«Потерплю і саме мине»: як не боятися йти до лікаря

Кожному з нас притаманні свої страхи: хтось боїться висоти, хтось – павуків, а комусь до смерті страшно ходити до лікаря. І це є абсолютно нормальним явищем. Проте страх лікарень і медичних працівників варто переборювати, адже це життєво важливо для кожного. І якщо через страх ви пропустите можливість завчасно виявити якусь хворобу або затягнете процес лікування – кому від цього буде краще? Про страх лікарень, боязнь йти на прийом до лікаря та звичку перетерпіти – читайте у нашому матеріалі.

 

Що таке ятрофобія?

Страх лікарів, медичних маніпуляцій, хвороб і обстежень має визначену назву – ятрофобія. І найбільше люди бояться стоматологів. Опісля – страх і сором перед гінекологами та урологами. Також у «топі» гастроентерологи, психотерапевти та хірурги.

 

Ятрофобія розвивається внаслідок таких причин:

  • пацієнти бояться болю;
  • пацієнти не бояться нічого конкретного, однак є страх перед невідомістю;
  • пацієнти бояться лікарів з дитинства, для більшості це набутий у дорослому житті страх.

 

Крім цих поширених причин, ятрофобію виявляють у людей, які остерігаються упередженості лікаря і його осуду через стать, сексуальну орієнтацію, вживання психоактивних речовин у минулому, спосіб життя, вагу, недотримання рекомендацій щодо прийому ліків чи використання методів нетрадиційної медицини, а також запиту на другу думку.

 

Як побороти страх лікарів?

Одним із способів позбутися страху перед лікарями є розуміння причин цього страху. Це може бути пов’язано з минулим досвідом, страхом втрати контролю, нерозумінням медичних процедур або недовірою до медичної системи загалом.

 

Якщо ви боїтеся лікарів або медичних процедур, спробуйте взяти контроль над ситуацією, попросивши лікаря пояснити все, що відбувається, перед тим, як почати процедуру. Ви можете також попросити, щоб вас вислухали і зрозуміли ваші почуття. Наприклад, якщо ви боїтеся уколів, скажіть про це своєму лікарю, аби він запропонував заспокійливе або зменшив біль у якийсь інший спосіб.

 

У жодному разі не відкладайте похід до медичного закладу. Це оманливе рішення може лише відтягнути час і погіршити стан вашого здоров’я. А підвищена тривожність залишатиметься з вами й надалі, адже ви просто не знатимете, чого чекати від походу до лікаря.

 

Використовуйте техніки візуалізації. Спробуйте уявити собі, як ви успішно проходите медичний огляд і те, що ви перебороли свій страх та отримали необхідну медичну допомогу. Візуалізація позитивного досвіду підкріпить вас у тому, що острах не підтвердиться, і страх стане слабшим.

 

Пам’ятайте про позитивне мислення. Думайте про медичні процедури як про те, що допоможе вам одужати і піклуватися про своє самопочуття. Спробуйте замінити свої негативні думки про медичні процедури на позитивні.

 

Скажіть відверто про свій страх лікарю. Знаючи про ваші побоювання, він зможе говорити з вами про лікування так, щоб це було мінімально травматично. Якщо ж ви не готові сказати про це лікареві, то поділіться переживаннями з близькими. Поговоріть з рідними чи друзями людьми про свої страхи, що пов’язані з медичними процедурами. Вони можуть допомогти вам зрозуміти, що ви відчуваєте і підтримати вас під час відвідування лікаря.

 

Також можна спробувати практикувати релаксаційні техніки, такі як медитація, глибоке дихання або йога, щоб зменшити страх і стрес перед походом до лікарні.

Якщо вам дійсно важко подолати страх, ви можете попросити лікаря рекомендувати психолога або психіатра, який зможе допомогти вам розв’язати цю проблему.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Як їжа впливає на наше психічне здоровʼя?

Здоров’я очей: 5 звичок, що псують ваш зір

Як правильно лікувати застуду самостійно в умовах війни?

Домедична допомога: як надавати та де пройти базові курси онлайн

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_9191 (3)j
Fashionista_17 (1)
8aa1111111111
Rectangle+17insв
hijaluronnasl11111111
cover-1
IMG_7737глв11111111111
 кулонів Moments (1)
DiaDia_DenimDrop_Campaign11
EmptyName 70