Шкідливо чи корисно: що потрібно знати про солярій?

Тим, хто не хоче виблискувати білими колінами, на допомогу прийдуть альтернативні засоби для створення ефекту смаглявої шкіри. Естети, які цінують аристократичну блідість, можуть покинути чат: цей матеріал присвячений тим, хто хоче спробувати експерименти з автозасмагою та соляріями. Так-так, жовті коліна та плями леопарда від невмілого використання автозасмаги – це смішно.. Розуміючи це, все більше людей відмовляється від сонячних ванн, обираючи натомість застосування засобів автозасмаги і відвідини солярію.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Склад ультрафіолетових променів в солярії відрізняється від складу сонячних. Завдяки спеціальним фільтрам відсікаються найагресивніші промені спектру С і дозується подача променів А і В. Промені A надають корисну дію під час різних захворювань шкіри, наприклад, себореї, псоріазу тощо. Промені B сприяють утворенню вітаміну D3, необхідного для здоров’я, пригнічують ріст ракових клітин, зміцнюють імунну систему, підвищують захисні функції організму, допомагають боротися з депресією і стресами. Штучне сонце допоможе і тим, хто бореться із зайвою вагою.

ШКІДЛИВО ЧИ КОРИСНО?

Наприклад, існує міф про безпеку штучних ламп в порівнянні зі звичайним сонцем. Питання на кмітливість: який ультрафіолет шкідливіший? Той, який наша шкіра отримує з сонячними променями, або той, який випромінюється в солярії? Правильно, різниці немає. У будь-якому випадку, ультрафіолет – це радіація, наслідки якої проявляються у вигляді сухості, зморшок, пігментних плям і опіків. Однак не все так просто. Різниця між дією сонячних променів і ламп солярію дійсно існує, але не в частині ультрафіолету. Під сонцем разом з UV-променями наша шкіра також отримує дозу інфрачервоного випромінювання, а в надмірних кількостях воно руйнує колаген і розширює судини, викликаючи зайві «зірочки». У соляріях інфрачервоний фактор виключений, тому якщо засмагати «на довгі дистанції», безпечніше вибирати солярій (якщо тут взагалі доречно говорити про безпеку). Водночас у мінімальному дозуванні інфрачервоне випромінювання навіть корисно, тому що це стимулює вироблення того ж колагену. Навмисно нічого робити не треба – свою порцію ми отримуємо, просто перебуваючи на вулиці протягом дня.

ТАНОРЕКСІЯ?

Якщо ж ви вирішили, що солярій просто необхідний, будьте пильні й не потрапляйте до лав танорексиків. На Заході танорексія (від англійського tan – «засмага» + «анорексія») виокремлюють в окремий психологічний розлад, що характеризується одержимістю засмагою. Дослідники навіть позначили таймінг: якщо людина проводить в солярії довше 10 хвилин в тиждень, значить, вона в зоні ризику. І сонцезахисний крем не врятує: санскріни можуть блокувати частину шкідливого випромінювання, але ніяк не врятують від передчасного старіння.

ПРАВИЛА ЗАСМАГИ В СОЛЯРІЇ

  • Якщо ви приймаєте якісь ліки, то обов’язково проконсультуйтеся з лікарем щодо можливості відвідування солярію.
  • Удень сеансу не засмагайте на відкритому сонці.
  • За дві години до процедури прийміть душ без мила.
  • Безпосередньо перед процедурою очистіть обличчя від декоративної косметики.
  • На очі одягніть спеціальні захисні окуляри, контактні лінзи зніміть.
  • Волосся сховайте під бавовняною косинкою або одноразовою шапочкою.
  • Груди прикрийте спеціальними ковпачками або прикріпіть до сосків накладки.
  • Губи покрийте зволожувальним бальзамом.

Солярій незамінний тоді, якщо потрібно швидко надати світлій і блідій шкірі красивий відтінок. Але пам’ятайте, що безпечну і якісну засмагу забезпечують професійні солярії.

Однак перед процедурою врахуйте всі її особливості, з’ясуйте, чи немає у вас протипоказань до процедури, зверніть увагу на основні рекомендації.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”16380, 16870, 5173″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”4″ column_number=”4″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”4475, 22402, 22279, 21709″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”22333, 9802, 21241″]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0