Для затишних осінніх вечорів: добірка книжкових новинок від видавництва Vivat на різний смак

Головна: Mentze Ottenstein

Книжкова оглядачка, літературна критикиня і PR-менеджерка видавництва Vivat Олена Лисенко ділиться своїм списком книжок, які обовʼязково варто прочитати цієї осені.

Осінь завжди асоціюється з затишком, роботою і навчанням. А після складного і насиченого дня хочеться відпочити з чашкою гарячого напою та хорошою книгою. Або на вихідних у суху і прохолодну погоду почитати в парку чи на терасі кавʼярні. Осінь наче створена для затишку, а читання – невідʼємна його частина. Але які книжки обрати для читання цієї осені?

Я слідкую за всіма новинками і часто читаю книжки до того, як вони виходять друком – у мене є така перевага. Тому я виділила кілька книжок, які заслуговують уваги читачів цієї осені. Деякі з них – перекладні видання, які отримали престижні нагороди, деякі – книжки українських авторів, які точно варті вашої уваги, якщо ви шукаєте нові імена сучасної української літератури.

«Нора змінює сценарій» Аннабель Монаган

Сучасна романтична проза.

Один з найголовніших «осінніх» стереотипів – старенький, майже столітній будинок, де відбуваються події роману. Так, він тут є, але історія – не горор чи детектив, від якого мороз буде поза шкірою, а весела і жвава історія, знайома багатьом.

Головна героїня – Нора Гамільтон, виховує двох дітей сама, вона щойно розлучилася з чоловіком, на ній висить купа боргів і взагалі — все у її житті йде шкереберть. Нора написала сценарій про власне життя і його екранізували. Тепер вона нарешті може розрахуватися з боргами і спробувати вибратися з дофамінової ями.

Для повного щастя не вистачало тільки красунчика Лео Венса – актора, який зіграв у фільмі, за сценарієм Нори, її колишнього. Голлівудський актор вирішує на тиждень затриматися у будинку Нори після зйомок, а вона не проти, бо будинок варто підлатати. Між цими двома очевидна хімія. І що найголовніше — «хімію» між мамою і Лео бачать діти, які, здається, не в захваті від її романтичних пригод.

Нора намагається балансувати поміж викликами материнства, професії і соціуму. У багатьох діалогах ви впізнаєте себе, бо мали схожі ситуації. Цей роман – легкий і веселий, проте він торкається серйозних тем, які не втрачають своєї актуальності. Тут виховання дітей, стосунки між парами, зради і розлучення, пристрасть і абсурдність – все те, що ми проживаємо у своєму житті. Але фінал тут визначений завчасно, тому він вас не розчарує.

«Сім місяців Маалі Аймейди» Шехан Карунатілака

Фантастика, сучасна проза. 

В огляді від The Times йдеться: «Мало існує романів, щоб нагадували водночас Агату Крісті, Салмана Рушді та Джона Ле Карре. Але цей саме такий».

Цей роман – лауреат Букерівської премії 2022 року, він захопливий та неочікуваний, яскравий і містичний. Роман оповідає про воєнного фотографа й азартного гравця Маалі Аймейди у розпал громадянської війни на Шрі-Ланці.

Маалі приходить до тями у Міжсвітті після того, як його жорстоко вбили і втопили в озері та вирішує дізнатися, хто і навіщо з ним це зробив. А також привид починає шукати спосіб, щоб повідомити рідним про місце, де заховані фотографії, що змінять політику Шрі-Ланки. Проте у Аймейди є лише сім місяців для того, щоб доскутися до світу живих.

 

 

 

«Якби міста вміли говорити» Тетяна Бондарчук

Сучасна українська проза. 

Романтична історія студентського кохання. Вона – відмінниця Марічка Василишин, що виросла на київській Русанівці в оточенні сімʼї, яка її обожнює. Він – син бельгійського професора словесності Сільвен Классенс. Його життя чудове, окрім того, що Сільвену не вдається вийти з тіні його відомого батька. Лише поїздка на навчання до Японії стає для нього шансом проявити себе і… закохатися у дуже милу українку.

Вони закохуються і застрягають у міжкультурному Лімбі. Проте у Марічки є коханий в Україні – колишній десантник і майбутній лікар Максим Зорій. Дівчина опиняється перед вибором: стерильне життя з бельгійцем чи повернення до українця, який пройшов складні випробування?

 

Цей роман переміг у конкурсі Feel-Good Fiction, який видавництво Vivat проводило у 2023 році і нарешті читачі зможуть дізнатися, про що могли б розповісти міста, якби вміли говорити.

«Як зрозуміти українців: кроскультурний погляд» Марина Стародубська 

Нонфікшн.

У цій добірці опинилася не художня книжка, бо її просто не можна оминути увагою – вона стане гітом цієї осені. Марина Стародубська – фахівчиня, яка легко, з гумором і дуже зрозуміло пояснює важливі елементи нашої культури.

Авторка, зокрема, порушує питання корупції і її непозбувності в Україні. А також пояснює, що таке національна культура, що таке цінності, звідки вони беруться, як працюють і змінюються. Завершує свою книжку розділом про те, чому українці і росіяни – дві різні нації. Ми наче й так це розуміємо, проте не завжди можемо пояснити на прикладах, чому не існує тих міфологічних «братніх народів».

Українці впізнають у цій книжці багато ситуацій і наративів, почують знайомі історії і нарешті зможуть викристалізувати для себе відповідь на питання: хто ми такі і як нас зрозуміти?

 

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11
Sisters BRUNCH копія1111111
image 65111111