«Саме нові технології дають можливість якісно впливати на процеси в організмі», – Єлізавета Куртяк, засновниця Mediskin

У сучасному світі естетичної медицини дедалі більше уваги приділяється не лише зовнішнім змінам, а й глибокому розумінню процесів, які впливають на стан шкіри та організму загалом. Сьогодні ця сфера ґрунтується на наукових дослідженнях, комплексному підході та глибокому розумінні процесів старіння. Засновниця мережі клінік естетичної медицини Mediskin Єлізавета Куртяк першою в Україні впровадила холістичний підхід у сфері превентейджингу, поєднуючи косметологію, біохакінг і наукові розробки в єдиний ефективний комплекс. У цьому інтерв’ю ми розпитали Єлізавету про шлях Mediskin, особливості холістичного підходу, розуміння біохакінгу, пошук інновацій та багато іншого.

Єлізавето, поділіться, як виникла ідея впровадити холістичний підхід у Mediskin, і як цей метод впливає на результати ваших пацієнтів?

Ми підходимо до цього комплексно, розуміючи процеси старіння в організмі, слідкуємо за всіма новими трендами та науковими дослідженнями, що розкривають вплив різних чинників на вік і зовнішній вигляд. Ми не можемо ігнорувати той факт, що стан шкіри є відображенням загального здоров’я організму та впливу на нього генетики.

Як вам вдалося донести пацієнтам унікальність цього підходу? Як швидко він віднайшов відгук в авдиторії?

Звісно, донести до кінцевого споживача нашу філософію – чому для нас важлива кожна деталь –   потребувало часу. Адже коли вони приходять за консультацією, ми залучаємо до роботи кількох спеціалістів, проводимо дослідження мікробіому та інші необхідні аналізи. Для нас головне – це результат. Тому ми ніколи не пропонуємо пацієнту лише одну процедуру чи єдиний протокол.

Коли почали з’являтися помітні, відмінні від ринку результати, до нас стали більше дослухатися. Довіра до наших досягнень і авторитет дали змогу переконати людей, що наш підхід справді працює.

Як ви формуєте команду лікарів і спеціалістів, які поділяють вашу філософію холістичного підходу? Чи є специфічні критерії відбору?

Цікавим фактом є те, що дійсно, навіть на перших наших співбесідах я ніколи не питаю те, про що, чим конкретно займається людина. Тобто ми не розбираємо філери чи якісь інші речі, в яких, я впевнена, ця людина має бути компетентною. Натомість ми можемо пів години обговорювати зовсім інші теми: вплив інтервального голодування на організм та інші аспекти, які виходять за рамки очевидного. Для мене важливо, щоб людина «жила» цією темою, була захоплена й дійсно розуміла глибинні процеси.

Я також приділяю особливу увагу знанням біохімії. Часто ми розмовляємо про реакції чи поняття, які кандидат, можливо, востаннє згадував ще на третьому курсі університету. Але якщо ця база є, це означає, що з такою людиною можна працювати. У неї є потенціал, і, маючи цю основу, ми можемо надати їй правильні знання для подальшого розвитку.

1925
Ви активно використовуєте передові технології у діяльності ваших центрів та присвячуєте велику увагу передовому обладнанню. Чи плануєте впроваджувати ще якісь інновації для комплексного оздоровлення?

Так, це правда. Наш підхід не базується на модних тенденціях чи бажанні бути першими, хто придбає найдорожче обладнання. Усе це продиктовано розумінням, що саме нові технології дають можливість якісно впливати на процеси в організмі. Ми активно моніторимо інновації з усього світу та України, вивчаємо технології, які використовують найкращі клініки та лікарі, й продовжуватимемо це робити. Ринок не стоїть на місці: щороку з’являється нове обладнання та методики, і цей рік, без сумніву, не стане винятком. У нас завжди величезний вішлист.

Сьогодні багато розмов про наш біохакінг-центр і новітні технології, які вперше з’явилися в Україні саме завдяки нам. Ми почали працювати з напрямками, які раніше ми ніколи не досліджували в своїх клініках, наприклад, із мозком та нейротехнологіями. Це величезний прорив, адже такі фактори, як стрес або відсутність сну, мають критичний вплив на превентейджинг. Закривати очі на те, що впливає на вік і зовнішній вигляд людини, – це як не помічати слона в кімнаті.

Які інновації у сфері біохакінгу чи естетичної медицини ви черпаєте із зарубіжного досвіду, і чи плануєте ви популяризувати українські розробки за кордоном?

Розкажу вам першими. Дуже великий обсяг роботи зайняв процес підбору обладнання, розробки протоколів, підготовки лікарів та їх навчання. Це тривало кілька років ще до запуску центру.

Зараз ми вкладаємо ще більше зусиль у розробку препаратів для біохакінгу, які впливають на організм комплексно. Дуже важко без потрібних нутрицептиків, інфузійної терапії на українському ринку. Частину засобів ми будемо імпортувати – вже знайшли цікаві рішення в Азії (Японії, Китаї, Кореї), США та Європі. Деякі препарати ми розроблятимемо самостійно на провідних виробництвах. Це стане одним із ключових етапів цього року.

Я сподіваюся, ми вже до літа презентуємо перші свої препарати. Дуже великий досвід сюди закладений, колосальна робота пройдена, численні візити на заводи, що ви, напевно, бачили в Instagram.

Взимку ми були у  відрядженні в новій клініці в одній із країн Європи, яка також буде займатись превентейджингом, біохакінгом. Поки не буду розкривати деталей, але думаю, що невдовзі всі про це дізнаються. Особливо приємно, що цього разу ми приїхали до колег із готовими кейсами. Їх здивувало, що в Україні, яка переживає війну і має стільки викликів, існує такий сучасний центр із передовими протоколами та підходами. Це надихає нас працювати далі й мислити на багато років уперед.

З якими викликами ви стикнулися під час впровадження концепції біохакінгу в Україні, і як їх подолали?

Напевно, те, що я не втомлююсь повторювати щоразу, – найбільша проблема для нас полягала навіть у тому, щоб назвати біохакінг біохакінгом. Ми розуміли суть цього поняття, знали, як воно працює, але дуже переймалася щодо цієї назви. Для пересічного українця слово «біохакінг» невідоме, а в Україні під цим терміном часто розуміють абсолютно різні речі – від вживання галюциногенів до непотрібних біодобавок, які не мають чітких показань чи реальної користі. Мені дуже не хотілося, щоб нас неправильно зрозуміли або віднесли до однієї з цих крайностей, які не мають нічого спільного з реальним біохакінгом.

Найважчим рішенням для мене було все-таки назвати наш заклад біохакінг-центром. Не санаторієм, не профілакторієм, не клінікою, а саме біохакінг-центром.

Що надихає вас у вашій роботі і допомагає рухатися вперед навіть у складні періоди?

Мене надихають, без сумніву, наші гості з усіх клінік Mediskin. Я безмежно вдячна за ту підтримку і довіру, яку вони нам дарують. Як тільки ми завозимо нову технологію, препарати чи впроваджуємо новий протокол, відчуваємо величезний кредит довіри. Пацієнти приводять до нас своїх дітей, і багато з них залишаються з нами вже понад 10 років, довіряючи нам найцінніше. Така довіра змушує нас удесятеро ретельніше перевіряти все, що ми впроваджуємо: чи це обладнання, чи новий протокол.

З такою командою, пацієнтами й комунікаціями я впевнена, що жоден складний період не стане перешкодою. Ми здатні пройти через усе й вистояти. І ось, як доказ, нам вдалося відкрити біохакінг-центр, навіть у такі непрості часи.

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
3c88e1309eaf94ea31bf6e4e2a694ef7 (1)
IMG_7928
1fd819e0dc478c8c03e8faad7c94d
photo_2025-03-28_10-28-38j
photo_2025-03-27_15-59-06
головна р
Леван (2
головна ж
1920
IMG_48111