Одним з найчастіших захворювань ока, яке трапляється у медичній практиці офтальмологів, є катаракта. Попри свою «популярність», чимало пацієнтів досі не знають того, як легко лікується катаракта та живуть в очікуванні, наче її варто лікувати після того, коли вона «дозріє». Аби уникнути подальших непорозумінь та розвінчати найпопулярніші міфи про катаракту – читайте матеріал, підготовлений разом із фахівцями Центру хірургії ока професора Загурського.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що потрібно знати про лазерну корекцію зору у Центрі хірургії ока професора Загурського
ЩО ТАКЕ КАТАРАКТА?
Катаракта – це захворювання зорової системи, яке викликане помутнінням кришталика ока. При катаракті зір погіршується поступово. Іноді пацієнти розповідають, що дивляться наче через запітніле скло чи плівку. Вікове помутніння кришталика (катаракта) – це природний процес старіння організму. Різниця тільки в тому, коли це станеться. Якщо людина почала погано бачити в темну пору доби, з`явилися темні плями перед очима – можна запідозрити катаракту.
ЯК ПЕРЕВІРИТИ ЧИ У МЕНЕ КАТАРАКТА?
На жаль, багато пацієнтів звертають увагу на здоров`я своїх очей тільки тоді, коли зір починає турбувати. Випадки, коли у людини розвивається катаракта, а її сприймають за вікові проблеми, які можна вирішити за допомогою окулярів, на жаль, не рідкість. У ході офтальмологічної діагностики спеціаліст визначає гостроту зору, внутрішньоочний тиск, оглядає під мікроскопом ступінь помутніння кришталика і очне дно.
Комплексне обстеження дозволяє не тільки діагностувати катаракту, а й розрахувати параметри штучного кришталика, що буде імплантовано. Саме від правильного розрахунку кришталика залежить результат операції.
Я ДУМАЮ, ЩО У МЕНЕ КАТАРАКТА. ЧИ ВАРТО ЗАЧЕКАТИ З ОПЕРАЦІЄЮ?
Ні, чекати не варто. Чим раніше хворого прооперують, тим кращий результат. Натомість «зріла» катаракта може тільки збільшити час операції та ускладнити її хід.
Помутніння кришталика – незворотний процес, від якого не можна врятуватися ні дієтою, ні масажем чи народними засобами. Часто хворі не володіють достатньою інформацією про хворобу і тривало застосовують різні краплі, але ефекту від такого лікування немає.
ЩО ТАКЕ КРИШТАЛИК?
Кришталик – це власна лінза ока людини, яка заломлює світло. Він на 65% складається з води, решта – неорганічні сполуки (калій, кальцій, фосфор), вітаміни, ферменти. З віком склад кришталика змінюється, він ущільнюється та мутніє.
ЯК ОБРАТИ ШТУЧНИЙ КРИШТАЛИК?
Вміння хірурга і вибір інтраокулярної лінзи – основні параметри, від яких залежить результат операції. Сучасні кришталики володіють унікальною пам`яттю форми, що дає можливість імплантувати його через маленький розріз. Ще один важливий момент: в око кришталик потрапляє через спеціальний інжектор, тобто одразу з упакування і не має прямого контакту з руками хірурга.
Найсучаснішими вважаються кришталики нового покоління – це так звані мультифокальні лінзи. Це інтраокулярні лінзи, що корегують зір одночасно і на далеку, і на близьку відстань. Пацієнт після операції вже не потребує додаткових окулярів для читання. Наша клініка спеціалізується з імплантації складних кришталиків. Ми маємо великий досвід у цьому напрямку.
ЧИ Є ПРОТИПОКАЗИ ДО ОПЕРАЦІЇ?
Ми використовуємо найбільш прогресивний і безпечний метод – факоемульсифікацію катаракти з імплантацією ІОЛ (інтраокулярної лінзи, так називають штучний кришталик). Така 15-ти хвилинна операція здійснюється амбулаторно, під місцевою анестезією. Того ж дня пацієнт повертається додому.
Факоемульсифікація катаракти – це малоінвазивне втручання, тобто малотравматичне. Операція здійснюється не через розріз, а через прокол у 1.8-2.0 мм. Пацієнт не потребує госпіталізації у стаціонар. Такі втручання називають «операцією одного дня».
ЧИ ПОВЕРНЕТЬСЯ ЗІР ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ?
Все залежить від супутніх захворювань ока та організму. Методика операції повністю стандартизована і виконується однаково в усіх країнах світу. За даними ВООЗ, факоемульсифікація катаракти займає перше місце з кількості проведених операцій у світі серед всіх оперативних втручань.
Немає більшої радості для лікаря, ніж той момент, коли пацієнт після операції бачить обличчя своїх рідних і може прочитати перші рядочки тексту, а такі моменти ми спостерігаємо щоразу!
Деталі та попередній запис за телефонами:
+38 (0332) 77 00 88;
+38 (096) 077 00 88;
+38 (066) 077 00 88.
Instagram: @zagorski.lutsk
Адреса: м. Луцьк, пр. Президента Грушевського, 1.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Здоров’я очей: 5 звичок, що псують ваш зір