робота сидячи

Як сидячий спосіб життя впливає на здоров’я?

Зараз ви, напевно, сидите і читаєте цей текст. Посидіти ще декілька хвилин, щоб дочитати його – цілком безпечно. Проте, чим довше ви не рухаєтеся, тим більше ваше тіло «нервує». Воно сидить і вичікує, коли ви випростаєтесь і підете на прогулянку. Але ж хіба тіло не любить сидіти?

Так, сидіння протягом короткого часу допомагає оговтатися від стресу та відновити сили. Однак, сьогодні середньостатистична людина сидить значно більше, ніж рухається. Чому тривале сидіння шкодить нашому здоров’ю? Розбираємось разом.

спина

ЯКІ РИЗИКИ ВИНИКАЮТЬ З СИДЯЧИМ СПОСОБОМ ЖИТТЯ? ЯК ВІН ВПЛИВАЄ НА ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ'Я?

Всі знають, що сидячий спосіб життя шкідливий. Він грає одну з ключових ролей у розвитку ряду захворювань. Звичайно, велике значення має генетика, але ймовірність негативного спадкового чинника посилюється сидячим способом життя. Мало рухаючись, ми не витрачаємо повною мірою ті калорії, які споживаємо з їжею (а люди, які багато сидять, часто і багато їдять). Лікарі попереджають про ризики безпліддя, варикозу, проблем з хребтом. Жінки, які багато часу протягом доби проводять сидячи, ризикують отримати значне ослаблення імунної системи та серйозні проблеми зі здоров’ям (зокрема жіночим).

робота в оіфісі

ЯК МІНІМІЗУВАТИ ШКІДЛИВИЙ ВПЛИВ СИДЯЧОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ, ЯКЩО НА ТРЕНУВАННЯ НЕМАЄ ЧАСУ?

Проста ранкова зарядка позитивно впливає на ситуацію. Якщо часу на тренування немає, використовуйте інші рішення: замініть стілець на фітбол – м’язи-стабілізатори точно не нудьгуватимуть!

Під час робочого дня мінімально розминайтеся і виконуйте легкі вправи: вставайте і ходіть, виконуйте кілька присідань, коли з’явиться п’ять вільних хвилин. І робіть такі перерви якомога частіше.

Підіймайтеся сходами замість ліфта. Якщо дозволяють умови, добирайтесь на роботу на самокаті або велосипеді.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ, ЯКЩО ВИ ПОСТІЙНО СИДИТЕ ЗА КОМП'ЮТЕРОМ І МАЛО РУХАЄТЕСЯ?

Робіть акцент на активні види спорту, йогу і розтяжку. Біг, ранкові пробіжки забезпечать заряд гарного настрою на весь день. Якщо ви не фанат активних важких навантажень і «заліза» в залі, зверніть увагу на вправи з петлями TRX і стретчинг.

біг

ЯК ВПОРАТИСЯ З М'ЯЗОВИМ БЛОКАМИ В ШИЇ, ПЛЕЧЕЙ, ПОПЕРЕКУ?

Слідкуйте за поставою протягом всього дня. Регулярно ходіть на масаж. Це не займає багато часу, але ваше здоров’я подякує вам за таку турботу.

Запам’ятайте слово «розслаблення»! Під час роботи ми чимало нервуємо, а це провокує блоки і застої в шийному відділі. Запишіться на розтяжку – вона покращує поставу (а ще нормалізує сон і покращує настрій внаслідок викиду ендорфінів). Навіть якщо після роботи вам здається, що ви дико втомилися, розтяжка точно поверне вас до життя. Вона нормалізує кровообіг у всьому тілі (зокрема і в шийному та поперековому відділах). Особливу увагу приділяйте розтяжці спини – це корисна вправа для людей зі сколіозом або защемленнями.

тренування
йога
розминка
Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР