Як доглядати за шкірою під час вагітності?

Вагітність – напевно, найбільш незабутній період у житті жінки. Це час змін: і зовнішніх, і внутрішніх. Це місяці зворушливого трепету, переживань і часом навіть нападів страху. Змінюється буквально все – від пози для сну і наповнення гардероба до режиму дня і раціону. Від усього цього голова обертом йде. Зокрема, догляд за шкірою теж є актуальним питанням для майбутніх мам. Розбираємось разом, як правильно доглядати за шкірою тіла та обличчя під час вагітності.

В організмі вагітної жінки відбувається радикальна перебудова гормональної системи. Іноді це відображається на стані шкіри не найкращим. Шкіра стає дуже сухою, або навпаки, занадто жирною. З’являються вугрові висипання. Найчастіше страждають і нігті: стають занадто тендітними, ламкими.

Хороша новина: використовувати косметичні засоби під час вагітності можна, і навіть потрібно. Але ці засоби варто підбирати вдумливо і не зловживати, адже після завершення вагітності більшість проблем зникне.

 

Раніше ми розповідали про 10 корисних процедур для вагітних від Оксани Короткої.

ПІГМЕНТАЦІЯ

Найчастіші фізіологічні зміни – це гіперпігментація тіла (потемніння шкіри по серединній лінії живота, поруч із сосками, зовнішніми статевими органами, пахвової западини та шиї). Пігмент може проявлятися в невусах, рубцях, розтяжках.

Крім того, веснянки можуть стати яскравішими. Найнеприємніше для жінок це розвиток меланодермії (хлоазма) – плямиста гіперпігментація. Такі зміни можуть з’явитися після пологів і у більшості випадків залишаються назавжди.

Тому не забувайте про сонцезахисні креми, головні убори та необхідність уникати надмірної інсоляції.

РОЗТЯЖКИ

Розтяжки під час вагітності з’являються майже у всіх вагітних у 2-3 триместрі. Це лінійні рубці з червонуватим відтінком. Згодом рубці стають напівпрозорими, але не зникають повністю. Для мінімізації цих проявів зволожуйте шкіру лосьйонами, кремами, спеціальними аптечними засобами від розтяжок.

НІГТІ ТА ВОЛОССЯ

Зміни під час вагітності зазнають також і нігті, і волосся. Можливий надлишковий ріст волосся на тілі. Ситуація нормалізується сама через рік або трохи більше. Можливо, навпаки, випадіння волосся, але і ця ситуація нормалізується згодом. Нігті у першому триместрі можуть стати ламкими. Використовуйте якісні шампуні, бальзами, мінімізуйте використання фену, повноцінно харчуйтеся. Для нігтів рекомендовано короткий манікюр, захисні лаки.

РОТОВА ПОРОЖНИНА

У більшості вагітних відбуваються зміни слизової оболонки ротової порожнини. Можливий розвиток гінгівіту. Травматизація слизової може призводити до піогенної гранульоми. Всі ці зміни після пологів піддаються зворотному розвитку. У період вагітності важливий своєчасний гігієнічний догляд за ротовою порожниною, своєчасна санація зубів.

СУДИНИ

Можливий розвиток варикозного розширення вен нижніх кінцівок, геморою, телеангіектазії (судинні зірочки). У таких випадках важливо уникати тривалого перебування на ногах, носити еластичні панчохи, розвантажувати венозне русло надаючи ногам піднесене положення.

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ШКІРОЮ ОБЛИЧЧЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Якщо у вас є улюблені бренди, косметику яких ви використовуєте постійно, не поспішайте відмовитися від них під час вагітності. Швидше за все, в їхньому складі немає небезпечних компонентів, які не рекомендують вагітним. Звичайно, якщо ваш улюблений крем раптом викликав подразнення на шкірі або шорсткість, краще припинити ним користуватися, хоча проблема може бути і не в кремі. Хоча термін придатності перевірити не завадить.

До аптечної косметики питань ще менше. Зазвичай, аптечні косметичні бренди гіпоалергенні, в них не використовують аромати та жорсткі консерванти, а користуватися ними не тільки можна, але іноді й потрібно. Окремі бренди навіть вказують на пакуванні свого товару, що їх продукцію можна використовувати вагітним і маленьким дітям.

 

Дуже важливо правильно стежити за своєю шкірою в цей прекрасний період життя, щоб небажані зміни мали тимчасовий характер.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”9220, 19259, 17315″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”16380, 11109, 12908″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”5903, 19830, 19933″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”14855, 12520, 15524″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0