Як справжній джентльмен: обираємо затискач для краватки

У чоловіків не так багато аксесуарів, але серед них особливе місце займає затискач для краватки. Для чого він потрібен і як його правильно носити? Затискач для краватки – популярний чоловічий аксесуар, призначений для кріплення краватки до передньої частини сорочки. Ця маленька деталь ефектно доповнює образ чоловіка, який надає перевагу діловому стилю. Затискач повинен відповідати ширині краватки і займати приблизно 3/4 ширини краватки, але в жодному разі не бути ширшим за нього.

Затискач для краватки – аксесуар із неоднозначною репутацією: він із легкістю переходить з розряду актуальних в архаїчні і навпаки. Ми все-таки на стороні цього аксесуара: по-перше, це один із небагатьох атрибутів чоловічого гардероба, на який точно не зазіхне ваша дівчина. По-друге, він не втратив свою оригінальну функцію – відмінно утримує краватку на потрібному місці. Ну і нарешті, щоб носити затискач, потрібно засвоїти всього три правила, які легко запам’ятати, важко порушити і неможливо забути. Про це ми і розповімо у нашому матеріалі.

ІСТОРИЧНІ ВІДОМОСТІ

Колись затискач міг «розповісти» про чоловіка не менше, ніж дамська сумочка може розповісти про її власницю. Так, завдяки йому можна було дізнатися про соціальний статус чоловіка, його рід діяльності, матеріальне становище, а часом навіть про його приналежність до певного клану або політичної течії. Прообраз затискача для краватки вперше з’явився в стародавньому Китаї. Саме зі шпильками і затискачами чоловіки носили шийні хустки в той час. Використання таких хусток вимагав високий чин китайських громадян, який говорив про статус цього аксесуара. Ювеліри були змушені створювати додатки до хусток у вигляді прикрас і шпильок, розкішно інкрустованих коштовним камінням. Такі речі могли дозволити собі лише дуже заможні люди, тому затискач для краватки вважався аксесуаром «не для всіх».

Друга хвиля популярності затискачів для краватки була в Англії в 19 столітті. На заміну хусткам з’явилися суворі краватки і краватки-стрічки, які вимагали закріплення. У той час затискачі стали доступніші і користувалися великою популярністю не тільки серед знатних панів. Мода на затискачі для краватки також дійшла і до Америки. У 1930-х роках, за часів правління Герберта Гувера, його прихильники носили затискачі з гравіюванням імені президента і його ініціалами, а згодом – з гравіюванням власних імен. Це створило початок нової традиції, яка існує і до сьогодні.

У 1935-1940-х роках затискачі для краваток «пробралися» і в корпоративну культуру. Компанія Disney стала першою, хто створив корпоративні затискачі для своїх співробітників із зображенням собаки Гуффі. Багато фірм брали з них приклад і стали робити затискачі для краватки з назвою компанії або її логотипом.

ЯК ОБРАТИ ЗАТИСКАЧ?

Затиск для краватки повинен бути розташований між третім і четвертим ґудзиком вашої сорочки. Не нижче і не вище. Можливо, це звучить очевидно, але затискач повинен закріплюватися не на передню і задню частину краватки, а на саму краватку і сорочку.

Ніколи не носіть затискач із краваткою, якщо перший помітно ширший. Це має не зовсім привабливий вигляд.

КУДИ ЗАКРІПЛЮВАТИ?

Класичне розташування – посередині грудей, перпендикулярно краватці і паралельно підлозі. Сучасний діловий стиль дозволяє носити затиски і між 3 і 4 ґудзиком, і між 4 і 5. Якщо він має красиве гравіювання або незвичайну форму, його можна перенести трохи вище.

Важливо! Затискач для краватки не варто носити з жилетом або кардиганом, оскільки ці предмети гардероба і так виконують його функцію. Якщо ви одягаєте жилет або кардиган, він буде зайвим.

Затискачі для краватки бувають двох видів: «кліпси» або «прищіпки». Деякі з них нерідко доповнюють ланцюжком з «вушком» – для додаткової фіксації на ґудзики сорочки. Який затиск вибрати – кожен вирішує сам. Вважають, що «прищіпки» підходять для краваток з щільної тканини, а якщо краватка тонка, то «кліпса» буде більш доречною.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”20025, 17084, 16519″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”2″ column_number=”2″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”10967, 9188″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”11720, 9188, 15140″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
Instagram post - 92 (2)
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0