиває великі фрагменти фарби на дрібніші без нагріву для того, щоб клітини імунної системи могли їх утилізувати. На це потрібен час, тому ефект від одного сеансу наростає протягом місяця, інтервали між процедурами – приблизно місяць.

Отже, у сучасному світі перманентний макіяж суттєво економить час та ресурси. Гарно зроблений перманент вигідно підкреслює риси обличчя. Проте, зважившись на таку маніпуляцію, зверніть увагу на вибір кваліфікованого спеціаліста та якість фарби, якою будуть проводити процедуру. Якщо ви плануєте видаляти свій татуаж або тату, довіряйте цю маніпуляцію лікарям, які працюють на хорошому обладнанні, позаяк це ваше здоров’я і безпека.

косметологія

Aesthetic Medical Center

 

м. Луцьк, вул. Словацького 2.

+ 38 (066) 377 99 38

INSTAGRAM: oksana_korotka
FACEBOOK: Oksana Korotka

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР