Якщо ви не встигаєте або забули у відпустку пензлики вдома, то доводиться виконувати макіяж за допомогою власних пальчиків. Щоб зробити мейк нашвидкуруч необов’язково мати арсенал пензлів і спонжів. Наші власні пальці – чудовий інструмент. Як зробити макіяж пальцями та яких порад варто дотримуватися? Читаємо, нотуємо, експериментуємо разом зі Space.
ТЕХНІКА МАКІЯЖУ КІНЧИКАМИ ПАЛЬЦІВ
Техніку макіяжу без інструментів давно застосовують на показах і зйомках, адже візажисти – великі ілюзіоністи, однаково віртуозно фарбують моделей і за допомогою пензлей, і кінчиків власних пальців. Завдяки цій техніці можна ідеально відчути рельєф шкіри і текстуру косметичного засобу, який розігріваючи в руках, стає більш пластичним, зручним для нанесення і розтушовування.
Існують обмеження і у виборі декоративної косметики, її текстури. Пальцями можна наносити абсолютно всі кремові текстури, з сухими – складніше. Можна, наприклад, без зайвих зусиль розтушувати сухі тіні на повіки, але припудрити пальцями обличчя не вийде. Добре наносити пальцями крем, базу, консилер, тон, кремові хайлайтери і рум’яна, тіні. Але туш на вії пальцем не нанесеш, чіткі стрілки і брови не зробиш. Завдяки теплу рук косметика дещо нагрівається й стає пластичною та піддатливою для розтушування.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ МАКІЯЖУ КІНЧИКАМИ ПАЛЬЦІВ
Перед нанесенням засобу варто очистити руки засобом для дезінфекції, антибактеріальними вологими серветками або просто помити їх з милом. Розпочинати варто з тону, а потім вже рухатися до очей, щоб найдрібніші блискітки тіней не залишилися на пальцях і не перемішалися з тональним засобом. Перед кожною зміною продукту протирайте руки вологими серветками.
ТОНАЛЬНИЙ КРЕМ
На тональний крем варто наносити не сухі, а кремові рум’яна або помаду, відтінок якої відповідатиме вашому кольоротипу. Для рівномірного покриття тональний засіб краще розподіляти масажними рухами відповідно до масажних ліній. Ретельно припрацьовуйте зону під підборіддям, щоб візуально не ділити обличчя на окремі зони різного кольору.
ТІНІ ДЛЯ ОЧЕЙ
Кремоподібні тіні зручніше набирати не з баночки, а з тильного боку долоні. Нанесіть на рухому повіку середнім або вказівним пальцем тіні природного відтінку, наприклад, бежеві, сіро-бежеві. Якщо вам подобаються яскраві кольори, використовуйте їх. За допомогою цієї техніки легко зробити макіяж очей з використанням 2-3 відтінків. Щоб зробити триколірний мейк, візьміть три відтінки одного кольору – світлий, середній і темний. Візуально поділіть повіку на три частини. Вказівним пальцем наберіть найсвітліший з відтінків, нанесіть його на все рухоме повіко. Подушечкою середнього пальця візьміть більш темний тон і покрийте їм середню частину століття. Найтемніший відтінок акуратно розподіліть на зовнішньому кута ока і вздовж росту верхніх вій. Бічною стороною мізинця промалюйте лінію нижнього повіки темним відтінком, починаючи від зовнішнього кута і приблизно до середини ока.
РУМ’ЯНА
Не рекомендують нашаровувати кремові рум’яна й бронзери на сухі текстури: можете зіпсувати макіяж неохайними плямами. Для нанесення пальцями ідеально підходять рум’яна кремові, гелеві та рідкі, а також тінти. Візьміть на вказівний і середній пальці трохи засобу. Посміхніться, щоб визначити центр «яблучок» щік. Нанесіть рум’яна спочатку на середину «яблучка», розтушовуючи їх уздовж лінії вилиць плавними круговими рухами. Щоб краще пропрацювати рельєф, спробуйте наносити рум’яна опуклою стороною долоні – від основи великого пальця до зап’ястя.
ПОМАДА
Крім звичайної помади і блиску пальцями на губи зручно наносити тінти. Вони дають не виражений колір, а скоріше лише натяк на нього. Така техніка має максимально природний ефект, тримається неймовірно довго. До недоліків можна віднести той факт, що тінти трохи сушать шкіру губ. Тому попередньо бажано використовувати зволожувальний бальзам. Тінти бувають кремовими і рідкими. Останні, майте на увазі, миттєво вбираються – виправити огріхи потім буде складно. Аби досягти ефекту «зацілованих губ» із розмитими обрисами, вбивайте помаду подушечками пальців. Та якщо ви прагнете чіткого контуру й не хочете, щоб колір розпливався за його межі, використовуйте контурний олівець і спеціальний пензлик для помади.
Після нанесення засобів важливо ретельно розтушувати межі між ними. Фіксуйте макіяж пудрою, аби він залишався стійкішим. Цей засіб, на відміну від інших, можна наносити тільки пензлем.