Розбір гардеробу: основні правила від стилістки

Одяг – це одна зі складових візуального іміджу кожного, тому важливим кроком у пошуках свого стилю та ідеального гардероба є його розбір. Ви можете пригадати, скільки у вас всього речей у шафі? А яка кількість пар взуття? А є речі, які ви не одягали багато-багато місяців? Впевнена, ви зараз задумалися. Багатьом дівчатам знайома ця ситуація, тому для порядку у вашій голові і у вашій шафі, стилістка Олеся Дарій рекомендує робити розбір гардеробу на початку кожного сезону. Для чого потрібен цей процес і як краще його проводити – розповідаємо разом з героїнею постійної рубрики Олесею Дарій.

НАВІЩО ПОТРІБЕН РОЗБІР ГАРДЕРОБА?

  • Ви звільните місце в шафі, прибравши з нього ті речі, які застаріли та зносилися.
  • Не чіпляйтесь за старі речі: сміливо їх позбувайтесь. Як показує статистика, якщо ви не одягали річ понад рік, то швидше за все ви не одягнете її більше ніколи.
  • Розкладете речі по сезонах або взагалі сховайте одяг, який не будете носити упродовж поточного сезону.
  • Чітко зрозумієте, що у вас вже є і що необхідно докупити, так не робитимете імпульсивних покупок.
  • Розбираючи свій гардероб, також навчитесь правильно доглядати за своїм одягом.
  • Річ можна почистити чи відремонтувати, після чого вона матиме гарний вигляд? Зробіть це! Одяг старий і поношений? Віддайте його на переробку, не викидайте на сміття. Зараз все популярнішими стають reusing та upcycling – повторне використання готових речей, а також правильна переробка відходів та речей для виготовлення нових продуктів, тобто recycling. Так ви не тільки зробите користь планеті, а й раціонально підійдете до розбору гардероба.

І ще маю для вас декілька поради, які допоможуть зберігати ваш гардероб в гармонії.

Постарайтеся вибрати колір, який буде основним у вашому гардеробі. Це не обов’язково чорний. Це може бути, наприклад, темно-синій, сірий, сіро-коричневий, хакі. Важливо, щоб базові речі поєднувалися з більшістю елементів вашого гардеробу, а їхній фасон був досить нейтральний. Так вони матимуть бездоганний вигляд з одягом різних стилів.

 

Розвішуйте усі предмети гардеробу, крім тих, що можуть деформуватися, на окремі вішалки. Якщо на одній вішалці буде три сорочки, швидше за все, про нижню ви забудете. Краще, щоб усі речі були на видноті: тоді більша ймовірність, що ви частіше будете їх одягати.

З цього починається свідоме і екологічне споживання речей. Немає нічого зайвого: всі речі в шафі є максимально функціональними, а щоб процес розбору гардероба не був нудним, зробіть це для себе маленькою традицією із келихом вина і хорошою музикою.

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР