Як лучанки святкують День вишиванки?

Кожен третій четвер травня в Україні є особливою датою. Цьогоріч, 19 травня, в Україні святкуватимуть День вишиванки. Саме в цей день вулиці наших міст і сіл наповнюються особливо красивими людьми, адже всі вони одягають вишиті сорочки. Ми вирішили поцікавитися у відомих волинянок про їхні власні сорочки та традиції святкування цього дня.

АНАСТАСІЯ БАЛАБАШ, ІНФЛЮЕНСЕРКА

«Цьогоріч я придбала сукню-вишиванку від нашого луцького бренду Vovna. Щиро вірю, що у ній зустріну нашу перемогу!

Тепер вишиванка – це не модно, тепер вишиванка – це гордість та громадянська позиція, тепер не потрібно приводу, щоб одягнути настільки важливий символ нашої держави.

На жаль, у моїй сім’ї немає традицій, пов’язаних з вишитою сорочкою. Але я буду робити усе можливе, щоб ми з сином започаткували свої традиції пов’язані з патріотизмом та вірою в нашу країну.

У День вишиванки ми гордістю одягаємо це вбрання та проводимо час з родиною».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як стилізувати вишиванку у повсякденний гардероб

ЮЛІЯ ЄВПАК, ЗАСНОВНИЦЯ PRO WOMAN

«У мене є досить багато різного вишитого в традиційних канонах сучасного одягу. Щось дарували, в основному з волинськими візерунками; щось мені відшивали на замовлення  – так з’явилась сукня з традиційною для Бессарабії  (звідки я родом) вишивкою та фасоном. Щось – зовсім сучасні моделі, які створювалися або куплялися.

У моїй родині не було традицій, пов’язаних з вишивкою саме на одязі. Така специфіка регіону, в якому народилася та виросла. Втім, у нас є столітній рушник, з яким ще прабабуся та прадідусь вінчалися.

На святкування Дня вишиванки я просто одягаю її. Дуже люблю цей день, бо можна на вулицях побачити зовсім «не попсові» вироби, вишиті сотню років тому. Волинь в плані збереження нематеріальної спадщини та традицій приємно дивує.

Вибух запитів на національний одяг ми побачили в квітні 2014. Модна індустрія тоді розквітла у переосмисленні спадщини української традиційної вишивки. Дуже багато дизайнерів використовували вишиті патерни чи реальну вишивку в своїх колекціях. З початком повномасштабної війни нічого не змінилося: вишиванка – наш генетичний код. Зараз дуже багато «переродження» вишивки та національних символів на сучасний лад – в щоденному одязі, посуді чи прикрасах. Зараз в раритетному вишитому одязі можна побачити лише артистів, напр. «Калуш» чи народні ансамблі. У повсякденному житті вишиванка набуває стилю кежуал, і мене це тішить».

ГАЛИНА КОНАХ, СПІВАЧКА, ЗАСНОВНИЦЯ ВОКАЛЬНОЇ СТУДІЇ «SOLOWAY»

«Моя вишиванка – креатив місцевого бренду «Едельвіка».

Ця річ не несе тієї загальноприйнятої сакральності, проте горда, що сучасна вишиванка, в майбутньому, це теж вже історія, особливо, коли на ній зображені такі історичні постаті.

На святкування Дня вишиванки я, звісно, одягаю щось стилізоване. Проте «своєї» вишиванки – ще не знайшла.

Вишиванка, особисто для мене – це не данина моді, віяння часу чи ідеологічне переконання (останнє, як показує хід історії, ще не раз можна змінити за життя). Вишиванка – це частинка історії України, тому вона завжди актуальна».

ІРИНА ЛИСА, БЛОГЕРКА ТА ЗАСНОВНИЦЯ МАГАЗИНУ ОДЯГУ TY4KA SHOP 

«Моя перша вишиванка з’явилась не так давно – 5 років тому я придбала вишиту довгу сукню для святкування Великодня. Це було кохання з першого погляду! Також декілька вишитих сорочок мені подарувала свекруха.

Мені здається, що вишитий одяг – це докорінно мій стиль одягу, і шкода, що носити подібне вбрання кожного дня просто неможливо. Хоча, напевно, в такому випадку, воно б втратило своє унікальне значення.

Щороку, на Великдень, я поповнюю власну колекцію новою сукнею. Вона неодмінно має бути довгою та вишитою. Кожну з них я дуже люблю. Крім того, під час поїздки до Карпат, я привозила ще по декілька унікальних красунь. Коли їхня кількість у моїй маленькій колекції стала понад 5, я зрозуміла, що захопилась. У мене виникла ідея зібрати досить велику колекцію вишиванок і у майбутньому подарувати їх своїм донькам.

На жаль, покрасуватися у вишиванках виходить лише 1-2 рази в рік, але це завжди приносить особливе відчуття! Приємно бачити, що зараз люди почали цінувати український стиль понад усе».

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«Ковідна» тисяча: на що вакциновані лучани витрачають кошти

День родини: відомі лучанки про сімейні цінності

Сурогатне материнство: думки лучан, психолога та церкви

Про шопінг та улюблені бренди від відомих лучан

5 головних трендів сезону осінь-зима 2021/2022 в образах українських інфлюенсерок

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11