Міст чи термальна вода: який засіб краще обрати влітку

Термометр за вікном прогнозує справжнє літо й неймовірну спеку. Це, звісно, чудово, адже ми так чекали сонця, теплих ночей та відпусток. Але +30 дня нашої шкіри – це ще те випробування. Окрім постійного сонцезахисного крему, нам варто освіжати шкіру та наповнювати її поживними елементами. У цьому нам допомагають термальні води, місти або ж гідролати. Що це за засоби, як їх використовувати та у чому різниця? Розбираємось разом.

ЩО ТАКЕ МІСТ?

Місти – це спеціальні косметичні димки для обличчя, тіла, волосся та аерозолі. Кожен міст складається з води й переліку активних компонентів, які вирішують те чи інше завдання: вони можуть зволожувати, слугувати базою під макіяж або навпаки його закріплювати, захищати від сонячних променів і впливу навколишнього середовища, тонізувати, освіжати, заряджати вітамінами, знімати подразнення і почервоніння, надавати шкірі сяйва, а також – аромат.

ЩО ТАКЕ ТЕРМАЛЬНА ВОДА?

Термальними називають води з високим вмістом мінеральних солей, що надходять з природних джерел. Зазвичай, такі води гарячі (вище 40 градусів), їх вважають чистішими, ніж артезіанські та навіть мінеральні, бо їхні джерела розташовані на значній глибині (чим глибше джерело, тим вища концентрація мінералів в термальній воді). Від мінеральних вод термальні відрізняються більшою глибиною природних розломів і вищою мінералізацією. Для порівняння в пляшці лікувально-столової «мінералки» 6-7 найменувань солей, а в термальній воді 10-12. Так само різняться й способи застосування: мінеральні води вживають всередину (для лікування гастроентерологічних, кардіологічних і суглобових захворювань), а термальні води, хоча і п’ють в лікувальних цілях, частіше застосовують зовнішньо: завдяки насиченому складу вони здатні проникати в дерму, даючи на шкірний покрив корисну дію.

У ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Іноді дівчата помилково думають, що міст й термальна вода – це не одне і те ж. Місти – нове покоління спреїв, більш вдосконалених. Крім води з природних джерел, вони містять ефірні олії, рослинні екстракти, гліцерин, гіалуронову кислоту, антиоксиданти й інший арсенал корисних для шкіри речовин. Так само не варто плутати місти з гідролатами (квітковою або фруктовою водою): гідролат – це просто очищена (артезіанська) вода з ефірними оліями, щоб тонізувати, заспокоїти або зволожити шкіру. Якщо розібратися у відмінностях, все цікавішим і недооціненим здається міст, який поєднав у собі два вищезгадані засоби.

ЯК І ДЛЯ ЧОГО ВИКОРИСТОВУВАТИ ТЕРМАЛЬНУ ВОДУ ТА МІСТИ?

Звичайна історія з використанням таких засобів – на ходу розпорошити на обличчя, коли шкірі некомфортно, і радіти свіжості й зволоженню. Але тут таїться і велика помилка: без будь-яких зволожувальних інгредієнтів в спреї, які скріплюють вологу зі шкірою, вода просто випаровується, що робить шкіру ще сухішою, ніж вона була спочатку.

  1. Як додаткове зволоження, щоб покращити ефективність базового догляду: після вмивання і перед нанесенням зволожувального крему. Щоб краще зафіксувати та зберегти вологу в обличчі, варто розпорошити міст і не промокати обличчя насухо, нанести на нього свій зволожувальний крем.
  2. Щоб отримати зволожену та пружну, як у немовляти, шкіру. Такого ефекту можна досягти, якщо використовувати міст після кожного етапу догляду та макіяжу: після крему – як базу для тонального; після тонального; на завершення макіяжу – щоб зафіксувати його.
  3. Замість крему, сироватки або зволожувального гелю. Місти досить добре укомплектовані оліями, зволожувальними екстрактами, вітамінами та гіалуроновою кислотою, тому цілком можуть замінити один з етапів догляду. У теплий сезон для деяких міст взагалі може стати універсальним солдатом, який займе місце легкого зволожувального крему у спреї.
  4. Як багатофункціональний інструмент в косметичці. Професійні візажисти провертають з містами неймовірні трюки: якщо, наприклад, змішати міст MAC Fix + з пудрою, та перетвориться в тональний крем і ляже на шкіру тонкою порцеляновою вуаллю. Лайфхак: можна обійтися без рідкого сяйного праймера.
  5. Прибрати непотрібний матовий ефект макіяжу. Після нанесення тонального крему і пудри риси втрачають виразність, створюють ефект «плоского обличчя». Густа роса міста допоможе макіяжу злитися зі шкірою і повернути їй здорову свіжість і сяйво в потрібних зонах.
  6. Замість тоніка і як вмивання. В один прекрасний ранок, коли не захочеться возитися зі спонжами та іншим, можна скористатися таким методом. 3 в 1: тонізувати шкіру, заодно вмитися і зволожити її.
Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”22055, 20865, 22029″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”8354, 18100, 22305″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”22125, 14561, 14431″]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr