Синці під очима косметичного походження: чому з’являються та як їх прибрати?

Наші очі завжди видають нашу втому або демонструють бадьорість. Але часто доводиться боротися із синцями під очима, які мають не зовсім привабливий вигляд. Про основні причини виникнення синців під очима та методи боротьби з ними – розповідаємо спільно з фахівцями «Центру естетичної медицини» Оксани Короткої  та сервісу вітамінних крапельниць «VITAMIN BOOM».

Олена Трохимчук, фізіотерапевт, дієтолог, нутриціолог

Поштовхом до виникнення синців під очима можуть бути різні причини, зокрема і пов’язані зі способом життя, харчуванням, патологіями внутрішніх органів. Найпоширеніші з них нижче.

  • Недосипання та хронічна втома. Недостатність здорового 8-ми годинного сну також є однією з причин виникнення темних кіл під очима. Щоб уникнути проблеми потрібно вчасно лягати спати, у темній кімнаті та з оптимальною температурою повітря, а також включити в раціон продукти, які містять амінокислоту – триптофан, яка синтезує мелатонін (гормон, що відповідає за хороший сон). Багато триптофану у червоних вишнях. Якщо проблема хронічної втоми, то крім здорового відпочинку необхідно звернутися за додатковою допомогою до спеціалістів.

  • Незбалансований раціон. Коли нашому організму не вистачає усіх мікро- та макроелементів, він дасть про це обов’язково знати, зокрема продемонструє це темними колами під очима. Що потрібно зробити? Переглянути, що ви кладете до себе в тарілку. Збільшити кількість сезонних вітамінів та збалансувати раціон білками, жирами, вуглеводами в необхідній кількості. Також потрібно виключати надмірне вживання солоної їжі, алкоголю, особливо на ніч, адже «мішки під очима» на ранок будуть гарантовані. Норма солі на добу – 5 г.

  • Зневоднення. Нестача води в організмі теж може призвести до проблеми темних кіл під очима, оскільки через це стоншується шкірний покрив, а на делікатній параорбітальній ділянці це досить видно. Тому обов’язково потрібно врегулювати водний баланс, вживати необхідну кількість рідини для кожного організму індивідуально (норму води можна порахувати за формулою: маса тіла*0,33).
  • Проблеми з нирками. Захворювання нирок переважно сигналізує виникнення темних кіл та набряків під очима. Обов’язково після консультації лікаря та призначення відповідного лікування варто і переглянути свій раціон: зменшити вживання солі, контролювати водний режим, обмежити споживання білка, та спостерігати за якістю протеїну, який вживаєте (найкраще – соя, риба; зменшити вживання тваринного білка).
  • Зменшений тонус шкіри в цій ділянці може бути причиною недостатнього зволоження, порушення мікроциркуляції на досить ніжній ділянці обличчя, тому доцільно призначати масажні процедури для покращення кровопостачання в ділянці навколо очей. Досить ефективною процедурою вважають пресотерапію на ділянці очей з застосуванням спеціальних косметичних засобів. Ефект від цієї процедури: усування набряків, розслаблення м’язів параорбітальної ділянки, знімає сліди втоми, темних кіл під очима, зволожує шкіру та покращує її стан. Процедуру проводять спеціальним апаратом – окулярами, який створює безпечний і приємний натиск на цю ділянку. Курс для хорошого ефекту – 10-12 процедур; можна виконувати через день.

Катерина Сахарук, лікар сімейної медицини

Проблема нестачі заліза в організмі також дає косметичний дефект у вигляді темних кіл під очима і може бути однією з ознак залізодефіцитної анемії. Важливо періодично здавати аналізи крові на визначення рівня не тільки гемоглобіну, а й феритину (депо заліза). Інколи, ви можете почувати себе комфортно, не відчувати слабкості чи запаморочення, рівень гемоглобіну ще буде в межах норми, та запаси заліза вже будуть виснажені – так званий, латентний залізодефіцит.

Під час залізодефіцитної анемії тіло намагається використати кров насичену киснем для більш важливих органів залишаючи шкіру відносно обділеною. Поступово шкіра набуває блідого відтінку. Коли гемоглобін зв‘язується з киснем: він набуває яскраво-червоного кольору, тим самим обумовлює колір артеріальної крові. Віддаючи кисень – гемоглобін «темнішає». Якщо в нас дефіцит заліза, знижується кількість гемоглобіну. Мало гемоглобіну – мало кисню. В результаті судини набувають темно-синього відтінку, які просвічуються через бліду шкіру утворюючи темні кола під очима. Під час такого стану потрібно споживати продукти, які містять залізо: печінка, телятина, курка, шпинат, яєчний жовток, гриби сушені, гранат, сочевиця, какао. Все це варто додавати до свого меню на фоні призначеного лікування спеціалістом. В центрі Vitamin boom ми аналізуємо ваші аналізи та якщо виявляємо дефіцит заліза – коригуємо за допомогою крапельниць.

 Катерина Ігнатьєва, лікар-дерматолог, косметолог

Часто виникнення темних кіл пов’язане з анатомічною будовою. Шкіра навколо очей є тоншою, ніж інші ділянки на обличчі. Це піддається корекції, але тут важливий комплексний підхід – косметологічні процедури + домашній догляд.

Якісний домашній догляд – на першому місці, адже регулярність нанесення засобів кожного дня дає гарний результат. Якщо зволожувати і стимулювати шкіру повік щодня, то вона буде ущільнюватись і покращувати свою якість, зменшуючи дефект.

З косметологічних процедур, які направлені на усунення «темних кіл» під очима, ми можемо виділити:

⁃ контурна пластика носослізної борозни (анатомічний утвір умовного переходу орбітальної ділянки в носощічну) – це заповнення «впадин» під очима філером. Особливо це виражено та показово у худорлявих людей. Іноді для заповнення цієї зони використовують власний жир (така процедура називається «ліпофілінг»).

⁃ мезотерапія – процедура, яка зволожує шкіру і насичує її відповідними вітамінами та мікроелементами. Відповідно покращується якість шкіри періорбітальної ділянки. Серед препаратів для цієї зони найкраще зарекомендували себе «Rejuran I» (полінуклеотиди), «Mesoeye» (суміш гіалуронової кислоти, амінокислот, вітамінів), які є будівельним матеріалом для колагену і стимулюють проліферацію (розвиток і розмноження) клітин, слугують в кінцевому результаті для відновлення шкіри: потовщення, освітлення і зменшення зморшок, профілактики набряків.

 

Покращити якість шкіри і «забрати» темні кола під очима можна деякими способами та поєднанням різних процедур. Проте спосіб вирішення цієї проблеми у вашому випадку визначить лікар, залежно від вашої анатомії та фізіології.

Aesthetic Medical Center

м. Луцьк, вул. Словацького, 2.
+ 38 (066) 377 99 38 
Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”6167, 16870, 14632″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”8238, 7417, 4941″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_not_in=”16380, 19259, 4947″]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_1976
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE
1376fjdkd111111111111
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2