Як тривожні люди впливають на ваш емоційний стан?

Від початку повномасштабного вторгнення багато людей покинули свої домівки. Хтось змушений перетинати кордон у пошуках безпеки, а хтось змушений переїжджати до складних родичів або батьків. Комусь доводиться орендувати квартиру з не дуже привітними сусідами та зустрічатися в підвалі з тривожними й депресивними людьми. Вони постійно нагнітають та впевнені у катастрофічному фіналі.

Що робити з депресивним оточенням під час війни та як допомогти собі зменшити їхній вплив на своє психічне здоров’я – читайте у матеріалі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як допомогти собі у стані невизначеності?

Звісно, сьогодні ми всі наповнені тривожністю та втратили спокійний спосіб життя. Проте якщо себе ми хоч якось можемо заспокоїти та тримати в руках, то на тривожний та депресивний стан оточення ми навряд можемо повпливати. Коли ми в тривозі чи в депресії – негативні події сприймаються дуже болісно. Може бути відчуття того, що погані варіанти єдині, які тільки можуть статися.

 

ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЗМЕНШИТИ ВПЛИВ ДЕПРЕСИВНИХ ЛЮДЕЙ ?

Виробляйте імунітет. Зазвичай дають рекомендацію уникати неприємних людей, але усі ми розуміємо, що в певних ситуаціях це неможливо. Спробуйте не йти на провокації, не виводьте себе на емоційність у спілкуванні, на маніпуляції не відповідайте маніпуляціями, окреслюйте кордони – що з вами можна обговорювати, а що ні. Чітка та сильна позиція буде вашим захистом.

Зберігайте критику. Більшість того, що ви чуєте від оточення, – це просто їхні думки або припущення. Якщо це не перевірена інформація чи новини, то не звертайте увагу. Ці речі просто не варті стабільності вашого психологічного стану.

Контролюйте думки. Якщо скрізь тривожні люди, то доволі легко перейняти їхню позицію і почати самому бачити світ крізь чорні окуляри. Однак ви можете взяти деякі свої раціональні думки за фундамент і опиратися на них. Наприклад: «Я не буду завчасно створювати катастрофу та думати про те, що тільки погане може відбутися, бо майбутнє мені невідоме», «Так, дійсно, є певна ймовірність негативних подій, але так само ситуація може вирішитися позитивно».

Підтримуйте зв’язок із близькими. У вас, скоріше за все, є можливість періодично зв’язуватися з дорогими вам людьми. Фокусуйтеся на цих моментах. Обговорюйте приємні події, плануйте життя, отримуйте задоволення від цього спілкування.

Фокус на собі. Турбуйтеся про свій психологічний стан. Коли ви в першу чергу допоможете собі, ви зможете допомогти іншим, налаштовуючи оточення на реальність. Не на негатив чи позитив, а саме на реальність, де є певні ймовірності, ризики, але все не так трагічно.

Людям, які зневірені, самим необхідна допомога та підтримка. Скоріше за все, в них опустилися руки або в житті сталися певні події, які збивають з ніг. Психіка не справляється з великим стресом, і людина здається. Якщо, наприклад, ваші друзі переживають горе через війну, ви навряд будете доволі позитивні. Є сенс поговорити із цими людьми, вислухати, допомогти хоча б спілкуванням та показати альтернативне бачення.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Дерматіломанія: чому виникає бажання пошкоджувати свою шкіру

Без зволікань: як перестати прокрастинувати і робити все вчасно

Що таке психосоматика і як вона працює під час війни – розповідає психологиня Елліс Мурр

Як допомогти собі у стані невизначеності?

Травма свідка: як на нас впливають шокові новини

«Не можу дозволити собі»: чому нам важливо вміти радіти під час війни

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
gattorre-jef-claesп
Alique-201811111111111
IMG_65111
ad4f49d96a6e111111111111
ann haustova
cy9n591глв1111111
T95_TAYLOR_K201320-006_MAIN-MODELS_01-RGBо
завантаженнят
1_
32 (1)