Вау-ефект: чому всі говорять про ретинол восени?

Ретинол – компонент, який у світі косметології вважають одним із основних вітамінів молодості, завдяки дії, що уповільнює процес старіння шкіри та стимулює оновлення клітин. Він також є однією з найбільш досліджених речовин у косметичній промисловості.

Напередодні осіннього сезону, коли наша б’юті-поличка почне наповнюватись засобами з активами, пропонуємо дізнатись більше про ретинол та те, як він може допомогти вашій шкірі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: AHA, BHA чи PHA: гід по косметиці з кислотами

ЩО ТАКЕ РЕТИНОЛ?

Ретинол – це одна з форм вітаміну А, що входить до основних поживних речовин організму, які відповідають за оновлення клітин. Цю форму активно застосовують у виробництві косметики. Інші похідні вітаміну А – ретиноїди. Для зручності їх теж називають ретинолом.

Властивості:

  • антиоксидантна дія – гальмує розвиток вільних радикалів;
  • стимулює вироблення колагену й еластину;
  • освітлює шкіру, сприяє рівномірному розподілу меланіну;
  • послаблює еритему (інтенсивне почервоніння шкіри);
  • зменшує інтенсивність запальних процесів, викликаних перевиробництвом шкірного сала;
  • прискорює процес творення нових клітин.
ЯКІ ФОРМИ РЕТИНОЛУ МОЖНА ЗУСТРІТИ В КОСМЕТИЦІ?

Найчастіше в косметичних продуктах використовують такі форми ретинолу:

  • Складні ефіри вітаміну А (на етикетці – ретинол пальмітат, ретинол ацетат). Неактивна форма.
  • Ретинол. Активна форма.
  • Ретинальдегід. Активна форма, яка працює швидше за ретинол.
  • Ретиноєва кислота. Зазвичай її використовують для хімічних пілінгів. Найбільш активна й біодоступна форма, яка провокує найсильніше подразнення.
У ЧОМУ КОРИСТЬ РЕТИНОЛУ?

Його додають у засоби для місцевого догляду за шкірою, щоб сприяти оновленню шкіри, освітленню тону, зменшенню вугрового висипання і стимуляції вироблення колагену. Він також діє як антиоксидант, допомагає боротися з ушкодженнями, спричиненими вільними радикалами, що призводять до видимих ознак старіння. Його вважають золотим стандартом косметології, який справляється зі змертвілими клітинами шкіри, забитими порами та тьмяністю.

КОЛИ ВАРТО ВВОДИТИ РЕТИНОЛ У СВІЙ ДОГЛЯД?

Косметологи рекомендують розпочинати у 30 років. Проте багато жінок починають використовувати його раніше через видимі ознаки старіння, на кшталт пігментації, спричиненої сонцем, гусячими лапками тощо.

Знайомство з ретинолом треба починати з низьких концентрацій, поступово збільшуючи відсоток вмісту вітаміну А. Якщо на пакуванні продукту не вказано точний відсоток вітаміну А, ймовірно, його вміст у засобі зовсім незначний. За умови плавного та поступового збільшення концентрації компонента в засобі, толерантність шкіри до нього зростатиме – і ви отримаєте чудові результати без ризику подразнення шкіри.

Оскільки ретинол – дуже активний компонент, щоб уникнути побічних ефектів, його треба вводити поступово, за, так званою, «драбиною ретинолу». У перші два тижні косметику з ретинолом варто застосовувати раз на три дні, з третього-четвертого тижня використання – раз на два дні, а з п’ятого тижня – щодня.

ЯКІ Є ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВИКОРИСТАННЯ РЕТИНОЛУ?

Не всім людям можна вільно користуватися засобами з ретинолом, оскільки існують  протипоказання. Якщо проігнорувати їх, можна зіткнутися з небажаними наслідками. Вітамін А може викликати алергію. Фахівці радять спочатку провести тест на алергічну реакцію в області зап’ястя. Особливо, це стосується людей з чутливою шкірою.

Насправді протипоказань до застосування ретинолу не так багато. Наприклад, купероз і розацеа ними не є – інколи ретиноїди, навпаки, можуть навіть допомогти в терапії. До протипоказань відносять індивідуальну непереносність ретинолу, вагітність і чутливість шкіри. Також утриматися від продуктів із ретинолом варто в період грудного вигодовування.

ЧОМУ ПОТРІБНО КОРИСТУВАТИСЬ СОНЦЕЗАХИСТОМ?

Косметичні засоби призначені для використання виключно у вечірньому догляді, оскільки на сонячному світлі ці форми втрачають свою активність. Ретинол підвищує чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання, а сонячне світло знижує ефективність продукту. Тому сонцезахист має стати мастхевом вашої б’юті-рутини. Також ретинол краще не використовувати влітку і під час відпустки, коли люди багато часу проводять під прямим сонячним промінням.

НА ЯКІ ЗОНИ ВАРТО НАНОСИТИ РЕТИНОЛ?

Засіб із ретинолом треба наносити після очищення, на суху шкіру. Коли він вбереться, варто скористатися зволожувальним чи живильним кремом. Ретинол потрібно наносити точковим методом у зони, де є зморшки, або на все обличчя. Це залежить від того, для якої мети він використовується. Деякі ділянки вимагають особливої уваги. Не нехтуйте шиєю та зоною декольте. Шкіра у цих місцях більш тонка, суха і має вузькі пори – тому зазвичай старіє трохи швидше, ніж шкіра обличчя.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Українські бренди косметики, які ви полюбите з першого користування

Навіщо пробіотики використовують у косметичних засобах?

5 помилок у використанні зволожувального крему

5 найдієвіших косметичних компонентів

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
le carassin
Screenshot
PYJAMAZZZ_SD_24_09
herbalcraft
3067c6ddbc69ec52a0614b8b2ab2e6861111111111111111111111
Співзасновникит
-сайт-new-_2_
IMG_7174
31489e7865e09ca11111111111111111
IMG_19991111111111111