Як менше пітніти у спеку?

Надмірне потовиділення часто бентежить не лише чоловіків, а й жінок. А ще цікаво зазначити, що піт не має запаху, позаяк на 99% він складається з води. Решту складають солі та білки. Але секрети, які виділяють апокринні залози, створюють сприятливе середовище для бактерій, які викликають подекуди неприємні аромати. У процесі потовиділення залучені два види залоз: екранні (розташовані на всій шкірі) та апокринні (під руками та поруч із паховими зонами).

ЧОМУ МИ ПІТНІЄМО?

Для чого потрібна ця функція організму? Піт під час випаровування охолоджує тіло, не дозволяючи йому перегріватися, адже у спеку його виділяється більше. А ось чому ми пітніємо, коли хвилюємося, поки невідомо. Існує кілька теорій, які ще повністю не доведені. Якщо від тепла пітніє все тіло, то від стресу – лише деякі частини, зокрема долоні, обличчя та пахви. Піт під час стресу містить майже на 20% більше поживних для бактерій речовин, аніж термічний, тому і пахне він сильніше.

МЕТОДИ БОРОТЬБИ

Дезодоранти борються лише з запахом за допомогою антибактеріальних компонентів. Натомість антиперспіранти містять солі алюмінію, які вступають в реакцію з невеликою кількістю поту і створюють пробку, що блокує виділення рідини. Такого ефекту вистачає на один-два дні. Існують також ще й дезодоранти-антиперспіранти. Роликові, тверді, аерозолі та навіть креми – обирайте формат на свій смак. Інколи вони можуть перекривати аромат парфумів, але багато виробників додатково до парфумів створюють дезодоранти з таким же ароматом. Антиперспіранти без запаху також існують, а також і роликові, тверді та аерозольні. Наносити їх потрібно на суху шкіру і дати трохи часу, аби висохнути, а упродовж дня корисно оновити його.

БОТОКС

Більш радикальним методом боротьби з пітливістю є ін’єкції ботулотоксину, відомого в народі як ботокс. Зазвичай його використовують замість антивікового засобу (він паралізує м’язи і перешкоджає утворенню зморшок). Але в дев’яностих роках вчені випадково (а чого тільки не траплялося в дев’яностих!) помітили, що ботокс зменшує потовиділення. З того чаус його вводять з цією метою, зазвичай, на ділянку долонь і стоп. Така процедура призначається для корекції надмірної пітливості, в основі якої немає захворювання. Для повної впевненості в стані власного здоров’я перед призначенням процедури пацієнт проходить певні лабораторні дослідження. Ін’єкції ботулотоксину блокують передачу нервового імпульсу, який дає команду залозам виділяти піт.

ЩО РОБИТИ, АБИ МЕНШЕ ПІТНІТИ ВЛІТКУ?

Для того, щоб не заважати природному процесу терморегуляції і дозволяти поту випаровуватися з поверхні тіла, влітку варто носити одяг з натуральних тканин , зокрема з бавовни, льону або шовку. Синтетичні матеріали заважають випаровуванню, температура організму підвищується, тому і поту стає все більше.

На однотонному світлому одязі вологі плями особливо помітні, тому для того, щоб їх приховати, краще вибирати футболки і сорочки темних або яскравих кольорів. А найменше вони будуть помітні на одязі з принтом.

Якщо ви працюєте в офісі, то під сорочку варто одягти майку або футболку. Вони вберуть в себе піт, а сорочка залишиться чистою. Якщо ви пітнієте сильно, то носіть з собою запасні майки та міняйте їх протягом дня. Оскільки піт не пахне, позбутися від запаху нескладно, якщо постійно стежити за гігієною.

Регулярно приймайте душ, особливо після тренувань, носіть з собою вологі серветки – для того, щоб час від часу протирати пахви. Підійдуть будь-які серветки, головне, щоб вони не подразнювали шкіру.

Варто уникати гострої їжі, тому що в ній міститься речовина капсаїцин, яке посилає мозку сигнал про те, що тіло перегріте. У відповідь організм починає виробляти ще більше поту для охолодження.

Пийте прохолодні, а не гарячі напої. Так ви допоможете тілу охолонути, а йому не доведеться виробляти піт для терморегуляції. Якщо на цьому пункті ви вже кілька разів промокнули хусточкою спітнілий лоб, можливо, проблема набагато глибша.

У цьому випадку не можна відкладати візит до лікаря: підвищене виділення поту може бути симптомом хвороб, але лише фахівець призначить аналізи, щоб зрозуміти справжню причину.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”20074, 19795, 19584″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”19864, 19209, 19240″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”23224, 8942, 23385″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0