MADE IN KOSIV: відомі у всьому світі карпатські килими

ВСЕ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ БРЕНД GUSHKA

Карпатські килими, які по-особливому наповнюють вашу оселю. Автентичні та глибокі. Речі, що допомагають відчувати «тут і зараз». SPACE продовжує розповідати про українські бренди та речі, які говорять значно більше, ніж здається на перший погляд. Ми хочемо, щоб про GUSHKA говорили. Бо так цей бренд говорить і про Україну на міжнародній арені. Килими та ковдри карпатського виробництва представлені у Данії, Франції та США. А в Сінгапурі навіть існує офіційне представництво – шоу-рум, який гармонійно поєднує асортимент дизайнерських меблів та речей від GUSHKA.

ПРО ЛІЖНИКАРСТВО ТА ДІДОВУ ХАТЧИНУ

Історія бренду GUSHKA розпочалася з місця – з креативного простору у горах з особливою назвою Дідова Хатчина (село Яворів, Косівський район, Івано-Франківська область). Ця локація – спадкова територія Олега Луканюка, засновника проєкту. Тут побутує ліжникарство – ткання вовняних пухнастих виробів, зокрема ковдр, ліжників і килимів.

GUSHKA ЯК СОЦІАЛЬНИЙ БІЗНЕС

Чотири року тому Дарина та Олег приїхали до Дідової Хатчини у селі Яворів і розпочали займатися культурною (і не лише!) діяльністю. Організовували різноманітні події, фестивалі, камерні концерти на культурну тематику з метою збереження традицій, відновлюючи відчуття причетності до українського, до свого рідного. Олег фінансував проєкт Дідової Хатчини самотужки. Коли цей проєкт масштабувався, він вимагав більшого фінансування. Отак і з’явилася ідея створення бренду GUSHKA.

«Ми довго думали, яку б справу розпочати. Адже вона мала відповідати нашим цінностям і зберігати традиції, а також мати фінансову складову для розвитку цього місця в горах», – розповідають засновники. Так два роки тому і «народилася» GUSHKA – соціальний бізнес на підтримку Дідової Хатчини, куди іде 75% прибутку бренду.

ПРО КОМАНДУ

Ідея бренду GUSHKA з’явилася з виклику. Спонтанно команда Дідової Хатчини запропонувала сусідці Любі співпрацю, яка тоді працювала самостійно вдома. Олег та Дарина сумнівалися, чи погодиться вона на таку пропозицію. Пані Люба радо погодилася. А зараз над брендом натхненно трудиться талановита команда: дизайнерка та маркетологиня Дарина Фурманюк, підприємці Микола Парпан та Олег Луканюк. А також та сама сусідка Дідової Хатчини – Любов Рибенчук, ткаля в третьому поколінні. Зараз вона – керівниця виробництва бренду.

НА ФОТО: Любов Рибенчук, Дарина Фурманюк, Олег Луканюк та Микола Парпан.

«ЗІБРАТИ ВЕРСТАТ – ЦЕ ВЖЕ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ШМАТ РОБОТИ»

«Ми з чоловіком прийшли до сусідки Люби з ідеєю створити власну майстерню. Керував основними бізнес-процесами мій чоловік, позаяк мав досвід у цій сфері. Я зайняла позицію на творчій стороні. Тепер розробляю дизайн і займаюсь маркетингом. А Люба – керівниця виробництва та головна технологиня. Якби не вона, нам було б дуже складно», – зізнається пані Дарина. З її слів, традиційне ремесло передбачає дуже багато деталей, які складно помітити з першого погляду. Навіть зібрати верстати, запустити його в роботу – це вже величезний шмат роботи. Не так важко ткати, як налаштувати робоче місце і зібрати верстат для виготовлення виробів.

ПРО КУЖІЛЬ І ҐУШКУ

Один раз на рік овець стрижуть задля їхнього комфорту – весною. Робити це треба обов’язково, інакше влітку тварина може спаритися і захворіти чи втратити молоко для вигодовування. Зістрижена шерсть називається руно, а якість її залежить від годування вівці. Руно акуратно знімають ножицями або машинкою. Для тварин це приємний процес, адже шерсть має чималу вагу, а без неї вівцям стає легше. Після чого заготовлену вовну випарюють, вичісують та просушують природним методом. Далі формують кужіль – вовняну хмарку, яка схожа на солодку вату. З неї вмілими руками прядуть нитку для ткання – тобто ґушку. Звідси й назва – GUSHKA.

Пропонуємо переглянути відео про виробництво бренду, який говорить душею, – GUSHKA.

INSTAGRAMgushka.wool

FACEBOOKҐушка

tel:  093 716 76 19 / 068 681 55 80

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11