Як відновити внутрішні ресурси та енергію?

Ресурси – це ті наші життєві опори, які дозволяють забезпечувати нам основні життєві потреби: виживання, безпека, фізичний комфорт, співіснування в соціумі, самореалізація в соціумі. Ресурси впливають на наші можливості, визначають, що ми можемо досягнути, а що ні, від них залежить кількість часу, який нам потрібно витратити для досягнення певної мети. Як же відновити внутрішній ресурс та енергію? Розбираємось разом із луцькою психологинею Оленою Будько.

Кожній людині важливо не лише розуміти, якими ресурсами вона володіє, а якими ні, а й вміти правильно користуватись, розподіляти, правильно інвестувати, щоб бути ефективним/ою під час досягнення своєї мети. Ресурси можуть бути зовнішні та внутрішні.

Зовнішні ресурси – це матеріальні цінності, соціальні статуси та зв’язки, які допомагають людині ззовні. Натомість внутрішні ресурси –  психологічний потенціал особистості, характер та навички людини, що допомагають зсередини. Чим більше у людини набутих внутрішніх ресурсів, тим вища здатність людини відчувати себе впевнено і цілісно без будь-якої підтримки соціуму, і, навіть, під час його опозиції, витримувати стрес. Тоді сильніша воля, его-концентрація, самосвідомість та самоефективність.

Але важливо розуміти, що внутрішні ресурси – це, як запас кисню у легенях. Вони забезпечують автономно лише на певний час, допоки людина не знайде нові джерела поповнення.

У певний момент, людина починає зриватись через різні дрібнички. Зазвичай, ці дрібнички – остання крапля, а справжня причина – той самий внутрішній ресурс, що наблизився до нуля. Стан, в якому перебуває людина, схожий на телефон з низьким рівнем акумулятора…

ТО ЯК ВІДНОВИТИ ВНУТРІШНІ РЕСУРСИ ТА ЕНЕРГІЮ?

  • Напишіть список речей та занять, які вас розслабляють: прогулянки, шопінг, кіно, відпочинок на природі, інтернет, чашка кави, сон, масаж, розмова з другом, медитація – будь-що, але саме ваше. І тут немає правильних чи неправильних відповідей. Чим більший список улюблених справ, тим краще: ви у будь-який момент зможете вибрати, як саме вам «підзарядитись».
  • Знайдіть своє «безпечне» місце (місце на природі, у парку, у кімнаті або ванній тощо, де ви зможете лишитись наодинці та навести лад у своїх думках.
  • Займайтесь хобі. Навіть якщо ви дуже любите свою роботу, іноді потрібно від неї відволікатись. Це лише покращить ваші результати.
  • Навчайтесь. Нові знання допоможуть вам розвиватись та не втратити пристрасть до того, чим займаєтесь
  • Підтримуйте баланс між роботою та особистим життям. Знаходьте час на родину, кохану людину та самих себе.
відновлення

Зависання в нересурсному стані призводить до психологічних проблем зі здоров’ям, ми несвідомо це відчуваємо. В ресурсному стані всі події сприймаються по-іншому, натомість нам легше перенести труднощі та негаразди. Тому так важливо вчасно усвідомити та поповнити свій внутрішній енергетичний запас.

Матеріали за темою
Топ-3 публікації
Вибір редакції
ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР