5 кроків для відновлення ресурсного стану

«Тут і зараз» – знайомий усім вислів, який використовують ментори на своїх курсах «успішного успіху». Проте, ми впевнені, що кожен з вас не помічає, як минає день, місяць та рік. Кожен з вас, певне, не може на повну насолодитись вечерею наодинці за келихом вина, моментом читання казки своїй дитині на ніч або улюбленою доглядовою рутиною вранці. Все через те, що ми живемо в шаленому ритмі, вічно кудись поспішаємо та маємо відчуття пришвидшеного часу. Це негативно впливає на наш внутрішній ресурс, енергію та бажання творити.

Ділимося кроками, які допоможуть відновити ресурс та почати відчувати життя без поспіху.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Без зволікань: як перестати прокрастинувати і робити все вчасно

«Ресурсний стан» – сукупність духовної та фізичної енергії, відчуття внутрішнього балансу, за допомогою яких людина повноцінно живе і досягає поставленої мети. Простими словами, це такий стан, за якого людину повністю влаштовують або йдуть вгору три ключові життєві показники: здоров’я, відносини та фінанси.

 

  1. Духовний та фізичний відпочинок

Сильна завантаженість, вирішення десятків робочих питань і завдань у божевільному щоденному ритмі відбирають сили та внутрішній ресурс. І це нормально. Рішення просте – перезавантаження. Поповнити енергію допоможе відпочинок, зміна обстановки та діяльності. Найчастіше вибирайтеся гуляти на свіжому повітрі, вирушайте в мініподорожі на вихідних, ходіть у кіно і театр, а вечорами займіться тим, що вас розслабить. Запалюйте свічки, читайте книги, малюйте, медитуйте чи займіться дихальними вправами. Йоги вважають, що практики дихання розвивають у людині стан гармонії та спокою.

 

  1. Час для себе

Якщо ви постійно будете відмовляти собі, своїм бажанням та потребам, то де візьметься ця внутрішня сила та ресурс? Люди схильні ставити багато речей у своєму житті на перший, другий і десятий плани, а про свої «треба» і «хочу» часто забувають. Деколи ми розпорошуємо енергію на непотрібне, на незначне, тоді як найважливішою людиною насправді ви є самі. Візьміть за правило ставити себе в пріоритет і ви помітите, як з часом «розквітнуть» усі сфери вашого життя. Ви будете сповнені енергії та сил звертати гори. А почати потрібно з малого часу для себе. Давно хотіли змінити стрижку, оновити гардероб, сходити на побачення з собою, відвідати SPA чи пройти курс масажу, зробити те, що подобається саме вам? Наважуйтеся! Потім ви скажете собі дякую за те, що одного разу поставили себе на перше місце.

 

  1. Усвідомлення

Іншого шансу прожити життя не буде, тому не варто чекати на завтрашній день або черговий понеділок, щоб почати жити по-іншому. Усвідомте, що ваше життя відбувається прямо тут і зараз, цієї хвилини, тож проживайте його у своє задоволення. Втілюйте свої великі та маленькі мрії, насолоджуйтесь кожним прожитим днем, наповнюйте їх змістом та різними приємностями для себе коханих. Для стану «бути в ресурсі» це справді важливо.

 

  1. Пріоритет та збереження енергії

Для того, щоб накопичити та внутрішній ресурс і запобігти вигоранню, важливо навчитися розставляти пріоритети, розподіляти навантаження і фокусуватися на головному. Намагайтеся уникати робочого перенавантаження, не розпилюйтеся на непотрібні та безглузді справи, які забирають час, сили та енергію. Краще рухатися в комфортному для себе темпі та реалізувати все задумане без шкоди фізичному та ментальному здоров’ю.

 

  1. Глобальні цілі та похвала

Коли сили закінчуються, настрій на нулі, візьміть аркуш паперу і випишіть свої досягнення у навчанні, роботі, хобі, особистому житті, у взаєминах з рідними, вихованні дітей – у чому завгодно, над чим ви працюєте і куди вкладаєте свою енергію та працю. Тепер оцініть весь цей список та похваліть себе за те, що ви молодець. Якщо практикувати таке регулярно, ви відчуватимете приплив позитивних емоцій, гордість за себе.

Після цього подумайте, чого ви ще прагнете і що вам для цього потрібно зробити. Чітко поставлені цілі мотивують нас розвиватися, докладати більше сил, шукати можливості, ставати краще і не стояти на місці, зрештою. Вони сповнюють наше життя змістом і змушують не опускати руки. Пам’ятайте одне просте правило: щоб почати, треба почати. Мистецтво маленьких кроків дуже добре працює на шляху до великої мети.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Що таке емоційне вигорання та як з ним боротися?

«Поплач і стане легше»: чи справді сльози допомагають прожити емоції?

Як тривожні люди впливають на ваш емоційний стан?

Емоційний інтелект: що це таке та як його розвинути?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
1 (2)
Instagram post - 92 (2)
-сайт-new (2)
USUAL_16111
photo_2024-11-22_09-58-01111111
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
lipseглв111
19
 дроп Rooted in Nature (1)