Все про емодзі: як смайлики стали універсальною новою мовою

Тепер усі смартфони мають вбудовану систему емодзі, яка вже заслуговує стати новим способом комунікації. Не всі ж сьогодні можуть зрозуміти, що означають символи :<3 >:} (^_^) :'( :С :*, адже такою символікою уже давно не користуються на просторах інтернету. Розповідаємо про виникнення емодзі та як Apple перетворив звичні смайли на абсолютно нову мову – універсальний інструмент комунікації.

Емодзі – це ідеограми та смайли, які використовують в електронних повідомленнях та на вебсторінках. Спочатку вони з’явилися в Японії, а вже потім поширилися світом. Зараз їх поділяються на різноманітні види: мімічні, предмети, типи професій, їжі, прапорів тощо.

Нові емодзі схвалені організацією Unicode. Кожен смайл проходить через UC, а потім їх переводять на символи, якими ми вже користуємося на своїй смартфонах та комп’ютерах.

ВИНИКНЕННЯ

Перші емодзі виникли у Японії. Їх втілив у 1995 році японець Сігетака Куріта, який займався розробкою технології  I-MODE для мобільного інтернету. Усі символи були розміром пікселів, а їхнім первинним завданням було спростити обмін електронними повідомленнями. Повний набір зі 176 смайликів побачив світу 1999 році. Розмістив він їх на мобільній вебплатформі. За словами Куріти, він черпав натхнення з японської манги, де персонажам часто домальовують символи, що називаються манпу (наприклад, крапля води на обличчі, що означає нервозність або розгубленість), та піктограм погоди, які використовують для зображення погодних умов у будь-який момент часу. Зараз його роботи перебувають в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку.

Спроби вдосконалити основні смайлики були уже в 1990-х роках у Європі, Японії та США.

ЕМОДЗІ APPLE

Сьогодні емодзі Apple, які позначають людей, жести та емоції, славляться своєю інклюзивністю.  Тепер є емодзі з різними кольорами шкіри, волосся, а також ті, які можуть здобути звання альтернативної гендерної версії. Наприклад, особа з вуаллю та особа у смокінгу, а не звичний варіант жінки/чоловіка.

У 2015 році Unicode 8.0 представили п’ять відтінків шкіри для смайлів на позначення людини. Вони засновані на шкалі Фіцпатріка для класифікації кольору шкіри людини. Пізніше Apple додала також руде, сиве, кучеряве волосся та смайлик з лисою головою. Цього ж року Оксфордський словник англійської мови вперше назвав словом року «emoji» – значок, який офіційно називається «обличчя зі сльозами радості». У 2017 році Apple оголосила, що додаток Messages на iPhone з Face ID отримає «animoji». Це анімовані емодзі, які зображають рухи та емоції обличчя — усмішку, рухи головою, поцілунок тощо.

Пізніше Apple представила ще й «memoji» – 3D-аватари, які можна зробити схожими на себе й використовувати для вираження настрою в iMessage. В iOS 13 з’явилися Memoji‑стікери – набори статичних картинок, згенерованих за шаблоном емодзі, але з користувацьким цифровим аватаром замість стандартних облич.

ДЕНЬ ЕМОДЗІ

Смайли стали інструментом комунікації, прикладом мови сучасності, які замінюють слова. Тепер складно навіть уявити, якими було б наше життя у соцмережах, де вони працюють як рубрикатори тощо. Згідно з дослідженнями, приблизно 92% власників смартфонів користуються емодзі. Усе більше платформ додають їх як спосіб реакції на пости та для полегшення комунікації. Щороку спектр можливих емодзі збільшується, щоб кожна людина, кожен користувач мережі міг скористатися смайликами незалежно від шкіри, національності та власної ідентифікації.

Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”16723, 16764, 15465″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
gattorre-jef-claesп
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)