Під шкірою: що таке міліуми і як із ними боротися

Міліуми – це кисти сальних залоз. Найчастіше вони виникають на зонах, де шкіра більш щільна, тобто на скронях і вилицях і нагадують дрібні прищики з білими головками, прикриті тонким шаром шкіри. Також міліуми бувають на повіках і шиї, рідше – на щоках і підборідді. Розповідаємо більше про ці утворення на шкірі та методи боротьби з ними.

Найчастіше міліуми з’являються на обличчі (навколо очей, на повіках, на щоках). Рідше вони з’являються в носі, на сосках або на статевих органах. Закупорка сальних залоз шкіри, може викликати виникнення «білих ущільнень» в шкірі, однак ці ущільнення мають назву не міліуми, а закриті комедони.

ЯК ВІДРІЗНИТИ МІЛІУМ ВІД ЗАПАЛЕННЯ?

Люди, у яких є і закриті комедони і міліуми, добре знають різницю між ними: закритий комедон майже завжди можна легко видавити і з нього виходить досить густа речовина або затверділий згусток шкірного сала. Комедони частіше з’являються на щоках, на плечах або на грудях (в місцях характерних для появи прищів), і майже ніколи не з’являються на повіках. Гнійничкові запалення зазвичай мають форму бугра, а міліум більше схожий на невеликий пузир, заповнений шкірним салом і кератином.

Міліуми, навпаки, видавити дуже складно. Навіть після сильного натискання вони не видавлюються, а коли це все-таки вдається – з них виділяється невелика кількість м’якої білуватої речовини.

ЯК ПРИБРАТИ МІЛІУМИ?

Не можна видавлювати міліуми, бо є ризик травмувати тканини та спричинити асептичне запалення. Це у будь-якому випадку травмування шкіри, тому якщо ці утворення вам не заважають, видаляти їх не варто. У них немає виходу, через який можна екстрагувати шкірне сало, тому ви просто не зможете нічого з нього видавити.

Прискорити цей процес можна салонними пілінгами та домашнім доглядом із кислотовмісними лосьйонами або дисками. Інколи шкіра оновлюється та з часом поступово їх «виштовхує».

ПРОФІЛАКТИКА

До профілактичних заходів виникнення міліумів належить правильний догляд за шкірою обличчя, а саме регулярне очищення шкіри, використання пілінгів, масок та засобів, що підходять для вашого типу шкіри. Крім того, важливо стежити за своїм раціоном і не зловживати жирною, смаженою, солодкою, солоною, копченою їжею.

Матеріали за темою
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”20962, 5371, 23087″][eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” offset=”” post_in=”22849, 22597, 22305″]
Топ-3 публікації
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”15140, 23224, 23687″ offset=””]
Вибір редакції
[eltdf_layout5 skin=”” posts_per_page=”3″ column_number=”3″ space_between_items=”huge” sort=”popular” display_author=”” display_pagination=”” post_in=”12520, 15524, 20226″ offset=””]
ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0
d363b35d1a45
black fr
 06.11