Стрес, переживання і тривога стали перманентними «супутниками» буднів українців. Наш організм також потерпає від негативних емоцій, які багато-хто звик «заїдати». Однак не варто робити це завдяки наляганню на солодощі, краще обирати продукти, які є більш корисними та навіть впливають на зниження рівня стресу. Зібрали для вас список продуктів, які варто додати до свого раціону, аби боротися проти стресу та переживань.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як підвищити стресостійкість організму – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата
ЗЕЛЕНЬ
Взимку ми рідше їмо овочеві салати тощо, однак варто звернути увагу на зелені листові овочі, тому що вони сприяють виробленню дофаміну. Так-так, завдяки високому вмісту фолієвої кислоти, у вас буде менша ймовірність розвитку депресії та поганого настрою.
Особливо корисною буде і петрушка, оскільки вона багата на антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали та захищають від окислювального стресу. А цей стрес, своєю чергою, впливає на тривожність та неспокій.
ЧАСНИК
Звісно, це той продукт, якого неможливо з’їсти багато. Однак часник багатий на сполуки сірки, які допомагають підвищити рівень глутатіону. Цей антиоксидант активно бореться зі стресом. Часник славиться протимікробними, противірусними та протигрибковими властивостями, а ще допомагає під час запальних процесів, які загострюються через стрес.
ЖИРНА ТА НАПІВЖИРНА РИБА
Скумбрія, сардина, лосось і тунець – природні джерела Омега-3 жирних кислот та вітаміну D, які мають протизапальні властивості і допомагають протидіяти негативному впливу гормонів стресу. Також у жирній рибі є вітамін В, цинк та магній. Риба в раціоні здатна «притупити» бажання з’їсти солодкого в стресовий період.
БАНАН
Банани містять комплекс вітамінів і корисних елементів, що зміцнюють імунітет, покращують діяльність нервової системи, підвищують працездатність, захищають від стресу та сприятливо впливають на роботу серця. У банані міститься вітамін В6, що заспокоює нерви і покращує настрій, а вітамін С, як відомо, зміцнює імунну систему.
ЧОРНИЙ ШОКОЛАД
Чорний шоколад збільшує вироблення гормонів ендорфінів. Вони зв’язуються з опіатними рецепторами в головному мозку, що викликають почуття ейфорії, після чого в людини підвищується настрій. Крім того, ендорфіни зменшують біль і негативні наслідки стресу. Шоколад також збільшує рівень дофаміну, важливого нейромедіатора, необхідного для гарного настрою. Однак варто пам’ятати, що для цього не треба їсти цілу плитку шоколаду за раз. І, звісно ж, обирати шоколад зі вмістом какао від 70%.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Без цукру: як перестати їсти солодке
Чим замінити сіль: продукти, які є хорошою альтернативою
Як правильно харчуватися в умовах блекауту – розповідає нутриціологиня Наталія Тарапата