27 квітня на платформі освітнього проєкту Modeisme відбудеться вебінар «Як українці підкорювали світ: історії мільйонерів, колекціонерів, модельєрів, художників, музикантів і голлівудських зірок, що надихають».
Українці завжди займали важливе місце у світовій історії культури й мистецтв: Соня Делоне, Серж Лифар, Казимир Малевич, Олександра Екстер, Квітка Цісик, Білл Титла – це лише кілька імен, що у ХХ сторіччі пролунали на весь світ.
Донедавна українці вкрай мало знали про своїх видатних співвітчизників, які з різних причин змушені були залишити батьківщину. Кожен із героїв був помітною, а іноді й знаковою фігурою свого часу, вплинув на долі людей і перебіг історії.
На вебінарі fashion-журналіст Роман Тимофєєв розповість захопливі історії успіху видатних модельєрів, художників, музикантів і голлівудських зірок, чиї життя й творчість були повʼязані з Україною.
Під час вебінару учасники побачать рідкісні фото, ескізи й журнальні публікації; простежать, як творчий доробок українців минулого впливає на сучасну культуру й мистецтво. Роман поділиться цікавими фактами, які дозволять під новим кутом подивитися на біографії всесвітньо відомих культурних діячів і простежити їхній звʼязок з Україною.
«Я багато років працюю в медіа й вивчаю історію культури. Я знаю, наскільки важливо для бренда, міста, регіону чи навіть цілої країни мати цікаву історію. У кожної країни, у кожної нації є свої зірки, свої герої, міфи й легенди. Марія Антуанетта, Елвіс Преслі, Коко Шанель, Фредерік Шопен, Едгар По, Оскар Уайльд, Одрі Хепберн, баронеса Мона фон Бісмарк – це не просто історичні персонажі. Це справжні попідоли. Ними захоплюються. Про них знімають фільми й пишуть книги.
Певний період українці були позбавлені свого минулого. Це робилося навмисне. Ми не знали про українську аристократію, зірок театру й кіно, про музикантів, письменників, режисерів. Наш пантеон героїв було зруйновано. Але ці герої є. І я сьогодні дістаю зі скарбнички історії ці забуті імена, і вони починають сяяти.
Тисячі українців у різний час були змушені залишити свою батьківщину в пошуках кращого життя, але вони ніколи не забували, хто вони й звідки. Варвара Каринська стала зіркою у США, але вона ніколи не забувала про свій рідний Харків. Це є в її щоденниках й аркушах. Так само Соня Делоне, Серж Лифар чи Білл Тітла – вони всі памʼятали про своє коріння.
Я хочу повернути українців Україні. Розповісти їхні історії та зробити це стильно й цікаво. Щоб про Терещенків говорили як про Рокфеллерів, а про Делона – як про Далі», – розповідає Роман Тимофєєв.
«Українці – одна з найобдарованіших і найталановитіших націй. Вони підкоряли Голлівуд, ставали великими акторами й художниками, залишивши слід не лише у світовій хореографії, а й в естетиці європейського дизайну й мистецтва. Наприклад, Варвара Каринська створювала унікальні сценічні костюми для мюзиклів на Бродвеї, голлівудських фільмів і балету. У її сукнях знімалися Марлен Дітріх і Ліз Тейлор. Саме вона здійснила переворот у балетній моді, створивши сучасну балетну пачку, а 1948-го отримала «Оскар» за дизайн костюмів до кінофільму «Жанна д’Арк». Заслуги видатних українців, на жаль, відомі лише фахівцям і невеликому колу людей, які цікавляться. На нашому вебінарі ми постаралися зібрати імена українців, чиї заслуги на світовій карті культури, моди й мистецтва неможливо не визнати. У нас точно є привід пишатися своєю країною і своїм корінням!» – ділиться співзасновниця освітнього онлайн-проєкту Modeisme й стилістка Маргарита Мурадова.
Інформація про лектора:
Роман Тимофєєв
Голова PR-департаменту Ukrainian Fashion Week, fashion-журналіст, експерт премії Best Fashion Awards, ексредактор ELLE & Harper’s Bazaar й автор телеграм-каналу «Жирним Шрифтом». Людина щиро закохана в моду.
Розробляв спецпроєкти для Balmain, Saint Laurant, Dolce & Gabbana, Ermenegildo Zegna. Брав інтервʼю в Ані Рубік, Джамбаттіста Валлі, Емі Смілович, Майкла Корса.
Посилання на вебінар ТУТ.
Instagram: @modeis.me