Навіщо пробіотики використовують у косметичних засобах?

Комплексний та усвідомлений підхід до догляду за шкірою обличчя стає нині дуже популярним. Багато жінок все глибше поринають у світ косметології та різноманітність компонентів. Однак для того, щоб зрозуміти свою шкіру та її потреби, необхідно познайомитися з мікроорганізмами, які живуть на ній, і, як «живий щит», захищають і формують її захисний бар’єр. Бактерії бувають не тільки шкідливими.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 4 українські бренди косметики, які варто додати до косметички влітку

 

Перша асоціація, яка виникає, почувши про пробіотики – це мікрофлора кишечника. І правильно, адже вона дуже впливає на стан і правильне функціонування всього організму. Вже давно відомо, що харчування та стан кишечника відбиваються на шкірі. Розповідаємо більше про пробіотики, мікробіом та чому косметика з пробіотиками набирає все більше популярності.

 

Що таке пробіотики та навіщо вони у косметиці?

 

Пробіотики – це мікроорганізми або живі культури, які живуть на поверхні нашої шкіри та позитивно впливають на її здоров’я. Так, вони захищають епідерміс від хвороботворних бактерій та шкідливих впливів навколишнього середовища, таких як, наприклад, забруднення, УФ-випромінювання тощо. Окрім цього, пробіотики зменшують чутливість шкіри до різноманітних алергенів. Коли їхня кількість з певних причин зменшується, мікробіомний баланс порушується, а шкірі стає важче впоратися зі щоденними викликами. Тоді на допомогу приходить косметика з пробіотиками, яка допомагає гармонізувати мікробіом, зміцнити захисний бар’єр шкіри, відновити її, впоратися із запаленнями тощо.

 

Що таке мікробіом?

 

Мікробіомом називається мікрофлора шкіри. Тобто, це сукупність мікроорганізмів, які живуть як на поверхні, так і в шарах шкіри. Вони формують так званий «щит», що запобігає впливу на шкіру зовнішніх агресивних чинників (різні подразники, алергени тощо). Ефективний захист здатний забезпечити тільки збалансований мікробіом.

 

Але сучасний стиль життя і забруднення навколишнього середовища негативно впливають на мікробіом шкіри, порушуючи його баланс. У результаті природний бар’єр перестає виконувати свою функцію, що тягне за собою виникнення акне, алергій та інших шкірних захворювань. Косметика, в складі якої є пробіотики, є найбільш ефективним засобом відновлення балансу мікробіому шкіри.

 

Косметичні засоби з пробіотиками з’явилася відносно недавно. Появі такого продукту передували дослідження, покликані вирішити проблему суміщення пробіотика зі складом того або іншого косметичного засобу. Адже живі бактерії відрізняються крайньою нестабільністю. До того ж вони не здатні «ужитися» з консервантами, присутніми в деякій косметиці. В ході досліджень було виявлено, що інактивовані бактерії по ефективності впливу практично нічим не поступаються живим. Тому в косметиці з пробіотиками немає живих мікроорганізмів, а є їх залишки (шматочки стінок, фрагменти ДНК і т.д.).

 

Чому косметика з пробіотиками набирає популярності?

 

Бактерії збагачують мікробіом, тим самим підвищуючи захисну функцію шкіри, яка більш ефективно справляється із зовнішніми агресивними чинниками. Також існують пробіотики, що мають зволожувальний і антиоксидантний ефект.

 

Особливо корисним застосування косметики з пробіотиками буде для людей, які страждають розацеа та акне. Річ у тім, що у них імунітет сприймає мікроорганізми, що живуть на поверхні шкіри як чужорідні. Тому імунна система намагається їх знищити, активізуючи вироблення протизапальних речовин. Як наслідок, на шкірі з’являються прищі, почервоніння, починається запальний процес.

 

Пробіотики, проникаючи у шкіру, здійснюють «бактеріальне втручання», виступаючи стримувальним фактором для імунної відповіді, тим самим покращують стан шкіри.

 

Пробіотики захищають шкіру від агресивних факторів середовища, сприяють загоєнню ран, беруть участь в оновленні шкіри, регулюють її водний баланс і рівень кислотності та підвищують імунітет. У нормі мікроорганізми живуть дружно, але якщо їхній баланс порушується, можуть виявлятися різні проблеми — від жирності чи, навпаки, сухості шкіри до дерматиту чи акне.

 

Види пробіотиків

 

Пробіотики – комплекс живих бактерій, які протидіють розвитку патогенної мікрофлори. Є кілька різних видів пробіотиків, які використовують у косметиці:

 

Лізат ферментованих лактобактерій Lactobacillus зволожує шкіру і підвищує її тонус, сприяє посиленню синтезу колагену, запобігає набрякам, активізує мікроциркуляцію, відновлює імунітет клітин. Все це надає омолоджувальну дію і посилює здатність шкіри до регенерації.

 

Лізат ферментованих біфідобактерій є потужним імуномодулятором і зволожувальним агентом, сприяє швидкій регенерації шкіри, регулює вироблення себума. В результаті значно підвищується опірність шкіри до агресивних факторів зовнішнього середовища і зникають ознаки старіння.

 

Фільтрат ферментованих сахароміцетів стимулює процес відновлення епідермісу і вироблення еластину і колагену, сприяє оновленню шкіри, покращує кровообіг. Під впливом цього пробіотика шкіра підтягується і набуває свіжості.

 

Фермент лактобактерій Lactobacillus активізує процеси відновлення шкіри і повнолює її захисні функції, надає омолоджувального ефекту.

 

Фільтрат ферментованих біфідобактерій надає сильну відновлювальну дію, запобігає розвитку запальних реакцій, насичує шкіру цілим комплексом корисних поживних речовин.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як правильно доглядати за шкірою навколо очей?

5 найдієвіших косметичних компонентів

5 косметичних інгредієнтів, які здивують своєю дією – розповідає керівниця EVO derm Світлана Стеренчук

Що потрібно знати про термін придатності косметики?

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70